Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Słuchawki aktywne


Guest gecko123

Recommended Posts

2 hours ago, tehTK said:

Odkopie trochę Temat,  Howard Leight Impact Sport ( HLIS ) 

Zastanawiam się nad nimi, i chciałbym do nich dołożyć własnie mikrofon. Widziałem tu w temacie ze ZTEA Cobra pasują idealnie. Tylko nie mogę znaleźć żadnego przycisku PTT który by pasował. Ja potrzebuje wejście Kenwood i do HLIS potrzebny jest AUX. Ale wszystkie PTT maja wyjścia na Military. Sa jakieś przejściówki na AUX lub ma ktoś może jakiś PTT który działa z takim zestawem ? 

Wiem ze można lutować ale nie wiem czy mam do tego cierpliwość. 

Dam Edit w taki sposób bo coś źle zrozumiałem. A wiec aby podłączyć ZTEA Cobre trzeba ja niestety rozebrać i podłączyć kabelki tak żeby nie szły do słuchawki z zestawu tylko podłączyć do kabelka AUX który pójdzie do HLIS.  

Innym wyjściem jest kupić mikrofon "gruszke" która ma wyjście AUX. Wtedy nie trzeba nic lutować ale nie ma się mikrofonu przy twarzy tylko np. na ramieniu. 

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kupiłem dawno temu (z 3 lata temu) Earmory M32. Używałem ich okazjonalnie i cały czas doskwierał mi jeden problem. 
Słuchawki samoistnie się wyłączały w momencie jakiegoś mocniejszego wstrząsu (zeskoczenia z jakiejś przeszkody na przykład) lub zahaczenia o nie ręką lub gałęzią. Powodu upatrywałem się w zatyczkach od baterii. Z racji, że jest to jakaś wczesna seria zatyczki nie są na "normalny" gwint, tylko na takie rowki które po prostu blokują te śmieszne nakrętki.
Czy ktoś miał podobny problem? I czy może diagnozował to w jakiś sensowny sposób, jestem ciekaw czy dobrze przewiduje powód tego mankamentu. Po prostu wygląda jakby na chwilę przerywało zasilanie, bo da się je normalnie odpalić po takim wyłączeniu.

 

Mam też PTT od Earmora. Bardzo porządnie wykonane. Naprawdę dobry sprzęt. O niebo lepszy od PTT od Z-Taca. Koledzy wyżej oraz w innych tematach piszą, że Earmor nie trzyma standardów. Otóż jak mówi manual trzyma standard, tyle że TCI/Nexus. Na YT można znaleźć potwierdzenie tego.

Ja zrobiłem tak, że kupiłem na promocji za jakieś 20 zł jakąś lipną słuchawkę Bowmana od Z-Tac. Oczywiście brak kompatybilności ale poradziłem sobie w inny sposób. Rozciąłem kabel od słuchawki w połowie, wtyczkę (military plug) wpiąłem do ptt, a ptt do radia. "Na żywca" sprawdzałem, które kable są odpowiedzialne za mikrofon, a które za głośnik. Opaska termokurczliwa, kable polutowane i słuchawka działa. PTT bardzo wygodne :).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...