Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plecak na codzień Helikon vs. Condor


Recommended Posts

Witam, potrzebuję plecaka do codziennego użytku(szkoła) w mieście, potrzebuję więc w miarę dużego min. 20 - max. 30 litrów, wytrzymałego i wygodnego plecaka rozglądałem się za plecakami firm helikon i condor:

 

http://usarmy.pl/plecaki-i-torby-plecaki-plecak-compact-assult-pack-o_l_138_574.html - CONDOR

 

http://www.militaria.pl/helikon/plecak_helikon_compact_assault_black_(pl-cap-po-01)_p9012.xml - HELIKON

 

 

A pytanie jest oczywiste który lepszy i dla czego?

oraz

Czy znacie jakąś alternatywę w granicy 220 zł.?

Link to post
Share on other sites

Drugą alternatywą jest plecak MilitaryPRO EDC.

 

O tak, polecam wyroby tej firmy! EDC ma 24 litry, a większy Patriot 30, różnica w cenie 20 zł. Brałbym większy. Sęk w tym, że oba kosztują ponad 300 złotych (na military.pl), więc cena może odstraszyć. Jednak na plus jest materiał (cordura, a nie nylon) i jakość wykonania, co potwierdzam jako użytkownik Patriota. Niestety, jedyną alternatywą pozostają wyroby Wisportu, ze względu na założenie cenowe jakie postawił autor niniejszego wątku :icon_razz2: .

Edited by luis
Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

To już nawet do szkoły potrzeba uber taktycznego plecaka z wuchtą kieszeni i taśmami?

Zwykłe Jansporty nie wystarczą? Serio pytam.

Chyba po prostu mamy do czynienia z typem człowieka, który obnosi się swoimi militarnymi zainteresowaniami na każdym kroku ;] Ten typ tak ma

 

Po prostu normalne plecaki sypią się? Nie wytrzymują.

Wytrzymują. Plecak nie musi być wojskowy, by być porządny. A chińszczyzna to chińszczyzna, bez względu na to czy mil-tec, czy plecaczek z kauflanda. A te wszystkie palsy, kieszenie, taśmy, klamry i paski w codziennym użytku będą tylko przeszkadzać.

Ja mam na przykład chyba już piąty rok plecak Nike (!) w którym nie zepsuło się nic z wyjątkiem uchwytów od suwaków (tych tasiemek takich, urwały się w końcu)

 

A Patrol Pack to sensowna propozycja, warto rozważyć

Edited by Graszczur
Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Militarny plecak do szkoły? Proszę:

 

Wyrób krajowy. Wykonany z naturalnych materiałów i ekologiczny. Sprawdzony przez kilka pokoleń uczniów. Poważnie.

Ale to pasuje tylko do długich włosów, glanów i czarnych koszulek z obciachowymi nadrukami :icon_biggrin:

Edited by Graszczur
Link to post
Share on other sites

Ze swej strony polecę wyroby Wisporta. Polska marka, szyją w Polsce, z dobrych materiałów a jeszcze można się dogadać i samemu wybrać pewne opcje przy szyciu plecaka. No i ponieważ nie jest to chińszczyzna od Helikona (sypiąca się po kilku miesiącach) to polska szwaczka wyśle swoje dzieci na wakacje a nie chińczyk dostanie kilka ziaren ryżu więcej ;)

Link to post
Share on other sites

Chyba wybiorę tego Wisporta, 5 lat gwary jednak kusi. Jeżeli jesteśmy już w temacie plecaków miałem już 3 plecaki firm typu (Nike, Adidas, Puma) i każdy z nich rozwalił się praktycznie równo po 3 latach więc teraz postanowiłem kupić coś lepszego a że interesuję się wojskiem wybór padł właśnie na plecaki wojskowe. Dziękuje za pomoc.

 

BTW. ile lat gwarancji daje Janysport?

Edited by wirus505
Link to post
Share on other sites

Chyba, że ostatnią zużyło się w celu uduszenia któregoś z "genialnych" użytkowników tego działu...

Nie wnikam w czym się nosi zakupy w altreichu i średnio mnie to interesuje. Ale (pierwotna) teza, jakoby szyte w chinach plecaki "militarne" miały mieć większą wytrzymałość od szytych w chinach plecaków "cywilnych", zwyczajnie trąci brednią.

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Tylko Panowie zapominają czemu Sparrow jest tańszy od np Rangera. A warto doczytac czemu tak jest.

 

Kostka fajnie, sam mam dwie... ale dlatego mam dwie, że się przecierają bardzo szybko. Plecak na dwa lata codziennego studencko-imprezowo-plenerowego użytku. Do tego jak namoknie... To robi się tak sztywny, że można nim ciąć szkło. Waży tonę jak jest suchy nawet :D. Dziury w dnie mam po 10-15cm, materiał prześwituje. I jest niewygodny. Nadrabia wyglądem :D ale jednak to kupa jest tak użytkowo.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...