Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z PTT Z-tactical


Recommended Posts

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czołem!

 

Mam problem z kupionym zestawem u94i Bowmanem Aviation. Zestaw działał pod Navcomm'em - pod Baofengiem UV-5r już niestety nie. Może być to jakaś przyczyna radia? Oba radyjka są na wtyk K więc dziwię się dlaczego nic nie działa. Kwestia może leżeć w samym PTT, nie chcę go jednak póki co rozkręcać bo nie wiem jak się za to zabrać - jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites

Więc po paru próbach opisze mój problem znowu, ale dokładniej.

Otóż, jak wcześniej wspomniałem, mój zestaw (ptt kopia peltora, midland g7 oraz bowman od z tactical) nie dział i nagle zaczął współpracować- wszystko normalnie działało. Ostatnio wszystko odpiąłem no i po podłączeniu standardowo - mnie słychać i ptt jako przycisk działa, ja w bowmanie natomiast nic nie słyszę.

W akcie desperacji rozwaliłem wtyczkę odchodzącą od ptt do pmr ki i porozwalałem wszystko :icon_biggrin: Potem znowu polutowałem do wtyczek tak jak było i znowu - słychac mnie, ptt działa ale nie mogę nic usłyszeć ( w radiu też oczywiście nic nie słychać ). Wpadłem na pomysł, że może rzeczywiście kabelki żółty i biały są pozmieniane więc na próbę przylutowałem na odwrót w wtyczce,niestety nic :(

Już któryś kolega pisał mi, że kable mogą być poprzerywane między ptt a pmr ale nie wydaje mi się, żeby tak było chociaż to jeszcze będę musiał sprawdzić.

No i jak sprawdzić, czy to nie wina bowmana przypadkiem? I jest taka możliwość, żeby w środku np ptt się coś zepsuło, spaliło, przepaliło, wybuchło? Pytam bo kompletnie nie mam pojęcia czy coś ewentualnie mogło się zwalić?

Proszę o pomoc i pozdrawiam:)

 

edit:

Acha, dodam, że przed tym jak się bowman przestał odzywać zdarzyło mi się nieostrożnie włożyć bateryjki do pmr na odwrót, tzn jeden akumulatorek włożyłem na odwrót. Radyjko się włączyło na chwilę wyświetlając oczywiście błędnie włożoną baterię ale to chyba nie powód mojego problemu?

Edited by Saba xd
Link to post
Share on other sites

Aby sprawdzić bowmana , to najprostszy sposób wpiąć go do innego PTT od choćby kolegi z drużyny.

Żeby sprawdzić czy przewody są całe potrzebny będzie miernik, wystarczy najtańszy za 9zł z tesco :D.

Jaki wtyk jest w G7 (Kenwood czy Icom )?

Włożenie odwrotnie baterii nie powinno mieć konsekwencji dla zestawu słuchawkowego.

 

Z tego co piszesz obstawiam przerwanie żyły w przewodzie.

Link to post
Share on other sites

No właśnie najśmieszniejsze jest to, że kolega też kupił ptt dedykowane, ma tą samą pmr ke, ten sam bowman tylko ptt to inny model, udający inną konstrukcję ;) I też na początku wszystko działało i nagle po jakimś szasie zaczęliśmy z nim mieć problemy z łacznością i się okazało, że jemu też coś wysiadło i problem jest taki sam- on do nas ,,gada" i ptt mu działa ale on nas nie słyszał jak do niego coś nadawaliśmy (oczywiście był w zasięgu naszych pmr ek).

Wtyk jaki mam to taki (i działał): https://www.google.pl/search?q=midland+wtyk&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Eb5zU_WWJqup7QaF9ICADw&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1600&bih=799#facrc=_&imgdii=_&imgrc=SO-epjlcS52liM%253A%3BRrK4vvJA9N_5kM%3Bhttp%253A%252F%252Fdeltashop.pl%252F63-1479-thickbox%252Fprzycisk-ptt-typ-motorola.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fdeltashop.pl%252Fpl%252Fptt%252F63-przycisk-ptt-typ-motorola.html%3B600%3B600

 

A co do miernika to będę musiał się koniecznie zaopatrzeć w niego tylko jest ciekawy gdzie się te kable mogły przerwać...

Link to post
Share on other sites

najprawdopodobnie biały kabelek w bowmanie się przerwał. Miałem taki problem. Spróbuj poruszać kablem od PTT w czasie gdy ktoś bedzie cały czas do ciebie nadawał i zobacz czy bedzie moment że go usłyszysz jeżeli tak to znaczy że przerwał się biały kabelek w kablu od ptt.

Link to post
Share on other sites

Ok, właśnie jak będę miał czas to zaopatrzę się w miernik i posprawdzam czy to jego wina (kabelka oczywiście) :D, jak tak to może spróbuję to jakoś wymienić bo wtyczkę i tak ,,rozłożyłem" xD To by może tłumaczyło fakt, że kiedyś nie działał, potem działał i teraz znowu nie :D

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Hej :)

Wreszcie wyposażyłem się w miernik i trochę cierpliwości :) Tak jak FlorChuck pisał, problemem był biały kabelek i to przez niego słuchawka w bowmanie nie dawała oznak życia :D

Z lutownicą obyty nie jestem ale jakoś sobie poradziłem i wymieniłem kable (zaznaczam że wcześniej rozwaliłem wtyczkę do radia xD) na kabel od kompa (łączący monitor z pudłem... stary był więc mi go nie żal :D) i... działa ! Nie wiem jak na długo, żeby nie zapeszyć ale Bowman wreszcie gada :maniak_OK: Jedynym problemem jest wspomniana wtyczka, gdyż jacki są przylutowane do kabelków i nie wiem co z tym zrobić, żeby to zmienić w coś a'la wtyczki, mogą być osobne. Może popróbuję z klejem lub czymś w tym rodzaju, jak coś będę pisał chyba, że ktoś ma jakieś sugestie :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

Jestem posiadaczem Navcomma tk-760.

Ostatnio nabyłem bowmana od z-tactical. Problem polega na tym, że radio z podpiętym headsetem normalnie odbiera sygnał, lecz gdy chcę coś nadać, to na innym radiu nic nie słychać. Problem nie występował ze standardowym headsetem od navcommu.

PTT to u94 sprowadzone jakiś czas temu z chin.

Jeśli ktoś zna rozwiązanie to proszę o pomoc. W razie potrzeby przelutowania kabli, był bym wdzięczny za jakiś schemat.

Elektronikiem nie jestem i przyznam, że samo radio to czarna magia.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Cześć.

Mam problem podobnego typu. Natomiast mam zestaw Swimmer II + PTT U94 (Z-Tac) + Baofeng UV5R. Na początku pojawił się standardowy problem czyli wtyczka PTT, a radio. Spiłowałem gumę i w końcu wtyczka zaczęła łączyć. Wszystko byłoby ok gdyby dźwięk w bowmanie nie był tak bardzo cichy (po odpięciu PTT od radia głośność jest porównywalna do skręcenia jej ledwo ponad minimum. Wie ktoś co może być przyczyną i jakie "lekarstwo" zastosować?

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam

Mam problem już z drugim PTT Z-tactical. Radio MIDLAND GXT (GMRS), przycisk PTT dedykowany do midlanda, headset bowman Z-tactical. Zestaw działał. Dodatkowo posiadam oryginalne peltory XP z komunikacją. Z tym samym przyciskiem PTT i radiem również działały!!! Po około 2tyg. przycisk padł. Zakupiłem drugi, innego typu, również Z-tactical i także po około 2tyg. ptt padł. Czy jest możliwie, że przycisk PTT musi być inny do Bowmana (z-tactical) i inny do Peltorów XP? Czy jest możliwe, że to przez słuchawki Peltora XP przycisk PTT umiera?

Dodam, że przy użytkowaniu z Peltorem XP przy nadawaniu koledzy ciszej mnie słyszeli, niż z bowmanem, niemniej jednak wszystko hulało prawidłowo.

Myślę nad kupnem oryginalnego PTT Peltora (z dwoma wyjściami do midlanda i radmora), kwestia czy będzie działał także z headsetem bowmana Z-tactical?

Pozdrawiam,

Bartek

Link to post
Share on other sites

problemem jest niestety marna jakość kabli, które nie sa przystosowane do wykręcania, zginania i ciągłego ruszania. Przez co niestety łatwo pekaja i przestają działać. Najprościej - wymienić kabel na telefoniczny 4 żyłowy. Jest dość cieńki ale działa, ładnie pracuje.

 

https://lh3.googleusercontent.com/-nhOldHHMF9Q/UtXLkzpfOnI/AAAAAAAACbk/bTfC2GG1S6M/w691-h518-no/Bowman%2BPlus%2BPtt%2B-%2B2

Link to post
Share on other sites

Posprawdzałem miernikiem. Wina przewodów (tragiczna jakość), najprawdopodobniej błąd technologiczny przy wytwarzaniu kabla (pewnie któraś żyła napięta), że tak pękają...nieistotne. Mam oryginalne kable ze starych zestawów słuchawkowych USArmy, zrobię to dam znać na forum.

Dziwi mnie też fakt współpracy z oryginalnymi Peltorami. Według schematów z tego tematu wynika iż wtyk military dla Z-tactical i standard NATO miały różne podpięcie przewodów.

Pozdrawiam,

Bartek

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Cześć, posiadam radio navcomm tk-750 jakiś czas temu dokupiłem do niego słuchawki sordin oraz przycisk ptt u-94(kenwood) jedno i 2gie firmy z-tactical. Problem polega na tym, że po podłączeniu wszystkiego, radio reaguje na przycisk na ptt, wszyscy mnie słyszą z kolei ja nie słyszę nikogo... Ewentualnie czasami ale bardzo cicho. Sprawdzałem na innym modelu (ptt-tci) i tutaj wszystko działa rewelacyjnie. Jest ktoś w stanie udzielić mi jakiś informacji ? Czemu tak się dzieję lub w jaki sposób to naprawić ? Dzięki z góry za odp.

Link to post
Share on other sites

Witajcie ponownie

 

problem tego typu mam że nie działa PTT. Sam przycisk od radia działa i można rozmawiać ale biały musi być bez przycisku. Pomiędzy białym a żółtym jest napięcie 2.44V. Głośnik działa na pełnej mocy. Słuchawki są dobre.

14247056.jpg?1423224717

 

RADIO Twintalker 1302 TOPCOM

 

1_2013-12-11_09;44;49.jpg

 

PTT Z-tac.

ZTAC-ACC-Z113-MID_00_MARK.jpg

 

Ktoś ma jakieś pomysły? podłączone jak na zdjęciu. Zestaw dostałem od kolegi do naprawienia ale nie mogę się z nim uporać... jest możliwość że w radiu powinna być wtyczka YAESU? MOTOROLA pasuje ale brakuje jej po wciśnięciu do radia jakiś 2mm

Edited by ramires
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Chłopaki pomóżcie.

 

Dzisiaj przyszły nowiutkie COMTACI 2 trzeciej gen. od TRI (triumph instrument) razem ze zmodyfikowanym ptt u94. Teoretycznie comtaci od tri powinny działać z militarnymi ptt, lub tymi kupionymi od nich. Moje radio to Baofeng UV-5r. Problem wygląda tak: przycisk nadawania na ptt działa, jednak ja nie słyszę nic w słuchawkach, ani mnie nie słychać. Sprawdziłem miernikiem połączenia wewnątrz ptt, poniżej wrzucam schemat. Boję się że problem może leżeć w samych comtacach, ale jeszcze nie miałem jaj żeby je rozłożyć. Pls help.

 

fb571c2823b4.jpg

Link to post
Share on other sites

Problem zażegnany, okazało się że chinole nie przylutowali jednego kabla w środku słuchawek. Był to kabel mic+ albo speaker+ nie pamietam, ale juz wszystko działa z ptt militarnym (nie repro). PS, wiem ze ten schemat wyżej ma błąd. Połączenie ptt jest w złym miejscu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...