Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

No może i na sztywno będzie siedziało. Ale nie będziesz miał tego Pyk. Jak strzelałeś z prawdziwka, to wiesz o czym mówię.

 

Blaszka będzie cacy - gwintuj m5, daj inserta ze stali, zaklej, wyszlifuj od środka. Potem Ładnie to na chama możesz wkręcać to będzie siedziało sztywno. Wsio przez to, że znalowy gwint jest g. warty.

 

A wieje pewnie w komorze HU. Jak dysza jest krótsza o dziesiąte mm to sporo tracisz. Tutaj pewnie halny wieje...

 

Pewnie tak. Ale jeszcze raz włożyłem oryginalny cylinder nie bore ze swoją dyszą. I to samo. Komorę złą kupiłem ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zmiana komory / gumki często wymusza zmianę długości dyszy i do dziesiąte części mm mają znaczenie.

 

Bore up'y są fajne, bo więcej fps i w ogóle, ale jest mniej długości dysz do wyboru. Czasami trzeba brać trochę za długą i skracać, bo trochę krótsza jest za krótka. A niektóre komory w ogóle nie przyjmują dysz bore up'y, bo są za szerokie i trzeba jeszcze dysze zwężać. Kupa zabawy ;)

 

Wymnij GB z body. Ustaw żeby dysza była w maksymalnie wysuniętej pozycji. Przykręć komorę z lufą do GB i dmuchnij w lufę. Zobaczysz czy dysza się dobrze uszczelnia z komorą/gumką.

Link to post
Share on other sites

Zmiana komory / gumki często wymusza zmianę długości dyszy i do dziesiąte części mm mają znaczenie.

 

Bore up'y są fajne, bo więcej fps i w ogóle, ale jest mniej długości dysz do wyboru. Czasami trzeba brać trochę za długą i skracać, bo trochę krótsza jestem za krótka. A niektóre komory w ogóle nie przyjmują dysz bore up'y, bo są za szerokie i trzeba jeszcze dysze zwężać. Kupa zabawy :icon_wink:

 

Wymnij GB z body. Ustaw żeby dysza była w maksymalnie wysuniętej pozycji. Przykręć komorę z lufą do GB i dmuchnij w lufę. Zobaczysz czy dysza się dobrze uszczelnia z komorą/gumką.

 

Sprawdziłem tak jak radziłeś. Rzeczywiście tam jest przeciąg. Dysza nie dochodzi do czoła gumki. I tak jak mierzyłem suwmiarką, to nie jestem pewien czy ta 20,7 mm starczy. No nic w razie czego znalazłem jeszcze 21,26 Guardera.

Tak właściwie to nie wiem czemu wpuściłem się w ten bore-up. Bo pewnie na zwykłym też bym te 450 fps osiągnął. Tak jakoś chciałem iść z duchem czasu :icon_lol:

A jeszcze uzupełniając odpowiedź dla kolegi mikadorus. To lufa : http://www.rusznikar...0000000260.html

A gumka Systema czarna.

Lufa. Tu dzięki dla kolegi The-Naturat, który mi ją polecił. Lufa świetnie wykonana. Polerowana stal. Żadnych chromów, teflonów itp.

Otworek na dystanser starannie wyfrezowany. A na końcu rowek na oring stabilizujący w lufie zewnętrznej. Dołączone dwa oringi.

Może za wcześnie chwalę, bo jeszcze z niej nie strzelałem. Ale pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne.

Link to post
Share on other sites

Dobre spostrzeżenie. Standardowo L-kloka mam. Tylko że ta komora którą kupiłem nie ma tego przefrezowania w połowie czoła tak żeby L-klok się tam wpasował. Więc jest bezużyteczny. Ale ta komora jest mocowana do gearboxa bezpośrednio do czoła w miejscu przedniej śrubki co skręca gearbox. To wydaje się być lepsze od L-kloka. Ale zastanawiam się czy może zamiast skręcać to tak na fest. To może tylko lekko załapać i dać kawałek mocnej sprężyny na lufę zamiast tej fabrycznej, która bardziej do długopisu by się nadała. I wtedy nawet w czasie drgań (serie). Trzymała by to wszystko do kupy .

Link to post
Share on other sites

Z tą komorą mam same problemy https://www.google.p...8282SXxaMsuKtM:

Chodzi o to że jak się ją skręci do czoła gearboxa dedykowaną śrubką, to nie jest zachowana oś dysza - komora i dysza blokuje się w komorze. Ale to raczej nie wina dokładności wykonania komory, a czoła gearboxa. Chodzi o może jedną, dwie dziesiętne milimetra. Bo wystarczy przykręconą komorę lekko naprężyć palcem ku górze i dysza chodzi bez zacięć.

Nie wiem może jakąś podkładkę tam zastosować ?

RA poleca dyszę 20,1 mm https://www.retroarm...-chamber-for-ak

Kupiłem najbliższą temu rozmiarowi 20 mm i wysunięta popychadłem jest super szczelnie w komorze https://www.militari...36_g_p64914.xml

Ale w sumie znowu utknąłem w punkcie wyjścia bo przez zabawy z zacinającą się dyszą spaliłem silnik :icon_mad:

Czy ten może byk ? https://shotgun.com....krotki.htmlści

Moje podstawowe części to :

Zestaw bore-up

Sprężyna M130

Tłok 14 zęby stalowe

Zębatki stokowe

LiPo 11,1 V

Mosfet.

 

Czy może jakiś inny byłby odpowiedniejszy ?

Link to post
Share on other sites

W końcu mogę zameldować wykonanie zadania :icon_lol: Największe problemy sprawiła mi ta komora, która nie dała się spasować osiowo z moim gearboxem : https://www.google.p...8282SXxaMsuKtM: A w końcu podatrła gumkę czarną Systema. Ale na szczęście miałem jeszcze tą : http://azteko.pl/shs...na-p-15017.html Nic nie uszczelniałem teflonem. Tak że jak by co, to komora na sprzedaż. Zamierzony wynik fp-esów osiągnięty. Tylko nie wiem czy ten rozrzut wyników nie jest za duży.

No i jeszcze nie wiem jak ta lufa będzie się sprawować na większe odległości.

http://www.rusznikar...0000000260.html

Koniec lufy w tłumiku o dł. 195 mm jest 3 cm od końca.

Aha. I na końcu wcięło mi gdzieś Semi. Tak że będę se musiał jeszcze pogrzebać :icon_lol:

 

7f9135a6a917.jpg

 

f02683dbaac2.jpg

 

834d11511bda.jpg

Link to post
Share on other sites

Przy sporym rozrzucie szybciej niszczą się części, głównie:

- głowica tłoka,

- głowica cylindra,

- gearbox.

 

Zależy jeszcze gdzie masz te nieszczelności. Pół biedy jak na komorze HU.

 

Rozrzut o 5fps jest duży. Tj. np. 440-450 ze średnią 445fps.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

To czyli warto się jeszcze przyjrzeć temu problemowi. Jak porwało mi tą gumkę Systemy, to tą czerwoną SHS bardzo ciężko było włożyć do komory z lufą z powodu tych uszczelnień, które ma na obwodzie. To chyba nie tutaj.

Ale może ta dysza https://www.militaria.pl/guarder/uszczelniona_dysza_bore-up_do_replik_z_serii_ak_gua-08-002636_g_p64914.xml

Którą kupiłem ze względu na to że według opisu miała mieć 20 mm. długości. A ma 19,6 mm.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

Posiadam rk-01w od boyica. Całość stockowa (z dodanym niedawno mosfetem i t connectem) niby daje radę, ale tylko niby. Tak więc tutaj moje pytania dotyczące tuningu:

1. Jaki akumulator? T connect i mosfet został dodany niedawno. Wcześniej biegałem z NiMh'em 9.6

Nie placuję robić z ak kosiarki (preferuję mniejszy rof), więc 11.1 wrzucać nie zamierzam. Tak więc pytanie jest następujące: Czy LiPo 7.4 będzie ok?

2. Planuję zrobienie w replice systemu flat hop. Wcześniej używałem kulek 0.25 (360 fps). Czy do flat hopu potrzebuję dokupić cięższe kulki (0.28), czy 0.25 będą ok?

Dodatkowo jeszcze zapytam... Spotkał się ktoś z flat hopem domowej roboty? Czy warto coś z tym kombinować? Zależy mi na maksymalnym ograniczeniu kosztów.

 

Za wszystkie odpowiedzi byłbym wdzięczny :)

Link to post
Share on other sites

Chłopie: przy tej długości lufy nie zobaczysz różnicy pomiędzy r-hopem, flat hopiem a regularnym hopkiem. Żeby zabawa z hopkiem miała sens to: wymień komorę na retro albo prowina, wsadź porządną gumkę (tak, zielone dżienddżi może być od biedy) i wsadź ciut dłuższą lufę z mniejszą średnicą (sam w takim boycu mam 300mm guardera 6.03). Już te zmiany poprawią skupienie (zwłaszcza w auto). Ale flat hop w stockowej komorze jest tak potrzebny jak kur...ie majtki, nie zaszkodzi ale specjalnie różnicy nie zobaczysz.

Bateria jak najbardziej lipo 7.4.

Link to post
Share on other sites

A to git. Flat hop robię ze względu na to, że i tak zamierzałem wymienić gumkę (moja obecna ma dziwne problemy z podkręcaniem), a to że kupno normalnej gumki kosztuje mnie tyle samo co flat hop, to chciałem wypróbować to drugie :)

 

Dziku888 myślałem także nad lepszą lufą. Pytanie tylko czy lufa 300mm nie będzie wystawała z tłumika płomienia. Chociaż skoro sam takową posiadasz, to mogę chyba zakładać, że takich problemów nie ma.

Link to post
Share on other sites

Lufa 300 mm kończy się przed tą rozszerzoną końcówką tłumika. Więc jest w sam raz.

P.S. Sprawdź PW

Dokładnie tak. W stocku lufa ma 260mm i jest to stanowczo za mało. Jakbyś chciał wsadzić tłumik typu DTK to 300mm jest faktycznie za długa ale przy zwykłym gwizdku albo przy tym rumuńskim czteroczęściowym jest ok :)

Link to post
Share on other sites

Zielona G&G jest spoko :icon_smile:

Zielona G&G i czarna Systema dobrze się spisują w RK-01 w stokowej komorze. U siebie stwierdziłem tylko taką różnicę, że Systema wchodzi dość luźno w komorę i uzasadnione jest uszczelnienie teflonem. Natomiast zielona G&G wchodzi na tyle ciasno, że nie ma potrzeby stosować teflonu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...