Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria a napięcie ładowarki.


Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To plaga jakaś jest bo to już nie pierwsza i chyba nie ostatnia batka Intelect 1400mAh, która takie problemy stwarza. Trzeba batke w takim razie uformować ponownie (3 cykle ładowania i rozładowania prądem o wartości około 0,1 pojemności akumulatora) i wtedy sie okaże czy bateria jeszcze sie nadaje do AEG-a.

Link to post
Share on other sites

Skoro na output napisane jest 8,4V to MUSI być tyle (bo to w końcu są zasilacze - np. te sprzedawane w pudełkach z Cymą). Kumpel ma takową "ładowarkę" i z opisu na "etykiecie" wynika że jest to zwykły zasilacz z napięciem wyjściowym 8,4V. Dobra - czcza dyskusja - i tak nie przekonam Cię :D. Skoro taki "akumulatorowy kozak" jesteś to powiedz mi czym mogę zastąpić folię na aku. Chodzi o to, że musiałem zmienić układ ogniw w moim aku (przelutować), a do tego potrzebne było rozcięcie przezroczystej folii powlekającej pakiet. W pobliżu nie mam żadnego sklepu z folią termokurczliwą, a na taki duperel szkoda mi pieniędzy wydawać. Aha - przełożyłem tylko jedno ogniwo, więc reszta jest do siebie trwale przyklejona fabrycznym klejem.

Link to post
Share on other sites

chyba problem z intelektem w moim przypadku sie rozwiazal.

 

Tylko na mojej P&J tak slabo strzelala, a tak naprawde nie byla rozladowana, sprawdzalem na innych gnatach i hulała, problem tkwi w P&J-owskich kablach...

 

(Ale intelekt i tak sie szybko rozladowuje na mrozie i w sumie to nie jest batka do strzelania podczas mrozu)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

W zestawie z AK-74 RK-05 Boyi otrzymałem ładowarkę:

Model:HLD4120-084450

Input:AC 220-230V 50 HZ

Output: DC 8.4V 450 mA

 

Bateria to stick 8.4V 1100 mAh

 

Wyszło mi, że czas ładowania to 3,42 czyli jakieś 3h 42min, niestety producent nie zamieścił w instrukcji informacji o czasie ładowania.Chce baterię sformatować, ale nie wiem czy ładować te 4h czy może 8 lub 9. W AK Cymy bateria miała 1200 mAh i za pierwszym razem ładowałem ją 12 h, a później 8 i wszystko było dobrze, nie wiem jak teraz naładować 12h, 8 h a może 4??

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A ja mam pytanie. Mam batke 4000 mAh'ów 8,4, ładowarkę 8,4 V i 450 mAh'ów i teraz ile mam ją ładowac ( wyszło mi 12 h) ale gdzieś czytałem, że bateria jest naładowana, gdy jest lekko ciepła i tu zonk! moja batka jest ciepła po 9godzinnym ładowaniu. Wiec.... POMOCY!

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Nie naładujesz swojej baterii tą ładowarką do pełna...

Na logikę:

Bateria ma 8,4v a ładowarka na wyjściu ( output) 7,2v czyli coś nie pasi.

Musisz mieć ładowarkę co ma output conajmniej 8,4v żeby prawidłowo naładować baterię.

 

A jak już będziesz takową miał to czas obliczasz:

Pojemnośc baterii [mAh] pomnożona przez 1,4 a następnie wynik podzielona przez napięcie ładowarki [mA] i wynik wyjdzie w godzinach

Link to post
Share on other sites

Dobra, tym razem ja potruję tyłek :)

Otóż- mam ładowarkę 12v 300 mAh.

Krakman polecił mi ładować baterię 9.6v 1800mAh 8,4 godziny i wszystko ładnie śmigało :)

Analogicznie więc, po przesiadce na baterię 9.6v 1100mAh powinienem ją ładować jakieś 5,1 godziny?

Wolę się upewnić, dlatego pytam Was, bo nie wiem jak to jest z różnymi napięciami baterii i ładowarki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

W zestawie z AK-74 RK-05 Boyi otrzymałem ładowarkę:

Model:HLD4120-084450

Input:AC 220-230V 50 HZ

Output: DC 8.4V 450 mA

 

Bateria to stick 8.4V 1100 mAh

 

Mam taki sam zestaw w AKS-74U Boyia. I mam poważny zgryz.

Przebrnąłem przez kilka tematów o bateriach i ładowarkach. Wiem, że do formatowania baterii najlepszy byłby prąd o natężeniu 1/10 max. 1/20 pojemności baterii.

 

Ta wyżej to niemal 1/2 pojemności baterii Boyia!! Czy jest sens formatować tą baterię taką ładowarką ?

 

Z ciekawości podłączyłem ładowarkę do sieci (bez baterii) i miernikiem cyfrowym zmierzyłem natężenie prądu wyjściowego... Wyszło 1.35 AMPERA !!!

 

W związku z niemałym zmieszaniem proszę o odpowiedź na kilka pytań..

 

1. Powyższego pomiaru prądu ładowania powinienem dokonać przy podłączonej baterii, czy tak jak powyżej?

 

2. Rozładowanie baterii: do 1V na ogniwo, czy o 1V na ogniwo mniej (czyli do 0.1-0.2 V na ogniwo), bo różnie ludzie zdania formułowali i nie zawsze było to logiczne). Kolega Fireblade pisał jednoznacznie DO 1V/ogniwo, ale wolę się upewnić.

 

3. Napięcie baterii mierzyć w trakcie rozładowywania (gdy jest podłączona do rozładowywarki), czy po jej uprzednim odpięciu od rozładowywarki?

Link to post
Share on other sites

2. Rozładowanie baterii: do 1V na ogniwo, czy o 1V na ogniwo mniej (czyli do 0.1-0.2 V na ogniwo), bo różnie ludzie zdania formułowali i nie zawsze było to logiczne). Kolega Fireblade pisał jednoznacznie DO 1V/ogniwo, ale wolę się upewnić.

 

3. Napięcie baterii mierzyć w trakcie rozładowywania (gdy jest podłączona do rozładowywarki), czy po jej uprzednim odpięciu od rozładowywarki?

 

 

Wiedziałem, że już to gdzieś czytałem, tylko za cholerę nie mogłem tych tematów odszukać.. BTW.. dlaczego najprzydatniejsze tematy poświęcone ogólnie bateriom, ładowaniu itp. itd. nie są w dziale "Ogólne techniczne" tylko jako przyklejone w "AEGi I klasy?" Toć chińczyki też na baterie ;)

 

Odpowiem sobie sam i dla potomnych na 2 i 3 pytanie:

 

2. Rozładowanie DO 1V , max. 0.9 V na ogniwo.

3. Napięcie rozładowywanej baterii mierzone być powinno w czasie rozładowywania, stąd zalecane równoległe podłączenie woltomierza w rozładowywarce.

 

 

Ale na 1 pytanie wciąż nie znam odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 year later...

Witam panowie.

Mam następujący problem...

Posiadam replikę M249 Mk II , w komplecie była bateria

o pojemności 1200mah. Po jednej strzelance stwierdziłem że ta pojemność akumulatora no tą replikę to zdecydowanie za mało , no i zakupiłem aku. o pojemności 4000mah. I teraz problem .

Baterię 1200mah o napięciu 9,6v ładuję ładowarką na 9,6v równo 7h.

Baterię 4000mah o napięciu 9,6v nie wiem ile ładować !!!!! :strach:

Proszę o odpowiedz na pytanie :

Ile godzin mam ładować akumulatorek o pojemności 4000mah(napięcie9,6) ładowarką o napięciu 9,6v?? POMOCY!!! :poddanie: :poddanie: :poddanie:

Jak na razie bateria leży bezczynnie :-F .

Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Edited by darek755pl
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Siema

mam problemik (może i głupi ale zapytać można ;])

Dostałem od kolegi batke 9.6 V NI-MH 1200 mAh tylko że nie mam do niej ładowarki i tu pytanie.

Mogę ją ładować na ładowarce do 8.4 V ?

output DC 8.4 V / 250 mA

 

I jakie mogą być tego skutki ładowania na 8.4 ?!

Edited by farmer510
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...