Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PKM [A&K]


Recommended Posts

Czołgiem,

 

Ostatnimi czasy PeKasia zaczęła się odrobinę fochać. Strzela nierówno (ROF sam się zmienia), a czasami zdarzy jej się nie przerwać ognia pomimo puszczenia spustu. Za winowajcę obstawiam fabryczny układ MOSFET z fukcją zmiany ROFu.

 

I teraz:

1. Chciałbym go wypieprzyć w kosmos, jednak nie posiadam dołączanego fabrycznie elementu eliminującego układ.

Co z czym połączyć, żeby działało?

2. Czy w tym miejscu pomiędzy połączeniem warto wsadzić MOSFET (ot chociażby uFET)?

3. Czy warto od razu wymienić okablowanie w całości?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mosfet zawsze ma propsie tym bardziej, że jednak PKMem się mieli dużo kulek, chociaż te styki są bardzo wytrzymałe, a w razie awarii szybko można to podmienić.

Co do okablowania to we wtorek robiłem PKMa kumplowi to byłem zdziwiony kablami bo w mojej opinii są dobrej jakości.

Link to post
Share on other sites

Żeby wywalić mosfet wystarczy go odłączyć i podłączyć w to miejsce załączoną do zestawu wtyczkę (przynajmniej ja taką miałem).

 

Jak nie masz tej wtyczki to po prostu dolutuj tam kawałek dobrego przewodu i będzie działać.

 

Wygląda jak MOLEX (od dysków w standardzie IDE) z tym, że ma 3 a nie 4 piny (o ile dobrze pamiętam).

 

Ja wymieniłem po pierwszej strzelance w śniegu gdzie mosfet zamókł i PKM nie chciał za bardzo strzelać. Od tego czasu zero problemów w elektryką. Kabli nie ruszałem bo są niezłe i na razie nie widzę sensu robić w niej remontu. Zresztą ostatnio mało czasu na airsoft to PKM głównie stoi w pokrowcu.

Link to post
Share on other sites

To nie do końca takie proste jeśli chciało by się wywalić stary mosfet a zamontować nowy.

 

Tak jak SHOGUN napisał jeśli chcesz go mieć bez mosfeta: https://imgur.com/a/RtXjD

 

W zupełności ci wystarczy naprawdę, natomiast jeśli naprawdę chcesz wstawić mosfet, to już grubsza sprawa, zamontować go do repliki? luz niema problemu, niestety magazynek nie może być podłączony bezpośrednio do baterii ponieważ w boksie jest zwykły silniczek 5V i najnormalniej w świecie go spalisz.

 

zatem, powinno wyglądać to tak: https://imgur.com/a/xaHn2

 

układy zmniejszające napięcia z 11.1v na 5v można kupić w sklepie elektronicznym.

 

 

 

*******ŻEBY NIE BYŁO*******

 

Nie jestem elektronikiem i nie mam pojęcia jak powinien wyglądać profesjonalny rysunek techniczny tego układu, materiał który wstawiłem jest mój i tylko mój stworzony metodą prób i błędów, JEŚLI znajdzie się ktoś kto potrafi ci to rozrysować lepiej, proszę bardzo :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

14 zębów... się zgadza! sorbo/neopad niekoniecznie, AOE tak czy nie inaczej dobrze było by zrobić.

 

JEDNO tylko bym ci poradził... odpuść sobie to badziewie, "powłoka tytanowa" to zaledwie grubość nalotu kurzu wytrzepanego z dywanu, brzmi to tak samo abstrakcyjnie jak "Molibdenowy Mateusz"

zwykłe stalowe zęby bez udziwnień spokojnie dadzą sobie rade no i będzie to tańsze :)

Link to post
Share on other sites

Jak byś dał bore-up, dobrze doszczelnił, miał solidną komorę hop up to nawet na tej m130 by ci się udało, jeśli jednak nie chce ci się rozbierać repliki setki razy i nie masz drygu majsterkowicza... no cóż.... m140 :icon_biggrin:

 

1. m140 - najtańszy sposób ale ma wadę, jeśli masz nieszczelności to nawet m150 wypadnie słabo

2. BoreUp (oczywiście na "strzykawkę"), komora hop up, doszczelniona dysza, "teflon fix" NA gumce hopsiup (jeśli nadal nie zadowala cie szczelność na komorze, no i oczywiście... sama prec lufa - Droga zabawa, Ale raz że masz dobrze doszczelnioną replikę, która nagle działa cuda, a dwa że wiesz co w trawie piszczy :icon_biggrin:

 

 

 

Jak się zdecydujesz na głębszy tuning, zanim zamówisz podzespoły, pamiętaj... zawsze pierw zadzwoń do sklepu w którym to kupujesz, niech ci to pomierzą u siebie, potwierdzą czy będzie pasowało, łachy ci nie robią (tylko nie daj się namówić na jakieś części z meteorytu czy cyber skóry).

 

Możesz też zrobić listę i wystawić ją tutaj, ale coś czuje że zaraz dostał byś kontrę od jakiegoś przyczajonego gamonia który odeśle cie do wujka google...

Edited by GranitSKS
Link to post
Share on other sites

Witam. Mam pytanie czy ten tłok będzie pasować w gb pkm-a ? http://azteko.pl/mod...em-p-16074.html Czy może polecacie inny?

Olej ten tłok, szukaj fioletowego shsa. Nie udało się mi go zarżnąć ani w sr25 na sp170 ani w śwince przy m150.

Do tego zębatki supershooter 100:200, sorbo (fioletowe, nie czarne), dobry silnik( np tornado F1 HT) i lipo 11.1v ok 40C. W pekaśce mośka już masz. Kup później 2-3 springi od m130 do m150 i dobieraj sobie liczbę fps - po to szybka wymiana jest. Składałem tak 2 pekaśki i kilka świnek i kilka lat już sieją jak złe.

 

Oczywiście można też poskładać na zębach i silniku typu high speed, ale wytrzymałość już nie ta, a poza tym box miewa problemy z podawaniem przy kosmicznym rofie.

Link to post
Share on other sites

Rady weź sobie do repliki raczej i poszukaj zawczasu ze 2 kolegów, którzy będą za Tobą nosić PK, bo jest to piękna, ale męcząca krowa.

 

Spokojnie mam 2m wzrostu i troszkę siły mam żeby nosić to "maleństwo" :D

 

Zamówiłem już większość potrzebnych rzeczy do tuningu ale niestety stała sie rzecz straszna, przynajmniej dla mnie, mianowicie chodzi o dysze która uległa dość poważnemu uszkodzeniu i jak by ktoś poratował dobrą średnicą do niej wiem że standard m4/m16 ale są różne średnice :/

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odradzam kupowanie silników SHS i Tornado. Polecam silnik Ultimate Boost, G&G IFRIT, Guarder Infinite Torque Up bądź ZCI M-146.

Ultimate dostaniesz za około 150-160zl

IFRIT około 180zl

Guarder około 160-170zl

ZCI około 180-190zl

Tornado do 100zl to jeszcze opłacalny zakup. Nie znalazłem SHS HT taniej niż za 190zl więc SHS kompletnie odpada. 

Za około 260-270zl masz już Ultimate Infinity, który według mnie jest najlepszym silnikiem na rynku. Masz do wyboru kilka różnych silników z tej serii. Cena jak najbardziej adekwatna do tego co się dostaje. Zapewne ponad budżet, ale polecam. 

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...