Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki akumulator pasuje do mojej repliki?


Recommended Posts

  • Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wbrew pozorom 2 pakiety nie są złym rozwiązaniem. W razie uszkodzenia jednego, zawsze masz drugi. Możesz pomóc komuś, komu batka padnie w trakcie rozgrywki. Możesz ładować jeden pakiet, a korzystać z drugiego (np. w trakcie większym imprez). A pojedyncze nie są wcale takie drogie. IMO lepiej zmieniać w trakcie rozgrywki niż wciskać na siłę dużo większy. O tym jaki efekt można osiągnąć przez zbyt mocno wciśniętą baterię mogliśmy się przekonać przy okazji przypadków Samsunga Galaxy Tab 7.

Link to post
Share on other sites

Witam Wszystkich serdecznie.

Mam pytanie odnośnie wymiarów akumulatora LiPo do Cymoglocka CM 0.30. Zmierzyłem stockowy akumulator (85x23x11 - z małym marginesem "w dół"). Szukam LiPo 7,4V o optymalnej pojemności, adekwatnej do przestrzeni. Z tego co znalazłem to ciężko z wymiarami, albo maleństwa albo "na styk". Obawiam się, że się "nie zmieszczę" z nową baterią. Co możecie Panie i Panowie polecić pasującego gabarytami?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

czy ta batka wejdzie pod dekiel rk03. ktoś mi polecił tą baterię ale nie wiem czy dwudzielna się zmieści.chciałem "sticka" ale nie ma go nigdzie w sprzedaży :(

http://allegro.pl/lipo-turnigy-25c-50c-1300mah-7-4v-2-dzielna-i6592194174.html?reco_id=ddee4977-00d3-11e7-a879-6c3be5c0af30&ars_rule_id=201

i przy okazji zapytam: jak oceniacie tą ładowarkę?nada się do tego lipo?

http://gunfire.pl/product-pol-1152199930-Mikroprocesorowa-ladowarka-LiPo-REDOX-230V-z-balancerem.html

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam.

Replika MP5PDW Cymy, a więc bateria tylko typu stick. Zmieniona tylko gumka i nic więcej nie będzie zmieniane.

Oryginalna bateria NiMh 9,6V, 1200mAh

Co będzie lepsze (bo tylko to znalazłem):

NiMh 8,4V 1400mAh czy Li-Po 7,4 1300mAh

Ładowarkę odpowiednią posiadam.

Link to post
Share on other sites

Replika CM.028 ta standardowa. Mam do niej akumulator Ni-MH 1100mAh 8.4V i ładowarkę do niego. O ile dobrze mówię to ze złączem Mini Tamiya. Chciałbym kupić Lipo 2200mAh 7.4V taki jak ten:

https://www.gimmik.net/2200mAh_74V_25C_GPX_Extreme,o,18856.html?gclid=EAIaIQobChMIvpbu6aby1AIVDC0ZCh0fewV-EAYYASABEgIfJfD_BwE

 

Ale nie wiem czy da radę podłączyć go do mojej repliki. Wymiary są w porządku. Chodzi mi tylko o to złącze. Nie mogę znaleźć Lipo z Mini Tamiyą. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc dopasować również do niego ładowarkę, gdyż nie mam pojęcia jaką wybrać. Chciałbym się zmieścić powiedzmy w 100-120zł

Link to post
Share on other sites

Bateria LiPo, 7.4V (czyli oznaczenie 2S = 2 cele) taka jak się zmieści pod deklem Twojej repliki. Najlepiej coś z Turnigy, u siebie używałem nano-tech'a 1300mAh, była OK. Poszukaj sobie takiej typu stick, odczytaj ze strony sklepu albo aukcji jej wymiary i zmierz czy Ci wejdzie.

 

Ładowarka - przyszłościowo byłoby wybrać Imaxa B6 / Redox Alpha V2 bo wszystko nimi naładujesz.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

Replika ASG M4 od GFC model GFG 09 s-system. Akumulator który jest w niej obecnie to NI-MH 9,6V 1600mAh (dwa podłużne pakiety po 4 ogniwa 1,2V) umieszczony pod szyną RIS. Chciałbym do niej kupić akumulator LiPo. Jaki największy akumulator tam wejdzie i o jakich parametrach. Replika jest prawdopodobnie stockowa (osoba od której kupiłem twierdziła że nic przerabiane nie było). Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

Edited by mdmans1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam uprzejmie. Jaka bateria będzie pasować do repliki ICS-127 R.I.S. Crane Stock? O ile się nie mylę, wchodzi tam jakaś trójdzielna batka do kolby. Jakie lipo będzie najlepsze do tej repliki? 11,1V da radę, czy lepiej wziąć 7,4V, żeby nie uszkodzić bebechów?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Bateriia w kolbie, najlepiej weź jakąś kostkę lipo 7,4V gdzieś około 2000mah, tak do max 40c chwilowego. Możesz jak najbardziej przerobić wtyk, na t-connecta, nie zaszkodzi a nawet pomoże. Jak przyjdzie stok to możesz zmierzyć baterię i porównać co ci wejdzie. Będziesz miał porównanie. Każda batka ma zawsze w opisie wymiary.

Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Wracam do ASG po długiej przerwie - około 8 lat. Odkurzyłem AEG'a, wysłałem go do serwisu na przegląd i wszystko jest niby ok, ale jak wrócił to widać że bateria którą mam jest strasznie kiepska, bo wystrzele z niej parę kulek i się rozładowuje.

 

Ogólnie karabin to G36C z classic army po tunningu (niestety nie wiem na czym ten tuning dokładnie polegał - to było dawno temu), ale kupiłem go od kogoś z Warszawy, kto mocno stawiał na ROF do CQB. Obecnie mam ok. 350 FPS (mierzone) i na 9,6 NiMh mam spory ROF i teraz pytanie, czytam o tych LI-PO i zastanawiam się czy zmienić wtyczkę w AEG'u i czy nie wpakować tam 11,1 Li-Po.

 

Wiem że wnętrze AEG"a jest przystosowane do wysokiego ROF'u, więc myślę że powinno dać radę i nie zmielić wszystkiego w środku.

 

Pytanie numer 2 - wtyczkę przelutować czy jakąś przejściówę zastosować?

Pytanie numer 3 - jaką łądowarkę i jaką firmę wybrać do baterii? jakieś konkretne strony/sklepy maja dobrą ofertę?

 

z góry dziękuje za pomoc

Link to post
Share on other sites

AD1. Pożycz od kogoś LiPo 7.4 i 11.1 i porównaj czy na 7.4 wystarczająco szybko kręci.

AD2. T-connector - koniecznie lutowany, przejściówka to zawsze wąskie gardło - nie ma sensu

AD3. Imax B6 / Redox Alpha V2 (to to samo). Szukaj na Allegro albo w sklepach modelarskich, raczej unikaj sklepów ASG (często jest tam drożej). To samo tyczy się baterii - za "nalepkę" "dla ASG" możesz dopłacić nawet 50%. Parametry - przynajmniej 7.4V 1500mAh 20C - jak będzie coś więcej to tym lepiej.

Link to post
Share on other sites

@Hindus,

 

Dziękuje bardzo za odpowiedź - jeśli chodzi o ładowarkę - ta z linku jest ok czy jest ryzyko że to jakaś podróbka?

http://allegro.pl/szybka-ladowarka-do-akumulatorow-redox-alpha-v2-5a-i6928408663.html

 

Link do tyku:

http://allegro.pl/t-dean-konektory-zlacza-pradowe-wtyk-gniazdo-i5716483771.html

 

Bateria:

http://allegro.pl/redox-asg-akumulator-lipo-11-1v-1750mah-20c-3s-i6579808564.html

 

Prosiłbym o opinie czy taki zestaw będzie w porządku?

Link to post
Share on other sites

Wymiary sprawdzałeś, czy pakiet się zmieści?

Dodatkowo powtórzę pytanie, czy nie chcesz się upewnić na pożyczonym pakiecie, że 11.1V nie będzie zbyt szybko kręciło? Z doświadczenia wiem, że odpowiednikiem 9.6V NiMH jest właśnie mocny 7.4V LiPo.

 

EDIT - jeszcze zapytam - masz mosfet? Jeśli nie - warto dołożyć, nawet taki najprostszy, żeby nie palić styków.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

Niestety - nie mam mosfeta (z tego co wiem). Przy 7.4 LiPo jest wymagany?

 

Dobra, zasięgnąłem jeszcze innych opinii i kupię 7.4 LiPo żeby nie przesadzić z napięciem, najwyżej później się przesiądę.

 

Pytanie jakie LiPo 7.4 będzie najmocniejsze? Aby pociągnęło tą replikę?

 

EDIT - to z ja - woocashd z drugiego konta :P

Edited by Alien1991
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...