Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jakies narzedzia mam przygotować ? Czy paluchami?

Btw, to dzieki za odpowiedz.

U mnie w foxeer legend 2 był to kwadracik wklejony, więc dało radę to podważyć delikatnie ale uważaj bo łatwo to rozwalić. Jak nie będzie szło to spróbuj podgrzać suszarką.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dobry. Przeczytałem wszystko na temat kamer co na tym forum się pojawiło i albo chodzi o kamerę na głowę albo montaż kamery do lunety, tego o co mi faktycznie chodzi nie ma.

 

Chcę nagrać, złapać moment tuż przed strzałem w przeciwnika. Ujęcie ,,po lufie". Coś w rodzaju scopecama, tyle że gram na stosunkowo bliskim dystansie, także kamera nie musi być nawet średnia.

 

Jest cała masa tanich samochodowych rejestratorów, chińskich kamerek sportowych i innych. Jaką tanią, bardzo tanią kamerkę polecacie żeby zamontować nad kolimatorem i sobie nagrywać konfrontacje?

Link to post
Share on other sites

Zdefiniuj "tanio". Dla jednych jest to 200zł, a dla innych 500.

 

No coś takiego w okolicach 200zł. Wiadomo, im taniej tym lepiej bo jakość nie ma większego znaczenia. Nagrania mają być tylko dla mnie żeby sobie analizować co się stało.

 

Ważne żeby zoom jakiś był bo jednak jak oglądam nagrania z hełmów, bez zbliżenia to nie widać przeważnie przeciwnika.

Edited by German_Gun_Fan
Link to post
Share on other sites

Nie ma action camow z zoomem... To, że strzelasz się na 40-50m nie zmienia tego, że kamera musi mieć przybliżenie aby cokolwiek widzieć podczas strzału. Z zoomem musisz zrobić tak:

 

Mobius + 16mm obiektyw + filtr UV IR + montaż RIS TO MINIMUM aby to jakos wyglądało. Tanie kamery nie poradzą sobie z ostrym światłem w lesie przebijającym sie przez liście, ilosć i jakość detali będzie okropnie słaba.

 

 

Link to post
Share on other sites

 

No coś takiego w okolicach 200zł. Wiadomo, im taniej tym lepiej bo jakość nie ma większego znaczenia. Nagrania mają być tylko dla mnie żeby sobie analizować co się stało.

 

Ważne żeby zoom jakiś był bo jednak jak oglądam nagrania z hełmów, bez zbliżenia to nie widać przeważnie przeciwnika.

Weź foxeer legend 2 + szkło 25mm z AliExpress , zmieścisz się w 300zl. Wpisz sobie w YouTube "milkeater" tam zobaczysz jak się sprawdza ten konkretny zestaw.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Edited by Mlekozerca
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
W dniu 14.11.2019 o 23:20, zawak napisał:

Witam zakupiłem kamerkę go pro 7 black z uchwytem na głowę i tu pytanie do was jak ją zabezpieczyć przed ostrzałem kulek czy uderzeniem o gałązki? 

Chciałem odpisać ale skleroza , jak zwykle z resztą u mnie ;)

Także planuje zakup tej kamerki do ASG, ja planuję do niej sobie zaprojektować i druknąć w 3D osłonkę niezasłaniającą mikrofonów itp itd, a obiektyw osłonić albo plexi albo tą szybką z zestawów naprawczych do kamerek ala-gopro za jakieś 15 pln czy coś koło tego.

Gałązki tej kamerce raczej nie straszne, gałąź raczej tak jak przywalisz np w rozpędu ;)

To co mnie martwi najbardziej to ten dodatkowy wyświetlacz z przodu, jego trzeba osłonić bo kulek to raczej on lubić nie będzie.

W ostateczności jak nie masz dostępu do drukarki 3D to taśma i plexi z małymi otworami itp powinny dać radę ;)

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, _Czarny_ napisał:

Chciałem odpisać ale skleroza , jak zwykle z resztą u mnie ;)

Także planuje zakup tej kamerki do ASG, ja planuję do niej sobie zaprojektować i druknąć w 3D osłonkę niezasłaniającą mikrofonów itp itd, a obiektyw osłonić albo plexi albo tą szybką z zestawów naprawczych do kamerek ala-gopro za jakieś 15 pln czy coś koło tego.

Gałązki tej kamerce raczej nie straszne, gałąź raczej tak jak przywalisz np w rozpędu ;)

To co mnie martwi najbardziej to ten dodatkowy wyświetlacz z przodu, jego trzeba osłonić bo kulek to raczej on lubić nie będzie.

W ostateczności jak nie masz dostępu do drukarki 3D to taśma i plexi z małymi otworami itp powinny dać radę ;)

https://allegro.pl/oferta/tech-protect-waterproofcase-gopro-hero-5-6-7-clear-8296416127

 

Zamówiłem coś takiego, myślę że parę dziurek wkrętarka i też powinna się nadać tyle że nie wiem jak się będzie mieć osłona obiektywu. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 19.11.2019 o 16:01, zawak napisał:

https://allegro.pl/oferta/tech-protect-waterproofcase-gopro-hero-5-6-7-clear-8296416127

 

Zamówiłem coś takiego, myślę że parę dziurek wkrętarka i też powinna się nadać tyle że nie wiem jak się będzie mieć osłona obiektywu. 

Daj znać czy to paskudztwo wymaga zdejmowania osłony na obiektyw z kamerki. Z tego co widzę większość niestety wymaga ... 

Link to post
Share on other sites

Po oblukaniu kamery i po raz kolejny odkryciu faktu że "JESTEM LEŃ" także sobie taką zamówiłem. Wytnę jej dziury tam gdzie są mikrofony i na możliwość ładowania bez konieczności wyjmowania kamerki i będzie cacy. Zajmie mi to kilka razy mniej czasu niż projektowanie czegoś od zera ;)

Sprawdzę jeszcze jak przyjdzie ta obudowa ale wygląda na to że zestawy naprawcze (szybki) są kompatybilne od obudów do Hero 3 i 4.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...