Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Słuchawki aktywne


Guest gecko123

Recommended Posts

Guest gecko123

Mam zamiar kupić sobie słuchawki aktywne, oryginały. Zastanawiam się nad MSA Sordin i Peltor Comtac II (IV wydają się zarąbiste, ale w sprzedaży chyba ich jeszcze nie ma). Które mają lepsze parametry, które są bardzeij opłacalne? (Sordiny są chyba lekko tańsze.) Co trzeba dokupić, żeby bezproblemowo używać z radiem PMR (mam Inteka MT4040 z ICOM, ale zastanawiam się nad zmianą na Navcoma TK750)? Czy któreś z nich działają z chińskimi PTT?

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam Sordiny. Nie mam niestety porównania w działaniu z oryginalnymi ComTacami, więc nie wiem, czy któreś z nich działają lepiej lub gorzej. Wiem natomiast, że Sordiny są lepsze przy noszeniu pod hełmem - mniej odstają na boki, więc lepiej mieszczą się pod skorupą. Do tego w sprzęcie MSA jest też wersja Liberator, która pałąk ma na potylicy/karku, a na górze głowy tylko opaskę z materiału, więc tu już wygoda przy użytkowaniu z hełmem jest nieporównywalnie lepsza.

 

Co do użytkowania z radyjkami - trzeba kupić odpowiednie PTT, pasujące zarówno do słuchawek jak i do radia. Generalnie dużo tego teraz jest w sprzedaży, coś dopasujesz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z tą wygodą to pamiętaj, że to kwestia mocno indywidualna. Mam MSA Sordin, kolega z teamu ma kopię Peltorów i dla mnie są one dużo wygodniejsze. Pałąk Sordinów jest b. niewygodny w użytkowaniu pod hełmem (Mich 2001, kopia Volvera). Być może to kwestia nietrzymania wymiarów przez hełmy Volvera - ale z peltorami było to nawet znośne. W Sordinach po kilkunastu minutach było średnio. Problem znika po użyciu arc adapterów.

 

Wg. relacji z innych forów, Sordiny oferują lepszą jakość dźwięku niż Peltory Gen. I i II. Od gen. III przewaga znowu jest przy Peltorach.

Dostępność i cena przemawiają za Sordinami.

 

Jeżeli chcesz używać headsetu z cywilnymi radyjkami, pamiętaj o impedancji. Czeka Cię wymiana mikrofonu albo montaż wzmacniacza. Szuka headsetu z mil-standard plug (nato plug, różnie określają). LEMO 5-pin bym sobie odpuścił.

 

Z ptt nie ma problemu - chińskie kopie będą działać. Trzeba jedynie pamiętać o przelutowaniu kabli - w PTT U94 wystarczy zamienić miejscami kable oznaczone jako 2 i 3. W kopii TCI PTT sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ale da się zrobić. Wszystko przez to, że chińczycy lutują nieco odmiennie od standardu. Tu pokazano, w czym problem:

 

http://www.airsoftcommunity.it/home/78-recensioni/accessori-personali/sistemi-di-comunicazione/1025-z-tactical-sordin-headset-replica

 

Na ebayu jest użytkownik, który sprzedaje RS headsety z już dokonanymi modyfikacjami. W razie czego, odezwij się na PW.

Edited by Maćq
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wkrótce pojawi się porównanie następujących headsetów na jednym z blogów: Liberator I, Liberator II, Comtac II, Sordin z replikami Z-tactical Comtac I i Comtac II oraz Sordin.

Co do wygody, to zależy od tego kto ma jaką głowę i co jeszcze nosi na głowie. Sordiny w moim przypadku sprawowały się bardzo źle z powodu niewygodnego headbanda, Liberatory II z neckbandem są idealne pod hełmem.

Jeśli chodzi o kompatybilność headsetów mili z radyjkami na ebayu znajdziesz już bez problemów współpracujące z odpowiednimi radyjkami i to bez żadnego przerabiania. Poszukaj ew. na PX-airsoft kosztują coś pod 60$.

Edited by badseed
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odnośnie wygody użytkowania i ergonomii - jeszcze jedna mała uwaga - moze ktoś ma podobne potrzeby:

 

Kwestie ergonomii mogą być np. zależne dodatkowo od sposobu obsługi broni. Np.: strzelam z obu ramion, więc każdy pałąk mikrofonu który nie da się odpowiednio ułożyć, będzie przeszkadzał przy składaniu się do strzału ze "słabszego ramienia". Czasem takie kwestie bywają ważniejsze niż różnice w samym funkcjonowaniu technologii urządzenia.

 

Nawiasem mówiąc - obiecujący pod względem oburęczności wydaje się Comtac IV. Ktoś tego używał?

 

(pomijam słuchawki wewnętrzne z laryngofonem dousznym nie wiem czy to nie kwestia na osobny temat)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam wszystkich, Jestem świeżutki na tym forum.

Chcę sobie kupić słuchawki Sordin model Z-111, znalazłem je Chinach

(http://www.aliexpres.../545905108.html)

jest mało opinii o nich u nas w kraju. Testował je ktoś, jak to dział i czy warte zakupu ? Jestem żołnierzem i trochę strzelam chciał bym kupić jakieś słuchawki aktywne bo i tak mam już pogorszony słuch.

Proszę o wyrozumiałość i o odpowiedz.

 

ps.

a może taki ? (różnią się od tych pierwszych czymś oprócz koloru ?)

http://www.aliexpress.com/item/EMERSON-MSA-Headset/601442618.html

Edited by man_of_arms
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich, Jestem świeżutki na tym forum.

Chcę sobie kupić słuchawki Sordin model Z-111, znalazłem je Chinach

(http://www.aliexpres.../545905108.html)

jest mało opinii o nich u nas w kraju. Testował je ktoś, jak to dział i czy warte zakupu ? Jestem żołnierzem i trochę strzelam chciał bym kupić jakieś słuchawki aktywne bo i tak mam już pogorszony słuch.

Proszę o wyrozumiałość i o odpowiedz.

 

ps.

a może taki ? (różnią się od tych pierwszych czymś oprócz koloru ?)

http://www.aliexpres.../601442618.html

 

Dlaczego chcesz do "prawdziwego" strzelania kupić repliki słuchawek? Ograniczony budżet czy co? Bo jeśli to nie to, to zostaw repliki i łap się za prawidłowe słuchawki aktywne. Szczególnie jeśli już masz uszczerbek na słuchu. Nie mam porównania w praktyce ale idę o zakład że chińskie produkty mają się nijak do wytłumienia jakie zapewni oryginał.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego chcesz do "prawdziwego" strzelania kupić repliki słuchawek? Ograniczony budżet czy co? Bo jeśli to nie to, to zostaw repliki i łap się za prawidłowe słuchawki aktywne. Szczególnie jeśli już masz uszczerbek na słuchu. Nie mam porównania w praktyce ale idę o zakład że chińskie produkty mają się nijak do wytłumienia jakie zapewni oryginał.

 

 

Właśnie temu pytam czy to robi robotę czy nie, nie strzelam codziennie, a w dodatku strzelania w WP nie są też super intensywne i za dużo się na nich nie strzela hehe ale jak by nie było to z beryla, pk, czy rpg się strzela czasami i ochrona słuchu jest potrzebna.

Wkładanie stoperów co wypadają już mnie dobija i temu chcę kupić słuchawki, nie miałem do czynienia z aktywnymi ogóle i temu pytam o te chińskie czy nadają się.

Wady słuchu sporej nie mam, ale zawsze coś.

Link to post
Share on other sites

Nie warto kupować repliki do profesjonalnych zastosowań. A jeśli chodzi o to co wrzuciłeś w linku to w zupełności Ci to wystarczy, a co najważniejsze, pewnie się nie spieprzy po pół roku użytkowania.

 

Dzięki bardzo za info, kupie jak tak te z allegro i przetestuje na strzelnicy, może się sprawdzą.

Hmmmm teoretycznie mam 10 dni na zwrot towaru jak nie podpasuje.

 

aaa ! myślałem, że te chińskie są w miarę przyzwoite a tu lipa.

Link to post
Share on other sites

Jednak oszczędnie chcesz? Ja bym się zastanowił nad tymi dwoma z naciskiem na te droższe.

http://allegro.pl/sluchawki-aktywne-allen-i3036635068.html

http://allegro.pl/sluchawki-nauszniki-aktywne-peltor-sporttac-i3051733928.html

Szukaj z jakimikolwiek normami. Poszukaj też tematów na forach strzeleckich. Repliki sobie odpuść konkretnie. A z tymi 10 dniami dobrze kombinujesz jeśli nie masz możliwości przetestować osobiście.

Link to post
Share on other sites

ale te z allegro za 150zł to też chinol jakiś, ciekawe ile te będą chciały współpracować.

A ja tak perfidnie sie spytam. Skoro strzelasz rzadko i malo intensywnie to czemu nie kupisz sobie pasywnych? Przyzwoite dostaniesz za mniej niz 50zlociszy. Ewentualnie pomysl tez o czyms takim:

http://www.equipped....-arms-earplugs/

Edited by Chochla
Link to post
Share on other sites

A ja tak perfidnie sie spytam. Skoro strzelasz rzadko i malo intensywnie to czemu nie kupisz sobie pasywnych? Przyzwoite dostaniesz za mniej niz 50zlociszy. Ewentualnie pomysl tez o czyms takim:

http://www.equipped....-arms-earplugs/

 

Nie do końca dobrze się wyraziłem, z ostrej strzela się tak sobie ale jest sporo środków pozoracji (ślepa, petardy) i tu się aktywne przydadzą. Pasywnych nie biorę pod uwagę.

 

Poszukam raczej coś z rodzinki Peltora, kupię coś bardziej markowego.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Zwracam się do szacownego grona z pytaniem: czy w peltorach comtac II można wymienić pałąk na np. neckband czy to mocowanie do szyn na hełmie?

(w sensie czy będą kompatybilne z fast'em lub tc-2001?)

Pozdrawiam!

Edited by mjp
Link to post
Share on other sites

Nie do końca dobrze się wyraziłem, z ostrej strzela się tak sobie ale jest sporo środków pozoracji (ślepa, petardy) i tu się aktywne przydadzą. Pasywnych nie biorę pod uwagę.

Nadal nie rozumiem, czemu tak uwazasz, ale kazdemu wedlug potrzeb ;)

 

Poszukam raczej coś z rodzinki Peltora, kupię coś bardziej markowego.

Slusznie, nie warto oszczedzac na organach, ktorych nie da sie transplantowac :D

Link to post
Share on other sites

Witam!

Zwracam się do szacownego grona z pytaniem: czy w peltorach comtac II można wymienić pałąk na np. neckband czy to mocowanie do szyn na hełmie?

(w sensie czy będą kompatybilne z fast'em lub tc-2001?)

Pozdrawiam!

Masz na myśli adapter na szyny ARC taki jak http://www.ebay.com/itm/Peltor-Comtac-Ops-Core-Rail-Adapter-ach-mich-norotos-wilcox-crye-devgru-cag-aor1-/230930440334?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35c486e08e Po to został stworzony, chyba...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Cześć!

 

Mam dwa pytanka do użytkowników ochronników słuchu Peltor Comtac III:

- czy mikrofon można odłączyć do słuchawki? (w celu używania ochronników tylko na strzelnicy bez konieczności komunikacji)

- jak zestaw działa z radiem Navcomm TK-750 z wykorzystaniem odpowiedniego adaptera PTT? (czy właściwy adapter to jest FL5010?)

 

Pzdr,

SPG

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...