Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z PTT Z-tactical


Recommended Posts

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Siema.

Mam problem, ostatnio przyszło moje PTT od Z-tactical. Niestety, próbowałem każdej kombinacji i nie działa. Domówiłem sobie drugie ptt trochę inne, ale jest to samo. Wiem, że to nie wina słuchawek, bo sprawdzałem je z przyciskiem kolegi i działało. Moje radio to Intek 4040 Icom. Może ktoś mi coś poradzić ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To ja się podepnę, wszystkie wspomniane problemy mam już za sobą. Dodatkowo kabel idący od PTT do radia mi się połamał w środku, wymieniłem kabel ale że nie mogłem nigdzie w sprzedaży znaleźć wtyczki(wtyk kenwood do Navcomma) polutowałem nowy kabel z PTT i z końcówką kabla wychodząca z wtyku. Niestety i ta resztka kabla mi się połamała :/ Wiecie może gdzie można dostać sam wtyk typu K (kenwood)? bo ten który jest w zestawie jest nierozbieralny.

Link to post
Share on other sites

To ja się podepnę, wszystkie wspomniane problemy mam już za sobą. Dodatkowo kabel idący od PTT do radia mi się połamał w środku, wymieniłem kabel ale że nie mogłem nigdzie w sprzedaży znaleźć wtyczki(wtyk kenwood do Navcomma) polutowałem nowy kabel z PTT i z końcówką kabla wychodząca z wtyku. Niestety i ta resztka kabla mi się połamała :/ Wiecie może gdzie można dostać sam wtyk typu K (kenwood)? bo ten który jest w zestawie jest nierozbieralny.

Kup mini i micro jacka i problem z głowy. Z racji, że micro jacki są ciężko dostępne, możesz kupić 2x mini jack + przejściówka z mini na micro. Ja tak robiłem. Ale da radę też naprawić normalnego kenwooda. Rozetnij wtyczke wzdłuż "sklejenia" i tam będziesz miał normalne blaszki. Polutuj zewnętrze kabelki i śmignie. Raz tak naprawiłem :icon_razz:

 

EDIT: Po rozcięciu też klej musisz usunąć.

Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites

@rafcio21

Słabo coś szukasz, wątpię coby w Poznaniu nie było dobrze zaopatrzonego sklepu elektronicznego, skoro na swoim zadupiu bez problemu kupuję micro jacki.

 

Zamiast robić osobne wtyczki z przejściówkami, można wyjąć same słupki wtyczek, polutować, włożyć do radia (kawałkiem folii odizolować od obudowy) i zalać klejem 2-składnikowym, a później, jak zastygnie, ładnie sobie to poobcinać dookoła. Robiłem tak kilka razy wtyczki kenwood bo bardzo drogie są.

Link to post
Share on other sites

Kup mini i micro jacka i problem z głowy. Z racji, że micro jacki są ciężko dostępne, możesz kupić 2x mini jack + przejściówka z mini na micro. Ja tak robiłem. Ale da radę też naprawić normalnego kenwooda. Rozetnij wtyczke wzdłuż "sklejenia" i tam będziesz miał normalne blaszki. Polutuj zewnętrze kabelki i śmignie. Raz tak naprawiłem :icon_razz:

 

EDIT: Po rozcięciu też klej musisz usunąć.

 

Najpierw spróbuję z rozcinaniem orginalengo wtyku.

@rafcio21

Słabo coś szukasz, wątpię coby w Poznaniu nie było dobrze zaopatrzonego sklepu elektronicznego, skoro na swoim zadupiu bez problemu kupuję micro jacki.

 

Zamiast robić osobne wtyczki z przejściówkami, można wyjąć same słupki wtyczek, polutować, włożyć do radia (kawałkiem folii odizolować od obudowy) i zalać klejem 2-składnikowym, a później, jak zastygnie, ładnie sobie to poobcinać dookoła. Robiłem tak kilka razy wtyczki kenwood bo bardzo drogie są.

 

Jak nie pójdzie to postaram się ogarnąc ten sposób.

A ja pisałem w temacie o radyjkach. Serwis RADTEL w Lublinie.

 

Tu masz opis.

 

 

http://forum.wmasg.p...20#entry1826445

 

Niestety stronka już nie działa :/ ale poszukam jakiegos serwisu CB radia w okolicy.

 

Dzięki wielkie za pomoc!

Link to post
Share on other sites

@rafcio21

Słabo coś szukasz, wątpię coby w Poznaniu nie było dobrze zaopatrzonego sklepu elektronicznego, skoro na swoim zadupiu bez problemu kupuję micro jacki.

Niestety, w Poznaniu najlepsze 3 sklepy elektroniczne są na skrzyżowaniu Łąkowej i Kwiatowej, a jedyne co mi się udało tam dostać to mini jacki i przejściówki :P Może felerny moment, nie wiem xP
Link to post
Share on other sites

W Poznaniu nie ma problemu z microjackem nawet da się kupić microjack 4 polowy. Siemiradzkiego\Chełmińskiego masz z hmmm 5 sklepów oddalonych od siebie na rzut piłką lekarską....Możesz tez wybrać się na Chwaliszewskiego 17a (5 min drogi od specshopa piechotą).

 

Więc dla mnie rozcinanie wtyczek i babranie się z klejem jest bez celowe.

Link to post
Share on other sites

Mógłby ktoś udostępnić zdjęcie dobrze polutwanych kabelków w ptt z tacticala u94 kenwood ?

 

Odbieranie dźwięków ze słuchawek niestety nie działa przy tym ptt (testowałem na innym i działa).

Polutowałem kabelki tak jak jest to przedstawione i opisane w tym temacie, jednak dalej nic ...

Link to post
Share on other sites

Mógłby ktoś udostępnić zdjęcie dobrze polutwanych kabelków w ptt z tacticala u94 kenwood ?

 

Odbieranie dźwięków ze słuchawek niestety nie działa przy tym ptt (testowałem na innym i działa).

Polutowałem kabelki tak jak jest to przedstawione i opisane w tym temacie, jednak dalej nic ...

Poważnie? http://forum.wmasg.pl/topic/130794-problem-z-ptt-z-tactical/page__st__20?do=findComment&comment=1863750

Pare postów wyżej dokładnie to samo pytanie -.-

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Kupiłem z GunFire moduł PTT Kenwood http://gunfire.pl/pr...yp-Kenwood.html wraz z Bowmanem III EVO - podłączyłem do radia BAOFENG UV-5R.

 

Problem polega na tym że w słuchawce słychać "coś" dopiero jak wokół panuje absolutna cisza, tak jakby gdzieś było zwarcie. Otworzyłem i wygląda to tak. Kilka lutów poprawiłem ale dalej nic nie słychać. Macie jakies pomysły? Ktoś miał ten moduł i ten sam problem? Z tego co widzę wtyczka jest nierozbieralna. PTT działa

 

p9q4.jpg

 

 

cv2f.JPG

Edited by ramires
Link to post
Share on other sites

http://forum.wmasg.p...20#entry1864966 - posprawdzaj omnomierzem czy nie masz gdzieś dodatkowego styku. Schemat nie jest trudny :icon_razz:

 

I sprawdz czy styki się zgadzają pukajac omnomierzem w styki w samym bowmenie (bez ptt). Będzie przepływał prąd, więc momentami powinieneś w słuchawce słyszeć delikatne pukanie.

Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem co ongiś Kubutek - problem w komunikacji między PTT a radiem boafeng uv-5r. Raz styka, raz nie.

Rozumiem że w skrócie rozwiązaniem też jest dogięcie blaszek stykowych w radiu, ale boję się rozkręcać radio.

 

Jakieś poradniki jak to zrobić?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam, mam problem z takim o to ptt http://www.365airsoftshop.com/images/Z%20tactical%20PELTOR%20Tactical%20PTT%20Military%20Standard%20Plug.jpg

Mianowicie ptt w połączeniu z bowmanem i radiem baofeng działało poprawnie, aż byłem w szoku, aż tu nagle pi.. i nie działa. Zaero reakcji na przycisk ptt co gorsza nie działa też słuchawka. Sprawdziłem kable i switcha i wszystko jest sprawne. Miał ktoś może podobny problem i wie jak go rozwiązac. :)

Link to post
Share on other sites

Hej, szukam pomocy na odległość, Przerabiał już ktoś takie PTT http://www.ebairsoft.com/ztac-style-wireless-z123-p-7408.html

Nie mam odpowiedniego miernika a pomijam fakt że jestem noga z elektroniki nawet w najprostszych tematach. Dorzucam podgladowe zdjęcie, jeśli ktoś byłby w stanie poprowadzić mnie za rękę kolorami kabli jak to przerobi byłbym wdzięczny. Góra to gniazdo słuchawkowe dół to kable od wtyczki ICOM S1. Zestaw daje dźwięk na słuchawki a le nie dziala przycisk nadawania, nie wiem jak z mikrofonem, nie mam jak obecnie sprawdzić.

 

IMG_20140129_192153.jpg

Link to post
Share on other sites

Chce żeby to zadziałało z Intek MT-4040. Tam nic pewnie nie padło bo jest wyjęte prosto z pudełka. Chodzi o to, że przesyła dźwięk z radia na słuchawki ale nie reaguje na przycisk nadawania czy to ten z puszki czy ten wireless. Po przeczytaniu tematu wnioskuję, że jak w każdym chińskim PTT trzeba coś przelutować ale za głupi jestem żebym wiedział co i gdzie. Jak nie da się "z obrazka" to może ktoś mi poleci dobry serwis w Warszawie (Wolumen?) gdzie może to w rozsądnej cenie rozgryzą?

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...