Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Słuchawki aktywne


Guest gecko123

Recommended Posts

Patrzyłem na allegro gdzie ściągane są z USA , też znalazłem gościa co ma je z Kanady i cena była w granicach 300 zl (jezeli chodzi o howardy) natomiast ceny bilsomow na allegro i u prywatnych firm w PL kosztują koło 500-700 zl. Stąd moja ciekawość dlaczego taka różnica cen.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Siema, zaczynam rozglądać się za czymś na uszy i myślę żeby kupić repliki comtaców:

 

Element Z-TAC Comtac II Noise Canceling Tactical Headset U04 PTT SET Airsoft Paintball for Hunting ( Z 041 Z 113)

http://www.aliexpress.com/item/32691004615/32691004615.html

(from AliExpress Android)

 

Co o tej replice sądzicie? Warto? Tu akurat są w zestawie z ptt na wtyk kenwooda czyli akurat do mojego baofenga i zestaw jest za 240zł a nie 400zl jak z gunfire np więc wiadomo, ale chodzi o samą jakość repliki od ztactical. Słuchawki typowo dla lansu i bansu, nie na strzelnice.

 

Czy lepiej kupić monosluchawke typu bowman tej samej firmy? Evo III czy tam IV

Link to post
Share on other sites

Nie no, gruszka odpada, wolę to mieć normalnie w mikrofonie

 

To nie ma być typowa ochrona słuchu, AEG mi krzywdy nie zrobi. Na strzelnice mam zwykłe ochronniki pasywne, więc te mają być dla lansu i bansu ;)

 

Nie no, gruszka odpada, wolę to mieć normalnie w mikrofonie

 

To nie ma być typowa ochrona słuchu, AEG mi krzywdy nie zrobi. Na strzelnice mam zwykłe ochronniki pasywne, więc te mają być dla lansu i bansu ;)

Link to post
Share on other sites

Wlasnie zamówiłem sobie Impacty sporty z amazon.de - paczka przyszla po 2 dniach z poznania :)

Cena tylko odrobine wieksza niz na amazon.com

Ładnie podgłaśniają - szumów nie slyszę żadnych.

Aux jakby kogos interesowało jest w stereo też.

 

Stąd pytanie - podłączenie do gruszki będzie stereo ? Zmostkowane ?

Ktoś wogóle testował podłączenie gruszki beofanga pod navcoma ?

Jeszcze ze starych czasów mam navcoma z bowmanem i cos zacząc mi szwankować - stąd kupno Impactów.

Ale teraz jakoś muszę je podłączyć do navcoma ... albo kupić beofanga i od razu cieszyć się dwoma kanałami na raz.

Link to post
Share on other sites

Jedna osoba pisała do mnie na pma - że amazon nie wysyła do polski.

Wysyła - tylko ze trzeba kupic od amazon a nie od tanszego o jednego centa goscia.

Link do sprzedazy amazon to:

https://www.amazon.de/gp/item-dispatch/ref=dp_ebb_1?ie=UTF8&registryItemID.1=&submit.addToCart=addToCart&registryID.1=&offeringID.1=1yCNG462o2QQmKCTadHSb4nWhv1q4NC098dFWSqdFOwdf41E5Npj1FzrE1UD7ybVy26Pn8CgjuhdMwGjRznY5UfNbXQUiXONYgXMK7%252BnKis%253D&storeID=industrial&nodeID=5866098031&signInToHUC=0&session-id=253-9027318-0906229&itemCount=1

Jak wpiszenie sobie sporty to z boku z prawej strony jest - oferta od amazon z cena 44,01

 

 

Kupilem gruszke i BAOFENG UV82 - z uwagi na mozliwosc prostego nadawania na 2 kanałach.

Gruszka dziala ... nie wiem czy w stereo ale jeden kanal jest duzo ciszej.

Mozliwe ze jest stereo ale z powodu ze w gruszce glosnik jest pod jednym kanalem - na sluchawce dziala to ciszej.

Ktos spotkal sie z takim problemem ?

 

 

Kabel z 2 ptt dziala tez z navcomem - ale oczwiscie tylko jeden ptt nadaje drugi nie.

Link to post
Share on other sites

A dokładnie z repliki headset'u Cobra - od Z-Tactical. Wykorzystałem replikę ze względu na dostępność.

Zastosowanie headsetu Cobra ma kilka zalet:

1. możliwość wykorzystania kliipsu montażowego z uchwytu do hełmu (jest w zestawie - przynajmniej Z-Cobra)

2. nie trzeba kombinować z okablowaniem do PTT - po prostu wykorzystuje się oryginalny kabel zakończony 4-polową wtyczką zgodną z wtykiem TP-120, co pozwala wpiąć się w standardowe PTT.

 

Uzyskuje się w ten sposób całkowicie normalny zestaw komunikacyjny, a jak zajdzie potrzeba zawsze można odpiąć microphone-boom :icon_wink: Klips montażowy na lewej muszli słuchawkowej praktycznie nie wpływa na możliwość ich złożenia.

Edited by C4Int
Link to post
Share on other sites

Pytanie do posiadaczy Impact Sportów - jak te słuchawki wyciszają pirotechnikę? Odpalenie takiego FP3 kilka metrów dalej to bardziej "coś sobie wybuchło", czy może "mocno walnęło, ale przynajmniej nie ogłuchnę"?

Druga sprawa, czy wzmocnienie można ustawić na tyle wysoko, że przy założeniu pod słuchawki stoperów w miarę normalnie wszystko słychać?

Dzięki za odp.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

noise_exposure_table.png

Strzał z karabinu to ok 140db, howardy mają tłumienie 22dB, sordiny 25dB.

Typowy stoper ma 20-30dB.

Dobre pasywne słuchawki strzeleckie 40-60dB

 

Howardy generują max 82dB-20=62dB to ekwiwalent normalnej konwersacji.

 

Howardy są super na strzelnice, w grach terenowych mają poważną wadę. Są mono. Nie będziesz słyszał skąd docierają dźwięki.

Pod tym względem sordiny są lepsze od dowolnych Peltorów, za to peltory mają większe max. wzmocnienie

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites
Howardy są super na strzelnice, w grach terenowych mają poważną wadę. Są mono. Nie będziesz słyszał skąd docierają dźwięki.

 

No nie wiem skąd ta opinia - skoro w dokumentacji piszą, że są stereo:

Wbudowane kierunkowe mikrofony stereo umożliwiają doskonałe, kierunkowe słyszenie

 

Rozumiem, że papier jest cierpliwy, a Internet - jak papier - zniesie wszystko i nie zawsze informacje tam publikowane muszą być wiarygodne. Ale faktem jest, że HLIS wejście AUX mają stereo (i w praktyce przy podłączaniu do radiotelefonów bywają z tym kłopoty, bo słychać tylko w jednym kanale lub w drugim ciszej - o czym można poczytać nawet tu na forum). Trochę to mało logiczne jest, żeby wzmacniacze w torze AUX pracowały w stereo, a wbudowane mikrofony były podłączone monofonicznie.

 

Faktem jest, że nie dają takiej "głębi przestrzennej", jak np. Peltory - ale że nie słychać w nich "skąd docierają dźwięki" - to przesada...

HLIS przy maksymalnym wzmocnieniu potrafią się wzbudzać - więc duże wzmocnienie niekoniecznie musi być kryterium lepszości...

 

Dla mnie punktem odniesienia dla aktywnych ochronników słuchu są Peltory w wykonaniu militarnym (commtac) - i w porównaniu do HLIS oczywiście są wyraźnie lepsze - co zdaje się odzwierciedla ich cena :icon_smile:

 

Subiektywne odczucia z używania HLIS i Peltorów zapamiętałem tak:

  • Peltory mogą pracować jako zestaw komunikacyjny nawet po rozładowaniu baterii (albo wyłączone), HLIS nie podadzą do słuchawek samego sygnału z wejścia AUX, jeśli wzmacniacz jest wyłączony. Pletory ComTac przy zasilaniu z 2 ogniw AA, takich samych, jak używa HLIS, zapewniają (wg dokumentacji) 500 godzin pracy - a w praktyce, przy używaniu dobrych baterii, więcej. Dokumentacja HLIS podaje nominalny czas pracy jedynie 350 godzin. Peltory po 2 godzinach bezczynności wyłączają się samoczynnie, czego nie potrafią HLIS :icon_wink:

  • Peltory inaczej - IMHO lepiej niż HLIS - podbijają/uwydatniają niektóre dźwięki, np. szum/plusk wody na tle odgłosu przelatującego samolotu. Tak jakby potrafiły selektywnie niektóre dzwięki wzmacniać, a tło stonować... stąd moje podejrzenie, że mają tam DSP.
    I wreszcie wrażenie przy strzałach i wybuchach, jakby "nadawały ciszę" - co objawiało się takim charakterystycznym uczuciem "zatykania" w uszach, tak jakby głośniki nadawały dżwięk o przeciwnej fazie do fali akustycznej wystrzałów. W HLIS takiego "zatykania" nie doświadczyłem.

Aczkolwiek przy odpaleniu petardy FP3 odgłos eksplozji w HLIS jest wyrażnie stłumiony i niższy - IMHO bardziej w stronę "coś wybuchło" niż "mocno walnęło". Pomieważ pracują w takich okolocznościach jak typowe ochronniki pasywne - można by ich tłumienie trochę porawić uzupełniając wypełnienie muszli - jakąś flizeliną albo ścinkami gąbki czy pianki, bo fabrycznie to dosyć jest pusto tam w środku:

IMG_20151001_162045_1_zps3o9agrs6.jpg

 

Acha - wg. opisu HLIS mają zapewniać tłumienie do 25 dB SNR, natomiast Peltor Comtac zapewniają tłumienie średnie 28dB SNR

 

Już tylko z takiego prostego porównania nominalnych parametrów wytłumiania widać, że HLIS to zupełnie inna liga, niż militarny high-tech na wyposażeniu elitarnych jednostek. Co dobrze odzwierciedla ich cena.

Edited by C4Int
Link to post
Share on other sites

Howardy mają jeden mikrofon, więc Jakbyś nie kombinował to będzie mono :icon_smile:

Wejście słuchawkowe może faktycznie być stereo, choć nie zmienia to faktu że dźwięk z zewnątrz nie będzie przestrzenny bo i jak?

 

Ed, faktycznie ten model jest stereo. Te które oglądałem u kolegi na strzelnicy były mono

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...