Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sniper- co i jak?


Recommended Posts

Witam, chciałbym się dowiedzieć jaka sniperka(ile FPS) jest dobra? Oczywiście znalazłem sobie coś takiego: http://redwolfairsof...l_Set_Black.htm bądź coś takiego http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Sniper_Rifles_King_Arms_King_Arms_Blaser_R93_LRS1_Ultra_Grade.htm lecz nie wiem czy jest odpowiednia na oferowaną cenę. Zwracam się do Was, mam około 1000zł do wydania. Proszę nie naciągać ceny do 2000zł, pozdrawiam MefYou.

Edited by MefYouu
Link to post
Share on other sites

No, bo ja nie wiem jak strzela porządnie poskładana replika SR25 więc nie będę mógł ocenić, czy budżetowo poskładana strzela równie dobrze/lepiej/gorzej. A z VSR- wiem jak strzela taka za 5000zł, taka za 3000zł i taka za 1500zł :D. To sobie będę mógł odpowiedzieć na pytanie jak się ma budżetówka do firmówki.

Link to post
Share on other sites

Uzależniony już bardziej od kulek niż od gnata jako takiego. Na MB 0,4 (czy tam guarderach? Co paczka to inne... A wszystkie badziewne :D) 100m skutecznego. Z tym, że w tych 5000zł jest również cena za to, jak replika wygląda, ile waży, jak jest wkonana itp. To jak strzela kończy się gdzieś przy 4000zł.

Link to post
Share on other sites

Daje się ale niewiele ponad - ja miałem dopracowanego DSRa ( co2 ) ustawionego na 90m, bo zależało mnie na strzelaniu prawie w punkt.

Celne strzelanie dalej niż 100m staje się już problematyczne z kilku powodów:

- system stabilizacji kulki tzw. "HU" przy bardzo dużych prędkościach początkowych staje się nieefektywny

- pociski ( kulki ) są za lekkie, nawet te najcieższe

- "problematyczny" napęd; czyli mało stabilny ( gaz, co, elektryczny ) lub niewygodny ( spring )

- potem zaczyna się już rzeźbienie trochę na siłę, bo skoro osiągneliśmy tyle to spróbujmy więcej ale rezultaty nie rekompensują starań.

O ile prędkość można "wyczesać" do ponad 800 fps to już celność powyżej 100m jest niesatysfakcjonująca.

Przynajmniej w moim przypadku tak było..

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Przy bardzo dużych prędkościach.

 

Tu już "fizyka" się kłania.

Na początku nie rozumiałem, dlaczego przy 670 fps HU nie "prostuje" paraboli tak skutecznie jak przy 300 lub 400.

Wyglądało to tak, że pomimo dokręcania pokrętłem reakcja była ale nie tak znacząca jak by należało się tego spodziawać.

Krzywa paraboli przy tej prędkości ( i ciężkiej kulce ) jest znaczna - coś w rodzaju "przewyższenia" na końcowym odcinku.

Czyli zamiast prawie płaskiej trajektorii ( o ile można tak to nazwać.. ) miałem powolne wznoszenie z wyraźnym przewyższeniem gdzieś w okolicy 70-80m po czym wyraźny i gwałtowny opad. Oczywiście można tak strzelać na dalsze odległości ale moim zdaniem jest to "ograniczenie" systemu opartego na różnicy ciśnień na powierzchnii kulki.

 

Dzieje się tak chyba ( ? ) dlatego, że cieżka i bardzo szybka kulka nie reaguje tak mocno na mięką, jakby nie było powierzchnie gumki HU. Sądzę, że powyżej pewnej prędkości w ogóle to nie zadziała. Jakiej? Nie wiem, bo nie sprawdziełem tego mniemania. :)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Przeczytawszy Twój post wydaje mi się, że jest tak jak ja myślę- HU działa jak działał a jedynie nie spełnia TWOICH oczekiwań. Porównaj gnata z 670fps i HU na zero (realne 0 a nie "minimum" hu) a porównaj z wyregulowanym optymalnie. Optymalnie tzn bez podbijania kulek ku górze.

 

Nazwijmy to tak (przykładowo). HU daje 15m zasięgu gratis. Przy 45m to jest jedna trzecia. Przy 90m to raptem jedna szósta. Więc wydaje się, że daje mniej.

Link to post
Share on other sites

Tak, HU działa ale:

 

Myślę, że "bardzo ciężka" kulka mijając wierzchołek gumki HU z "bardzo dużą" prędkością zostaje wprawina w ruch obrotowy ale o mniejszej prędkości niż zakręciłaby się lekka kulka. Dzieje się tak z kilku powodów, jak sądzę:

- jej masa i prędkość powoduje, że jest mniej wrażliwa na działanie HU

- mija gumke w otoczeniu szybciej przemieszczającego się gazu ( większe ciśnienie..? )

- w moim przypadku był to "zimny" co2 co mogło mieć też wpływ na powierzchnie gumki

W rezultacie ruch obrotowy kulki był słabszy co potwierdza jej powolne wznoszenie mimo znacznego dokręcenia HU. I dalej; ruch był wolniejszy ( ruch obrotowy ) ale znaczny ciężar kulki powodował, że szybciej traciła prędkość postępową w stosunku do obrotowej czego skutkiem bym wyraźny "lob" w okolicach 70-80m a to dlatego, że dopiero przy zmniejszonej prędkości postępowej ta różnica dawała efekt zwany hop-up.

 

Mogę się jednak mylić..

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...