Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Obejżałem i takie moje pierwsze wrażenia:

 

+Pierwsza produkcja o WP od czasów Demonów Wojny (idź pan...), gdzie Polscy żołnierze kopią dupy jak na naszych przystało.

+Całkiem niezła stylizacja polskich rejonów na Afgan.

+Gra aktorska całkiem OK

+Szpej może być.

+Postaci o dość ciekawych charakterach.

+Niezła fabuła, dużo zwrotów akcji - nie wieje nudą.

+Kostiumy Afgańczyków (cywili i Talibów)

 

-Momentami nasi się dziwnie zachowują:

-Pogoń KTO za terenówką, nie wzieli pod uwagę, że to zasadzka i że na drodze mógł zostać podłożony ładunek improwizowany

-Młody kontra Talib... No dobra, że nowy itd. Ale bez przesady, stał przed nim wystawiony a ten praktycznie miał w niego wycelowanego PKMa, z którego, nie dość że mógł go zastrzelić to jeszcze mu przywalić.

-Pozostawienie Młodego Talibom... Mimo tego, że QRF przybył z pełnym zapasem ammo.

-Wątek pseudo romantyczny pomiędzy Konaszem a tą z Bazy i zazdrość Żądła (Normalnie jak w Na dobre i na złe)

-Urżnięcie kolby PKM. Nie wiem czy to dobry pomysł.

-Utrzymanie Konasza jako dowódcy mimo straty dwóch ludzi podczas dwóch misji.

-Zbyt dużo zmian muzyki.

-Parę niedociągnięć:

-AK-74M z dziwnym tłumikiem płomienia jako Beryl w epizodzie pierwszym

-Niektóre postaci mają jakby niedopasowane oporządzenie (patrz. hełmy)

-Snajperzy z SWD A&K bez lunety i SWD Cymy z chińską lunetą

-W całym plutonie jeden granatnik podlufowy i jedno PK?

 

A jakie są Wasze opinie?

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem można do minusów dopisać szczegóły takie jak np. zielone Rośki zamiast tych "pustynnych" albo np brak Black Hawk'a jako MedEvac. Szkoda, że właśnie obsługa serialu nie zainteresowała się tym, że w Mielcu są produkowane właśnie te śmigłowce i nie trzeba byłoby ściągać specjalnie z USA.

Wpadki z kolbą w PK i snajperami bez lunet też ciekawe :icon_wink:

Jeśli chodzi o postaci to moim "debeściakiem" jest Zbój ;p

Edited by Spider87
Link to post
Share on other sites

Szkoda, że właśnie obsługa serialu nie zainteresowała się tym, że w Mielcu są produkowane właśnie te śmigłowce i nie trzeba byłoby ściągać specjalnie z USA.

Nie no, jasna sprawa.

- Hej, chłopaki, potrzebujemy śmigło do serialu.

- Jakie?

- Ano, UH-60 Medevac.

- A, nie ma sprawy, jutro podstawimy, jak przestanie być potrzebny, to oddacie.

 

Zejdź na ziemię - czy Ty myślisz, że każdy producent dowolnego sprzętu z radością go udostepni za darmochę, bo ktoś kręci sobie jakiś tam serial?

Link to post
Share on other sites

Strasznie razi w oczy brak Eotechów i niczym niewypchane kamizelki. Komicznie wygląda plate carrier bez płyt w środku, nie mówiąc o przydziałowych kamizelkach. Nie ogarniam, jak można zostawić kolegę w trakcie akcji i po prostu sobie pobiec... :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Nie no, jasna sprawa.

- Hej, chłopaki, potrzebujemy śmigło do serialu.

- Jakie?

- Ano, UH-60 Medevac.

- A, nie ma sprawy, jutro podstawimy, jak przestanie być potrzebny, to oddacie.

 

Zejdź na ziemię - czy Ty myślisz, że każdy producent dowolnego sprzętu z radością go udostepni za darmochę, bo ktoś kręci sobie jakiś tam serial?

 

z blogu Z Afganistanu.pl na temat serialu:

"...

- Szkoda, że w rolę maszyny ewakuacji medycznej musiał się wcielić śmigłowiec typu Mi – uważa Michał Tabisz, rzecznik prasowy PZL Mielec. – Naprawdę nie trzeba jechać do Afganistanu czy USA – w Mielcu zawsze mamy do dyspozycji black hawka gotowego do lotu.

Spytany, czy producenci „Misji” zwrócili się do firmy z prośbą o wykorzystanie na planie któregoś z mieleckich helikopterów, Tabisz odpowiada:

- Jakiś czas temu skontaktowali się z nami producenci filmu pełnometrażowego, poświęconego bitwie w irackiej Karbali. Jednak w sprawie serialu „Misja Afganistan” nikt do nas żadnych zapytań nie kierował.

Co prawda nie ma gwarancji, że maszyna trafiłaby na plan filmowy. Zakłady w Mielcu musiałby uzyskać na to zgodę Amerykanów. "

Link: http://zafganistanu.pl/?p=3485

Link to post
Share on other sites

Co prawda nie ma gwarancji, że maszyna trafiłaby na plan filmowy. Zakłady w Mielcu musiałby uzyskać na to zgodę Amerykanów. "

Ale, mam nadzieję, zrozumiałeś to zdanie, prawda?

Pomijając już nawet fakt, że maszyna z Mielca nie jest w konfiguracji Medevac, to może wiesz, czy na planie wspomnianego wcześniej pełnometrażowego filmu latała, czy nie?

 

Teraz to pan Rzecznik może sobie gadać dowolne rzeczy, że mu szkoda, że mają - nic to nie kosztuje. W przeciwieństwie do godziny lotu takiej maszyny, jej ubezpieczenia, wynagrodzenia pilotów, etc.

Link to post
Share on other sites

Jak pewnie zauważyłeś jest to cytat z blogu (zauważyłeś prawda?). Ja bardzo dobrze rozumiem, co czytam i w pełni rozumiem to zdanie. Rozumiem też, że twórcy serialu nie pofatygowali się do Mielca nawet spytać o taką możliwość. O wspomnianym filmie nic nie wiem. Do tego czasu nie wiedziałem nawet, że ma jakiś powstać. Może Ty coś wiesz? To, co pan Rzecznik mówi to sprawa jego i jego przełożonych. Ja osobiście nie mam podstaw negować jego wypowiedzi. Jeżeli nie podoba się Ci się to co mówi albo jego przygotowanie merytoryczne, skontaktuj się z Mielcem.

Link to post
Share on other sites

Jak pewnie zauważyłeś jest to cytat z blogu (zauważyłeś prawda?). Ja bardzo dobrze rozumiem, co czytam i w pełni rozumiem to zdanie. Rozumiem też, że twórcy serialu nie pofatygowali się do Mielca nawet spytać o taką możliwość.

Ale to TY uzyłeś tego jako argumentu w dyskusji, nie Ogdowski, prawda?

Znam zarówno ten blog, jak i jego autora, więc skoro już to wklejasz, to może słowo własnego komentarza?

A, czekaj, jest:

O wspomnianym filmie nic nie wiem. Do tego czasu nie wiedziałem nawet, że ma jakiś powstać.

Brawo, nie wiem, ale bezkrytycznie sobie przytoczę. Uwielbiam takie argumenty.

Może Ty coś wiesz?
A to ja przytaczam wypowiedzi, w których mówi się o tym filmie czy Ty?
To, co pan Rzecznik mówi to sprawa jego i jego przełożonych. Ja osobiście nie mam podstaw negować jego wypowiedzi.
Ależ wiem, bo ty nic nie wiesz. Tak tylko bezkrytycznie przytaczasz czyjeś wypowiedzi, nawet nie zadając sobie trudu sprawdzenia, o czym dana osoba mówi.
Jeżeli nie podoba się Ci się to co mówi albo jego przygotowanie merytoryczne, skontaktuj się z Mielcem.

A po co? Możesz mi wyjaśnić, w jakim celu miałbym kontaktować się z Mielcem?

Nie wiem, jak mi się nie spodoba wypowiedź Kaczyńskiego, to mam dzwonić do Hofmana, a jak Tuska - do Grasia?

Link to post
Share on other sites

Maroko też zbytnio Afganu nie przypomina... Tunezja i te górskie regiony i owszem. Najłatwiej Ruscy mieli do nakręcenia, oni po prostu do jednej z bardziej wysuniętych części federacji podjechali :icon_wink: w Powrót do "A", 9 Kompania i Cichy posterunek, to ostatnie nie jest w klimacie Afganu ale coś podobnego.

http://www.youtube.com/watch?v=b9lZHhQRKrg&list=FLoRhLjNE2on7IakAPjPu68w&index=150&feature=plpp_video Tutaj macie Cichy posterunek.

 

Ale drugi odcinek już lepszy według mnie, ten kamieniołom bardziej Afgan przypomina :icon_wink:

 

Może jak się więcej dorobią na tym serialu, może jak jakaś gra by z tego wyszła (fajnie jakby to było coś w rodzaju 9 Kompanii na PCta) to pewnie następny sezon kręcili by za granicą. Tak to po prostu nie było ich stać. W wersji w Maroko latali by pewnie w lubawkach i z AKMSami.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

No cóż, jestem już po wszystkich dotychczasowych odcinakch oglądniętych na necie i w sumie tragedii nie ma. Ale jak to Azur zauważył, jest kilka błędów. Strasznie widać jak ktoś gdy zostaje postrzelony to pęką (chyba) woreczek z czerwoną cieszą.

 

No cóż, jeszcze nikt nigdy nie wyprodukował filmu który nie ma żadnych błędów. Ale jak na polski serial to można oglądnąć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...