Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mk 18 Mod 0, Mk 18 Mod 1, SOPMOD Block II


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To by oznaczało, że niektórzy czerpią informacje o uzbrojeniu z gier. Osobiście lubuję się w AR-15 i często śledzę różne amerykańskie fora. Zdjęcia, które wklejałem są z http://www.militaryphotos.net/ . Nie generalizowałbym więc. A to, że ten sprzęt jest w grach - to bardzo fajnie :icon_razz2: .

P.S. temat zaczął się we wrześniu, więc przed premierą MoH:W. :icon_mrgreen:

 

IMG_0302_zps13bc1841.jpg

 

9307_10151259299869664_45502325_n.jpg

 

Screenshot2011-06-19at113619PM.png

Dla odmiany, coś na wzór Block I :icon_lol:

Edited by matheews
Link to post
Share on other sites

MK18MOD1.jpg

Projekt MK18 MOD1 praktycznie został zakończony.

 

Podsumowanie:

Rozpocząłem poszukiwania elementów 1 sierpnia, i wtedy postanowiłem przeróbkę M4 CQBR z ICS na tą replikę, pomijam tuning wewnętrzny który karabin przeszedł (350 FPS, 30 bb/s a będzie więcej kulków na sek).

1. Szyny ~200 zł, posiadają oznaczenia są kurde piękne.

2. Kolba LMT full oznaczenia – 45 zł

3. MAGPUL ASAP kopia – 17 zł

4. Specter – 100 $

5. Płytka do spectera z montażem Doctera – 9$

6. Flash Kill do spectera – 9$

7. Rączka krótka TD Element – 9$

8. Puszka VFC PEQ15 (nie chcę wersji LA5, ponieważ nie ma dobrze działającej na rynku) – 100 zł używka, nowa 100$

9. M3X Element – 50$

10. AFG – 10$

11. Tłumik KAC – 30$

12. Muszka G&P (chińska jest 1 kolorowa, stąd padło na G&P, 2 kolorowe) – używka 30 zł

13. Usługi zewnętrzne – tokarz etc. 30 zł

14. Podwójny przycisk do PEQ/M3X – 11$

15. Replika

Nie wrzuciłem kosztów przesyłki.

Brakuje:

1. Docter - ~50$

2. Rura gazowa do M4 – nie do dostania, jak ktoś ma odkupię, koszt około 10 zł

3. Niski blok gazowy – 30 zł

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Chyba chińskie, Daniel Defense i Madbulle mają przy tych górnych oczkach (przestrzen pomiedzy bocznymi, a górnymi szynami) kant, a ACMy mają ładne zaokrąglenie.

 

Ja od przyszłego tygodnia robię zakupy do mojego Mk18 Mod 1 :3 Tylko ciągle się zastanawiam, SpecterDR czy XPS z magnifierem?

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Szyny to kopie madbulli, ale te które mam nie były dostępne na rynku europejskim. Delta ring musiał być przeorany, bo to ICS, i ma inny gwint na body.

 

Szyny są bardzo fajnie wykonane, porównując z madbullami widać niewielkie róznice, ale jak wcześniej powiedziałem nie jest to element.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie znam się na amerykankckim sprzęcie więc zapytam- czym to sie różni od innych emek z risami, że jest taka śliczności? Ma coś oryginalnego?

 

Przede wszystkim Freefloat czyli poprawa celności, w skrócie chodzi o to, że "wolno pływająca" lufa pozbawiona jest wpływu jakiejkolwiek siły z zewnątrz (np chwyt lub zawieszenie taktyczne) co nie zaburza jej częstotliwości wibracji między strzałami.

 

freefloat.jpg

 

Kolejna sprawa to mniejsza waga i zwiększona ergonomia co biorąc pod uwagę, że żołnierz codziennie przy broni musi tachać kupę dodatkowych akcesoriów potrzebnych do wykonywania zadania i ułatwiających walkę (od latarek, wskaźników, celowników pasywnych dziennych i nocnych oraz termowizji po tłumiki dźwięku i granatniki) znacząco wpływa po prostu na komfort korzystania i daje lepszą możliwość dostosowania broni pod każdego strzelca.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Wspaniale, a cos na temat? Tzn czym ta konkretnie EMKA różni się od innej krótkiej emki z RYSIAMI?

 

Z tym wpływem lufy pływającej na skupienie w broni tego typu to mocno marketing przy zastosowaniach w jakich się jej używa, bodaj na Strzeleckiej się temat przewijał jak ktoś z klasycznych okładzin przerzucił się na "front" z lufą swobodnie pływającą i... nic :D.

 

Chyba, że chodzi po prostu o wygląd, że jakaś bardziej spoko niż inne to OK, z ciekawości pytam ale taka opcja rzecz jasna też jest sensowna.

Link to post
Share on other sites

Marketing czy nie, nie zmienia to faktu, że SOCOM chciało łoże oferujące free float nawet przy zamontowanym granatniku.

Nie ma istotnej rewolucji z mechanicznego punktu widzenia, ale spora różnica jest w ergonomii

Może ciężko to zrozumieć komuś, kto z karabinkiem (a raczej repliką) ma do czynienia raz w tygodniu przez kilka godzin, ew. kilka razy do roku dłużej na milsimach, ale waga i ergonomia odgrywa ogromną role dla kogoś, kto musi tachać taki karabinek w full-time job w każdych warunkach. Do tego broń obwieszoną masą akcesoriów, zależnie od etatu i zadania. Poprzednio używane łoże RAS produkcji KAC'a miało po prostu za małą przestrzeń roboczą. Także już samo wydłużenie łoża w Mk18 i M4 RIS II wpływa pozytywnie na wygodę użytkowania karabinka i pewniejszy chwyt.

 

50rudc.jpg

5983621966_6d10f2c5db_b.jpg

Ranger31.jpg

5761126467_b70bf34514_o.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...