Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

przedłużona lufa a celność


Recommended Posts

Oczywistym jest, że kładąc replice dłuższą lufę wewnętrzną trzeba wymienić cylinder na typ odpowiedni do nowej długości, moje pytanie dotyczy czegoś innego:

 

Chcę zainstalować dłuższą lufę w replice mającej w stocku 363mm lufy wewnętrznej (tyle co w M'kach) i nadmiar schować w tłumiku. Pytanie brzmi: jak daleko mogę się posunąć?

 

Skrajnym przypadkiem byłoby zapakowanie 509 i ukrycie jej w 15cm tłumiku, ale oznacza to prawie 1/3 długości lufy poza repliką, wiszące sobie luźno w szerokim przewodzie tłumika.

 

Czy takie rozwiązanie nie zmniejszy celności przez jakieś... nie wiem... drgania etc? Jeśli tak do to jakiej długości max ma sens wystawiać niepodparty koniec lufy poza replikę?

Link to post
Share on other sites

Witam mam pytanie mam KWA CQB i chce dać jej tłumik 30cm + przedłużenie lufy ale nie wiem jaką precke(100-150zł),chciałbym do niej jeszcze wsadzić sp130m guardera,tłok(nie wiem jakiej firmy,gumka(zielona G&G),zębatki(nie wiem jaka firma).

 

P.s Warto mi zmieniać zębatki w KWA,Ile by wyszło FPS? " + -"

Link to post
Share on other sites

Dawno temu, ale sprawdzałem. Na 2 identycznie złożonych AK TM, z lufami Systemy o różnych (nie pomne już jakich) długościach. Była uchwytna różnica w skupieniu na większym dystansie - na korzyść dłuższej. Zresztą - jakkolwiek tego rodzaju obserwacje praktyczne są znacząco mniej miarodajne - to wiedząc kto co ma u nas w replice, utwierdzam się w ww. poglądzie na podstawie tzw. praktyki (nie pozostając osamotnionym). Jakkolwiek zastrzegam - mówię o różnicach, rzędu raczej 20, a nie 10 cm.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...