Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Shotgun Auto Harball II [CG]


Recommended Posts

Pewien czas temu na stronie military.pl zobaczyłem shotgun-a "Shotgun Auto Harball II" w cenie 169 zł. Bardzo lubie i cenie shotgun-y i sam chciałbym miec jakiegos. Chetnie bym gupił gazowego ale sa one drogie i nie stać mnie na nie;) Mam Pytanie... Czy ktoś coś wie o tym Auto Hardball-u II?? Chciałbym się o nim troche dowiedziec. Byłbym wdzięczny za informacje takie jak ===> zasieg, wykonanie, solidnośc bebechów (tłok, spręzyny, mechanizm spustowy), Czy warto to coś kupić?? Z góry dziękuje:D

Link to post
Share on other sites

Hehe, dyskusja o tym gunie była bodaj najdłuższą dyskusją na forum "Sprężynek". Zatytułowana była "SHOTGUN???".

Jest na następnej stronie, łatwo znajdziesz bo było tam ponad 1000 wyświetleń. :)

Jest tam sporo informacji których nie warto powtarzać.

My mamy 5 takich shotgunów w zespole i raczej nie narzekamy (z jednym wyjątkiem ;) ).

Choć jasne że nie jest to broń ostatecznej zagłady, ale sprawuje się całkiem dobrze jak na sprężynę i wśród innych sprężyn powodu do kompleksów mieć nie będziesz.

 

Pozdrawiam

 

Aves

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Choć jasne że nie jest to broń ostatecznej zagłady, ale sprawuje się całkiem dobrze jak na sprężynę i wśród innych sprężyn powodu do kompleksów mieć nie będziesz.

Mam jedno i mam nadzieję, że oststnie pytanie dotyczące shotgun'a Auto Hardball 2. Mianowicie, czy nei będę miał kompleksów przy wszystkich pompkach (bez super9 ofkoz :P ), czy przy pompkach "klamkach", czy przy dugich. Chodzi ofkoz o zasięg... CZY JEST ON PORÓWNYWALNY Z mp5a3 ACADEMY, lub innymi długimi pompkami.

Dziekuję. :D

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Sam jestem w posiadaniu tej strzelby i powiem ze kupienie jej jest oplacalne. Rzeczywiscie, jest ona bardzo podobna do Ithaca '37 Stakeout (jest nawet od niej dluzsza:)). Pozatym przy malych przerobkach mozna osiagnac naprawde swietny efekt. Latarka, celownik laserowy, kolba stala, lub rozkladana to naprawde nie problem w przypadku Hardballa. Sam juz nosze przy niej latarke, kombinuje teraz jak podczepic laser no i zastanawiam sie nad kolba: skladana czy stala.

 

Pozdrawiam

Deimos

Link to post
Share on other sites

Mad Max: większych kompleksów nie będziesz miał, bo zasięg nie jest zły. Generalnie uważam wszystkie MP5-ki za jedne z najlepszych sprężyn dostępnych w umiarkowanej cenie, ale Hardball nie ustępuje im aż tak bardzo żeby wpadać w kompleksy. Zwłaszcza że ma zalety których MP5 nie posiada (np. wygodny system przeładowywania). Na strzelaniach wydawał mi się mocniejszy od L85, i minimalnie słabszy/tak samo mocny jak Desert Eagle. Wiele sprężyn zostawia w tyle dzięki hop-upowi (np. Scorpiona).

Jedno mogę stwierdzić z całą pewnością - jest słabsza od Super 9 której używam na dzień dzisiejszy. :)

 

OM: bo ja wiem....

http://oak.rpg.pl/~kret/air4.jpg

http://oak.rpg.pl/~kret/air6.jpg

 

Przytwierdzona kolba + latarka to 20 minut roboty, a efekt niezły. Niestety nienajepiej widać ją na zdjęciach, ale postaram się w końcu i zamieszczę nowe fotki na stronie. :)

 

Deimos, masz może jakieś zdjęcie swojego shotguna?

 

Pozdrawiam

 

Aves

Link to post
Share on other sites

Aha, zapomniałem poruszyć jeszcze jedną kwestię: ceny. Niestety, bardzo szybko urosła ona do obecnego poziomu, który uważam za troszkę absurdalny (kupowałem ją za 100 zł chyba rok temu w military.pl dziś to jest już 169 zł). Dlatego proszę wziąć pod uwagę, że to co pisałem kiedyś o tej strzelbie miało źródło także w tym, że zabawka ta była NAJTAŃSZĄ długą sprężyną na rynku. Wywindowanie ceny do tego poziomu uważam za dziwne, choć w militaria.pl kosztuje jeszcze więcej... Moi koledzy kupujący ją przed wakacjami płacili (o ile pamięć mnie nie zwodzi) 119 zł, a Scorpion (bez Hop-upa) kosztował ponad 130zł. Co nie zmiena faktu że i tak ją polecam, ale bez takiego entuzjazmu jak kiedyś :)

 

Pozdrawiam

 

Aves

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Szukałem na całym forum i nic nie znalazłem, a jezeli było to sory :wink:

Otóż podobno hardball ma szyne na której można umieścić przyrzady optyczne lecz na military na zdjęciach nie było żadnej szyny czy po prostu wygląda ona troche inaczej niż inne i jak zamontować jakąś lunete.

Dręczy mnie to ponieważ chce kupić taniego shotguna i przerobić go na snajperkę(kocham snajpienie :D )plizz pomóżcie :( !!!!!

 

pozdro&peace

Link to post
Share on other sites

On wcale nie jest zły, ale do walki na bliższe odległości lub do budynków

na snajpienie nie nadaje się z 2 powodów:

-szyna ma 9mm średnicy (ciężko by coś zamontować, próbowałem szczerbinke), oczywiście nie trzyma tych 9mm na całej długości i jest krzywa, bo to kawąłek plastiku przykecony tymi 4 śrubkami

-lufa ma luzy (duże), można ją ręką prostować i skrzywiać (ehh ten plastik), przez co zamontowanie głupiego kolimatora nie ma sensu bo na dalszych odległościach będzie ci znosić w prawo lub lewo (i to nie o parę-nascie centymetrów)

tak więc krzywa lufa (w stosunku do body) +krzywa szyna =nie ma sensu

 

 

a jak chcesz snajpić to lepiej zmień sprzęt, i zobacz co mam w podpisie, bo może wyjść tanim kostem snajperka na poziomie vsr10 albo lepsza

Link to post
Share on other sites
heh, trudno zamontowac kolimator drozszy od givery :]. Jest tani ale bardzo dobry.

chodziło mi po prostu o to że cena tego sklepu, czyli 45zł to zdzierstwo w biały dzień

taki sam (nazwy producenta mogą być inne lae to tak to samo) kosztuje niormalnie 25zł, tak samo jest w military.pl z celownikami, ceny ko(s)miczne 8O

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Od niedawna posiadam hardballa i na celność nie narzekam. Z odległości 20m. trafiałem w drzewo o gubości 30cm wahania typu góra-dół po jako takim przyzwyczajeniu się też można wykumać. Zasięg ma też niezły. Kilka razy strzeliłem żeby sobie popatrzeć jak poleci to aż się ucieszyłem. Niestety nie mam porównania do innych modeli. :|

Aha czasem(ale żadko) zdarzyło się, że kulka leciała BARDZO krótko, ale po dobrym przesmarowaniu problem w sumie zniknął a i chyba osiągi się poprawiły.

W puszki nie strzelałem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

a ja mam jeszcze takie pytanko do posiadaczy hardballer'a, czy osiagami dorownuje mp5a3(spring)? Bo niektorzy podaja zasieg dla hardballer'a 30m a inni 20m(ja trfialem z mp5 w stojacego czlowieka z 25m, celujac w glowe dostawal w szyje) Czy hardballerem tez trafie?

Link to post
Share on other sites

elo

mam problem z hardballem, czasem język spustowy tak jakby pstryka tzn. po przeładowaniu, naciskam spust, on pstryknie (jest w połowie drogi) pozniej jeszcze raz pstryknie i w koncu jak dociskam do konca to wtedy strzela... nie wiecie co moze byc przyczyną ?? czasem sie tak dzieje a czasem nie ... dziwne troche .... jakby ktos wiedział t niech napisze...

z góry dzieki :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

 

Mam pytanie dotyczące strzelania "szybszym" ogniem. Chodzi mi o możliwość zablokowania języka spustowego blokadą spustu (wtajemniczeni mam nadzieje wiedza o co chodzi) i strzelanie poprzez samo "pompowanie*". Jak wiadomo poprawia to znacznie szybkostrzelność, ale niewiem czy może taki sposób to uszkodzić guna??

 

Pozdrawiam

 

*taki sposób oddawania strzału znacznie poprawił by mi proces użytkowania tej mini strzelby, ponieważ mam zamysł "podczepienia" go pod Xm-a CG.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ja miałem tego shota. Według mnie nie jest wart tych pieniędzy, często się zacina i ma kiepskie osiągi. Lepiej jest dopłacić do niego 50 i kupić coś Umarex'u lub pistolet sprężynowy TM.

Co do osiągów to ma przeciętne, trzebaby mocno ścisnąć sprężynę, żeby coś więcej z niego wyciągnąć. A po drugie jego szyna montażowa jest trochę za mała, bo każda optyka na nim zamontowana trochę "latała"

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Doczepic zawsze mozna, jezeli giwera nie ma specjalnej szyny mozesz znalezc inny sposob (przyklejenie na stale, zachaczenie o jakis wystajacy element, trzeba pokabinowac), a latarek poszukaj w sklepach internetowych ktorych spis jest na www.wmasg.pl.

Pozdrawiam!!

Link to post
Share on other sites

Na szynie chciałem dać coś do celowania, bo z tym w hardballu ciezko, myślalem o lunecie 4x20 tak jak jest w zbrojowni na stronie glownej. Co do tych sklepów to troche przesada dawać za latarke wiecej niz za bron:) bo tylko takie znalazlem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...