Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polska Superprodukcja - Battlefield 3 Missing Patrol


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szacunek za chęci, poświęcony czas i odwagę. Montaż, ujęcia i efekty niezgorsze. Niestety - kompletna porażka aktorska, wpadki na detalach uzbrojenia/sprzętu, tragiczna charakteryzacja no i ta fabuła...

 

Gdyby filmik miał maksymalnie 5 minut, dialogi ograniczyły by się do kilku wymian zdań i przekleństw, a całość by była na maksa napakowana akcją z jakaś błyskotliwą i krótką puentą - to może by był sukces - większy lub mniejszy. A tak to sobie tylko na forach branżowych ludzie poużywają...

 

Pozostaje mieć nadzieję, że autor sobie to wszystko przeczyta, weźmie do serca, nie obrazi się, tylko nakręci coś jeszcze. Może będzie lepiej, bo jest potencjał - amatorski - ale jest.

Link to post
Share on other sites

Film z pierwszego postu obejrzałem cały i powiem, że nie jest tak źle. Efekty niektóre są OK, gorzej z dialogami, obsługą broni i realnością niektórych zagrań taktycznych. Wydaje mi się, że głębsze przemyślenie każdej ze scen i porządne przyłożenie się do gry usunęłoby większość błędów. :)

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, bardzo doceniam wysiłek chłopaków i to, że chciało im się robić. To nie takie hop-siup sklecić kilkunasto minutowy film. Tylko wiesz, film upubliczniony skierowany jest do widza. I ja jako widz mogę oczekiwać coś (akcji i/lub ciekawej fabuły) od filmu tytułującego się "Battlefield 3". Niestety, akcja średniawa, a fabuła.... hmmm nie pamiętam czy jakaś była. Więc jestem niezadowolony. Doceniam wysiłek, ale nie doceniam efektów, bo nie ma czego. I jeszcze co do krytyki - KAŻDY odbiorca ma do niej prawo. W innym wypadku naszych narodowych "piłkarzy" mieliby prawo krytykować jedynie Boniek albo Figo, a "polityków" tylko Piłsudski albo Sobieski. Ważne jednak, aby krytyka była konstruktywna. Ja tutaj nie krytykuję dla samej krytyki, ale dlatego, że dzieło troszkę słabe było...

Edited by proteziaksaspl
Link to post
Share on other sites

Typowe polaczkowe zachowanie, co by ktoś nie zrobił to zawsze źle, a weźcie krytycy filmowi sami coś nagrajcie, a nie tylko krytykujecie.

Masz zatrzask suwadła po prawej czy odgrywasz inną rolę w tym dziele? :>.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Typowe polaczkowe zachowanie, co by ktoś nie zrobił to zawsze źle, a weźcie krytycy filmowi sami coś nagrajcie, a nie tylko krytykujecie.

A ty to kto, że masz czelność rzucać "polaczkami"? Paniczyk z Goralenvolk? Mityguj się chłopcze. Bo to, że dzięki monitorowi nie grozi Ci dostanie w mordę (a przynajmniej nie w czasie rzeczywistym...) - nie oznacza, że na pewne rzeczy możesz sobie pozwalać.

 

I być może będziesz się po tej lekturze moczył w nocy, ale życie ma to do siebie, że ocenia się za rezultaty - nie za chęci i intencje.

 

"Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach." (Mt.7,19-20).

 

Amen.

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Proteziak dobrze prawisz.

SirHawk, Nath nie będę się wdawał w dyskusje z Wami bo szkoda klawiatury na to, nie mam nic wspólnego z tym filmem ale czy tak trudno jest choćby docenić wysiłek i chęci?

Kuba to że mam obywatelstwo Polskie i mieszkam tu to nie oznacza to że czuje się Polakiem, zwłaszcza po tym co ostatnio nasz "wspaniały kraj" wyrabia, ładnie piszesz to fakt ale mam taką pracę gdzie i intencje i rezultaty ba nawet pomyśl sobie chęci są brane po uwagę, i wiesz co juz jakoś od 7 lat całkiem dobrze sobie tam radzę.

Link to post
Share on other sites

Proszę o trochę spokoju i zwrócenia uwagi na to co się wypisuje, bo za personalne wycieczki będą rozdawane urlopy.

 

Wyderka nie przesadzaj wyjątkowo tutaj autor filmu dostał dokładne wskazówki co jest złe a co dobre w filmie i będzie mógł poprawić przy następnej produkcji.

Link to post
Share on other sites

to że mam obywatelstwo Polskie i mieszkam tu to nie oznacza to że czuje się Polakiem, zwłaszcza po tym co ostatnio nasz "wspaniały kraj"

I to ci daje prawo do pogardliwego wypowiadania się o tych, którzy czuja się Polakami?

Skoro "nie czujesz się", zamiast o tym pisać, po prostu się stąd wynieś. Do jakiegoś wapniałego kraju, pisanego bez cudzysłowu (proponuję Ghanę). Oszczędzisz sobie i nam.

 

nasz "wspaniały kraj"

No twój, to chyba nie. Przecież nie czujesz się Polakiem... :icon_lol:

 

mam taką pracę gdzie i intencje i rezultaty ba nawet pomyśl sobie chęci są brane po uwagę, i wiesz co juz jakoś od 7 lat całkiem dobrze sobie tam radzę.

To fajnie, że jesteś księdzem. Ale nie przejmuj się. Kiedyś spotkasz się z normalnym życiem.

 

A co do filmu, żeby się nie powtarzać:

 

"Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie." (Mt18,7)

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Więc jeśli nagram filmik w którym klnę przez 15 minut a następne 15 naprzemiennie piję cole i bekam to też dostanę uznanie za to że się namęczyłem? Docenić można efekt, starania, pomysł i włożoną w to pracę można pochwalić. I chwalę że zamiast siedzieć jak ja przed kompem nagrali filmik. Krytykuję za drewniane aktorstwo i za niepotrzebny patos oraz zbędne przekleństwa. Chwalę za chęci i za niektóre sceny akcji.

Link to post
Share on other sites

Nath nie będę się wdawał w dyskusje z Wami bo szkoda klawiatury na to, nie mam nic wspólnego z tym filmem ale czy tak trudno jest choćby docenić wysiłek i chęci?

Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane, natomiast wysiłku włożono w film niewiele (scenariusz, dialogi pisane na kolanie, nieciekawe plenery, słabe przygotowanie merytoryczne... można długo wymieniać, tylko po co kopać leżącego?). Dyskusji nie będzi, bo do tego musiałbyś mieć jakiś logiczny argument, na razie żadnego nie przytoczyłeś.

 

tu też grają naturszczycy kręcone na konwencie fanów fantastyki, na Imladrisie (w jakiejś szkole), post produkcja też nie powala (jak na Staszka M,). Da się? Da się!
Link to post
Share on other sites

(...) natomiast wysiłku włożono w film niewiele (...)

 

akurat tego chyba nie wiesz - chyba, że brałeś udział przy tworzeniu filmu. Biorąc pod uwagę długość materiału i jego jakość to raczej można twierdzić, że kosztował on sporo nakładu pracy - ale to tylko moje domysły. To, że bardzo dużo do doskonałości mu brakuje to inna sprawa i nie będę się powtarzał.

 

Nie wiem co chciałeś pokazać wrzuconym filmikiem - na pewno nie pokazałeś, że da się. Jedyny ciekawy filmik "airsoftowy" jaki zapadł mi w pamięci to cytowana wcześniej Klatka 37

Link to post
Share on other sites
można twierdzić, że kosztował on sporo nakładu pracy - ale to tylko moje domysły.

 

I cała para w gwizdek. Film był beznadziejny,a paroma "kurwami" (to cytat z filmu) braków się nie zatuszuje. Chyba, że autorzy zakładają, że będą wyglądać doroślej, jeśli więcej zabluzgają.

Link to post
Share on other sites
Nie wiem co chciałeś pokazać wrzuconym filmikiem - na pewno nie pokazałeś, że da się. Jedyny ciekawy filmik "airsoftowy" jaki zapadł mi w pamięci to cytowana wcześniej Klatka 37

Chciałem pokazać, że da się z naturszczykami zrobić dobry film przy zerowym budżecie i w krótkim czasie (zdjęcia musiały się zamknąć w dwóch dniach, bo Imladrisy były dwudniowymi konwentami, a przecież warsztaty filmowe to nie jedyna atrakcja takiej imprezy). Fajne airsoftowe filmiki robi FEAR z Dąbrowy Górniczej.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem dobrze że chłopaki pobawili się w kręcenie filmu : D.

Lepsze to i zdecydowanie bardziej kreatywne niż łojenie w "ceesa" przez całą noc, czy picie piwska po krzakach.

Film bardzo mizerny, ale "nie liczy się efekt końcowy, lecz radość tworzenia" .

Pragnę jednak zauważyć że niektóre efekty były całkiem niezłe.

Myślę że nie ma co się napinać że zrobili chłam, lecz potraktować to z pewnym przymrużeniem oka i nie zniechęcać młodych.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...