Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór kamizelki


Recommended Posts

Witam, z racji tego że kamizelek i ich pochodnych jest w pi. Chciał bym się Wam zapytać co polecacie bo sam nie mogę sie zdecydować ;/. Potrzebuję kamizelki która będzie w miarę wygodna, która nie będzie latać w te i z powrotem, i żeby to nie była kamizelka tylko na niedzielne strzelanki. Cena lepiej żeby nie przekraczała 400zł.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Jakić chest rigg? Kopei RRV, LBT1961, chesty od Aries Outdoor lub PSTG, chińczyk, TAJ od MIWO? Lekkie, małe, napakujesz wystarczająco na jebanke, łatwy i wygodny dostęp do ładownic.

 

Na niedzielne strzelanki pasoszelki to pomyłka, bardzo słaby dostęp do ładownic. Pasoszelki są fajne, bo są wygodniejsze jeśli bierzesz dużo rzeczy i na długo.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, skąd teorie, że w pasoszelki wchodzą jakieś niesamowite ilości sprzętu - tak naprawdę, to bardziej pojemny jest zestaw: kamizelka w stylu KP12 z Miwo, do tego pas i buttpack (czyli coś jak IIFS z końcówki lat 80.). Jeśli trzeba nosić coś więcej, to tego czegoś do buttpacka i tak nie zmieścicie, i trzeba brać plecak.

 

Pasoszelki mają tą zaletę nad, dajmy na to, chest rigami, że ciężar jest wygodniej rozłożony (na biodrach, które są do tego naturalnie przystosowane), oraz że oporządzenie nie utrudnia tak bardzo wentylacji ciała (przydatne lecie, i zimie, przy noszeniu gejtexów).

 

Ten "reaktor" to syf, kup lepiej holenderską kamizelkę modułową, lub sekcyjnego z Miwo (którego już tu nawet polecałem).

Edited by Brit
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, skąd teorie, że w pasoszelki wchodzą jakieś niesamowite ilości sprzętu - tak naprawdę, to bardziej pojemny jest zestaw: kamizelka w stylu KP12 z Miwo, do tego pas i buttpack (czyli coś jak IIFS z końcówki lat 80.). Jeśli trzeba nosić coś więcej, to tego czegoś do buttpacka i tak nie zmieścicie, i trzeba brać plecak.

 

Pasoszelki mają tą zaletę nad, dajmy na to, chest rigami, że ciężar jest wygodniej rozłożony (na biodrach, które są do tego naturalnie przystosowane), oraz że oporządzenie nie utrudnia tak bardzo wentylacji ciała (przydatne lecie, i zimie, przy noszeniu gejtexów).(...)

W pełni się zgadzam.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Na moje pasoszelki wchodzi duży buttpack LRRP ,3 ładownice SAW 200, zrywalna apteczka. Zostaje pełno miejsca na plecach, i samych szelkach. Wszystko zależy od umiejętnego doboru ładownic.Mam wrażenie że ja na beltkicie noszę więcej stuffu niż większość moich znajomych w kamizelkach zintegrowanych.

Edited by axelrybaczewski
Link to post
Share on other sites

Urzekła mnie twoja historia. Co więcej,zapewne masz rację, i nie tylko przenosisz więcej, ale też wygodniej. Wszystko ma swoje przeznaczenie,a kamizelki zintegrowane najlepiej sprawdzają się, jeśli nie dymamy z buta, tylko podjeżdżamy elegancko np. autkiem. Ale teraz zadanie dla ciebie, tak dla rozrywki - znajdź jakieś w miarę wąskie drzwi w domu, lub dowolne drzwi od samochodu, załóż pasoszelki i spróbuj szybko przejść.

Link to post
Share on other sites

Polecanie PC "do wszystkiego", to jest idiotyzm i tyle. Jeśli już miałbym wybierać oporządzenie najbardziej uniwersalne, to poszedłbym w stronę czegoś podobnego do kamizelki Basic-1 od PSTG (choć nie bez zmian).

Link to post
Share on other sites

Urzekła mnie twoja historia. Co więcej,zapewne masz rację, i nie tylko przenosisz więcej, ale też wygodniej. Wszystko ma swoje przeznaczenie,a kamizelki zintegrowane najlepiej sprawdzają się, jeśli nie dymamy z buta, tylko podjeżdżamy elegancko np. autkiem. Ale teraz zadanie dla ciebie, tak dla rozrywki - znajdź jakieś w miarę wąskie drzwi w domu, lub dowolne drzwi od samochodu, załóż pasoszelki i spróbuj szybko przejść.

Znowu racja. Osobiście używam w taktyce zielonej i mieszanej z przewagą zielonej pasoszelek, ale już do CQB i mieszanej z przewagą CQB zakladam kamizelkę zintegrowaną.

 

Ps

Nie napiszę jakiego sprzętu używam, bo natychmiast pojawią się zbędne komentarze, że "coś polecam", a nie polecam niczego konkretnego.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...