Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MAPA - nowy polski wzór maskujący


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 11 months later...
  • 1 month later...

Cywile dostana to jedynie w dwóch przypadkach:

1 - "właściciele" wzoru podpiszą intratny kontrakt na dostawę dla np Armii albo kilku i wtedy puszczą to na rynek cywilny po jakimś czasie, 

2 - nikt nie zechce tego kupić i wtedy w rynku cywilnym nadzieja na odzyskanie kasy wtopionej w opracowanie, badania i próby wdrożenia/sprzedania.

Link to post
Share on other sites

Jedno jest pewne - nie sądzę, żeby ktokolwiek poza "naszymi" blokował dostęp do cywilnego rynku. O ile pamiętam np w USA wszystkie wzory umundurowania i kamo od momentu wprowadzenia zawsze trafiają na rynek cywilny. Czy to poprzez sieci sklepów "dla żołnierzy" czy po prostu idą w świat.  U nas rządzący i decydujący najchętniej by widzieli patrole policji i żandarmerii rozbierające ludzi na ulicach z wszelkiej maści "moro" ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 8.12.2019 o 12:10, thor_ napisał:

Jedno jest pewne - nie sądzę, żeby ktokolwiek poza "naszymi" blokował dostęp do cywilnego rynku. O ile pamiętam np w USA wszystkie wzory umundurowania i kamo od momentu wprowadzenia zawsze trafiają na rynek cywilny. Czy to poprzez sieci sklepów "dla żołnierzy" czy po prostu idą w świat.  U nas rządzący i decydujący najchętniej by widzieli patrole policji i żandarmerii rozbierające ludzi na ulicach z wszelkiej maści "moro" ;)

U nas są dość jasne przepisy i USA bym nie podawał jako przykładu, bo tam żołnierz po części musi sam kupować elementy umundurowania. Ja raczej brałbym przykład z Kanady ;) 

Uprzedzając, wyłącznym właścicielem licencji (dość szerokiej) jest na obecną chwilę firma Maskpol i to ona rozporządza wzorem jak i jego wersjami. Ja od długiego czasu przy tym nie pracuję. I, tu już moja prywatna opinia, skoro kamuflaż nie został zmieniony to jest szansa na jego zmianę (a pewne ruchy w tym temacie są, niekoniecznie bezpośrednio związane ze zmianą wuzety ale ułatwiające ten proces) i żadna firma mając w głowie zamówienia idące w setki tysięcy kompletów samego umundurowania podstawowego, nie mowiąc o reszcie wyposażenia, wypuści wzór na rynek cywilny. Byłby to finansowy strzał w stopę przez potylicę i kolano.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ma ktoś spodnie? Czy mi sie wydaje czy za te 300zł jest straszna bieda edyszyn? Wolałbym dać 500, 600 ale mieć coś bardziej zbliżonego np do G4. Dajcie jakieś opinie. I czy pod kolanem jest rzep ściągający?

Z minusów które zauważyłem (poprawcie jak się mylę prosze):

- brak jakikolwiek elementów rozciągliwych

- brak kieszonki na multitool

-tylko jeden dip pocket (jakby była kieszonka na multitool to może i bym przeżył tylko jednego dipa)

-brak jakiegokolwiek miejsca na ochraniacze (czy to airflexy czy jakieś ukryte wkładki

Wiem, że 300zł to fajna cena jak za produkt całkowicie polski ale czuje niedosyt.

Link to post
Share on other sites

Wodotrysków nie ma, ale jak za 3 stówy to jest całkiem fajnie. Rzepa ściągającego nie ma.

Wszyta na plecach guma jest rozciągliwa.

Ochraniacze wchodzą bez problemu, zarówno do bluzy jak i spodni. Owszem, airflexy z wystającą skorupą z tego nie zrobisz, ale upchasz tam wiele innych nakolanników i wkładów.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

BTW: Byłem ze dwa miesiące temu przelotem w Azteko i chciałem pomacać te mundury z zamiarem zakupu. Okazało się, że nie mają. Powiedzieli mi, że jakościowo wypadają cholernie słabo w stosunku nawet do Invader Gear, który jest prawie połowę tańszy i nie zamówili, bo nie chcą sprzedawać bubla. Szacun za szczerość.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...