Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pękający tappet - GB ProWin


Recommended Posts

Hej.

Mam dziwny problem. W moim GB firmy pro-win notorycznie pęka tappet plate w tym samym miejscu.

 

 

GB ten: http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=PW-8GB-VERM4&search=searchItem&rs=pro-win&catid=&cat=

 

Tappet jest dedykowany do tego GB: http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=PW-PT-TP0166&search=searchItem&rs=pro-win&catid=&cat=

 

Tappet pęka zaraz za "trójkątnym" kawałkiem który zahacza o zębatkę.

 

Najlepszy w tym wszystkim jest to, że tappet pęka nie zawsze w trakcie strzelania. Ostatnio replika leżała w szafie pomiędzy strzelaniami i tappet pękł. Przy czym na 100% nie był naciągnięty, co za tym idzie naprężony.

 

Jakieś pomysły? Zapewne jest to jakaś wina konstrukcyjna, ale jak sobie z tym poradzić.

 

Może jakiś tappet wycięty na maszynie CNC, zrobił ktoś kiedyś takie coś ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zaznacze, że nigdy nie miałem do czynieniea z tym gearboxem ( ciekawa konstrukcja), ale ja bym zrobił tak: wymontował prowadnicę, sprężynę, tłok, cylinder, sprężynkę powrotną popychacza dyszy, złożył wszystko z powrotem i kręciłbym zębatką tłokową. Wtedy będziesz widział czy są jakieś drastyczne opory ruchu płytki.

 

Ile dałeś za ten szkielet z wysyłką?

Edited by tred211
Link to post
Share on other sites

Ten popychacz z tego co widać na fotce to niewiele się różni od zwykłego, jedyną różnice jaką widzę to wycięcie, więc może kup po prostu jakiejś innej firmy i przyszlifuj, a druga sprawa to faktycznie może być zębatka tłokowa za wysoko i są duże opory. Rada na to jest spiłować ten "trójkąt" od strony zębatki żeby był cieńszy.

Link to post
Share on other sites

Z mojego doświadczenia usterka ta pojawia się w wyniku otwierania/zamykania GB z niewłaściwą pozycją zębatki tłokowej.

W tym GB można stosować zwykłe popychacze do v2 po małej przeróbce - wycięcie standardowego haczyka sprężynki powrotnej i wklejenie metalowego we właściwym miejscy (do kupienia w marketach budowlanych). Ja u siebie zastosowałem wzmocnioną płytkę popychacza guardera i problemu nie ma.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...