Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tak jak pisał Komora, to chyba najgorsza część z tego zestawu.

Bo już cena podejrzana, 21zł na gunfire.pl, nie wydaje mi się aby był dobry na dłuższą mete. Kumplowi padł na M120 madonion po 3 miesiącach. Moim zdaniem co najwyżej kupiłbym ten tłok do repliki ze sprężyną M85 albo M90. Lepiej dołożyć drugie tyle i nie martwić się, że coś padnie.

 

BTW to mam zestaw cichych głowic Elementa do GB v.3 i jestem zadowolony, nie pasowały coprawda od razu, ale wystarczyło poszerzyć otwory w głowicy cylindra.

Edited by komora
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Pomarańczowy tłok element z siedmioma stalowymi zębami.

O taki http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=5007

Wytrzymał jakieś 1800 kulek na M150 i ułamał się pierwszy ząbek z metalowej listwy, czyli de facto środkowy ząb w tłoku. Działać działa, ale nie ma co ryzykować, a jak wiadomo nieleczona choroba postępuje, więc profilaktycznie poszedł na półkę ;-)

 

Wykonanie części plastikowej jest niezłe. Natomiast metalowa listwa już nie. Metal z którego ją wykonano jest podejrzanie lekki jak na stal (reaguje na magnes). Po za tym jak na taki niski przebieg ma bardzo wyraźne ślady użytkowania(szlify) na stalowych ząbkach.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Mały odkop. Tłoki ELEMENT to totalne gówno. "Wzmocniony" tłok elementa rozsypał się po 100 kulkach na sprężynie M120. Nie mówiąc już, że zęby to zwykły odlew metodą zgrzewania stalowych wiórków. Więc "stalowe" zęby to teoria. Wytrzymałość takiego zęba jest niemal równe znalowi.

Dokładnie ten:

http://azteko.pl/ele...405-p-2333.html

Edited by seba999
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Przy montażu tego tłoka (czerwony ze stalową wkładką) spotkał mnie śmieszny przypadek.

Montowałem ten tłok w replice m14 G&G i replika ta miała problemy z antireversalem (sprężyna jakieś 120-130). Wróciła szybko replika do mnie bo się zacięła. Okazało się że antireversal przestał działać i zębatki cofając się wygięły stalową wkładkę tłoka na zewnątrz (pierwszy ząb bo drugiego nie miał tłok fabrycznie). Wkładkę wyprostowałem płaskoszczypami, zamontowałem wkładkę w tłoku i potem już nie było kolejnego zwrotu - widać tłok dobrze dalej działa :icon_wink:

 

Co do tłoka pomarańczowego (7-stalowych zębów) to może miał mój znajomy starą serię ale była nie do zarżnięcia.

Zamontowana w ak na m150 - czasami puszczona była jakaś seria i wytrzymywał.

Założyłem ten sam (pomarańczowy z 7-stalowymi zębami) tylko z połówkowymi zębami na m160 - zobaczymy ile w snajperce wytrzyma na razie zostąło wystrzelonej jakieś 100 bb na chrono i przetrwał. Niestety sezon się kończy więc nie wiem czy dopiero po zimie nie zostanie replika odpalona.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...