Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężyny [Element]


Recommended Posts

Kupiłem ostatnio sprężyne M145 Element'a, a że mam chronograf to nie zaszkodzi sprawdzić ile to 'coś' wyciąga.

Przy precce 6,03 o długości 520mm, GB - stockowy układ cylindra (uszczelniony teflonem) , na kulkach 0,20g osiągi to około 140m/s (460FPS). Szczerze mówiąc spodziewałem się troche więcej no ale czego oczekiwać za 14,90zł? "145m/s" ta sprężyna ma tylko z nazwy.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Zastosowałem tłok polikarbonowy i głowicę elementa przy springu M110 co dało 340 fps i dobrą kulturę pracu. Przebieg chyba 3 - 4 k i zero najmniejszych problemów.

Kurczaki dziwne, tak mało masz na M110? Ja na głowicy elementa+tłok żółty CA do tego prowadnica łożyskowana elementa i spring 100 CA, mam 350.

Link to post
Share on other sites

@javelin, to twoje M110 chyba z Guardera musiałoby być.

Sprężyny Elementa bardzo szybko się zbijają, tracąc jakieś 30-40FPS, pamiętam jak moja M145 po 2k kulek skróciła się o 3cm :o

 

Choć jest na to sposób, kupiłem ostatnio M165, ścisnąłem ją maxymalnie i pozostawiłem w takim stanie na kilka, może nawet kilkanaście godzin, przez co skróciła się o pare cm. Włożyłem do GB i cieszę się sprężyną dającą mi 160m/s przy pojedynczym łożyskowaniu i maxymalnej szczelności. Wynik utrzymuje się bez zmian już przez ponad 3-4k kulek.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 9 months later...

Ja jestem pozytywnie zaskoczony sprężynami elementa , mam 2xM135 , obie pokazują takie same wyniki na chrono , jedna przebieg 5000 BB , zero spadku FPS przez zbicie . Replikę z drugą specjalnie zostawiłem na 3 tygodnie z tłokiem w tylnej pozycji , i to samo .

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Mam pytanie odnośnie sprężyny Elementa 260% takiej jak ta :

 

Sprężyna

 

Otóż nigdzie nie udało mi się znaleść ile powinna mieć ona m/s [ Wujek Gogle też nie zna odpowiedzi ] . Znalazłem tylko informację odnośnie słabszej sprężyny i po przeliczeniu sobie procentów wyszło mi że 260% powinno odpowiadać M210 [ czy coś w tych okolicach ] .

Kupiłem , wsadziłem do mojego SWD , ale jednak wydaje mi się że sprężynka jest słabsza . Sprawdzał ją ktoś i potwierdzi moje obawy ?

Link to post
Share on other sites

Czyli jednak się naciąłem [ matematyka nie zawsze sprawdza się w ASG :/ ]

Tak czy inaczej dzięki za szybkie info .

 

 

Edit :

 

A jednak nie , znalazłem takie coś na specu :

 

210%

 

Czyli jednak 260% powinno dawać w teori więcej chociaż w sumie to nie czuję tej mocy

 

 

Edit 2 :

 

Nadal liczę i dla sprężyn 170% , 190% , 210% wychodzi mi ładnie że 1%=0,8 m/s

Edited by Ero-senin
Link to post
Share on other sites

Wiem , nie odczułem w zasadzie różnicy miedzy 260% a stockową M150 w moim SWD .

Ale zdziwiło mnie to że 3 sprężyny tego producenta [ 170,190,210% ] są dobrze oznaczone [ są to porcenty sprężyny M80 :) ] a sprężyna 260% tego samego producenta ma już oznaczenie wyciągnięte z ...

 

No i to tyle mojego wywodu :D

Link to post
Share on other sites

No tak , ale to nadal Element nadaje oznaczenie tym sprężyną i nie mogę zrozumieć dla czego tej jednej sprężynie dali oznaczenie z kosmosu [ Mogli przecież napisać 200% bo tyle mniej więcej wychodzi w ich oznaczeniach ] .

 

Ale tak czy inaczej sprężynka fajna , dobrze zrobiona i przyjemnie działa :]

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sam chciałem już zadać to pytanie ale mnie wyprzedziłeś xd. Here you are: http://www.airsoftgi.com/product_info.php?products_id=4187. Wszystko dobrze jest przemo, dobra robota. A te wszystko specszopy i krakmani wprowadzają w błąd pisząc, że 190% elementa to faktycznie z 190% z m80 marujowskiego, bo wychodzi na to że 190% elementa powinna dawać coś koło 500fps, co jest bzdurą. Dowód: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5081&name=Element_-_Sprezyna_-_190%

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

A tu się dowiesz że z tymi procentami nie jest do końca tak jak myślicie ;) jest tak samo jak z oznaczeniami "M" i "SP" ;) Każdy wg swojej skali ;)

 

http://www.airsoftcanada.com/SpringChart.php

 

Kilka postów wyżej ktoś powiedział że sprężyny 170%, 190% i 210% są prawidłowo oznaczone.

No, dobrze są oznaczone prawidłowo jak na tego producenta, ale względem czego jest to niby 190%? Po prostu tak oznaczyli, ale nie jest to 190% względem standardu marui.

Link to post
Share on other sites

Tak dla ścisłości to nigdzie nie jest napisane że są procenty z jakiejś konkretnej sprężyny .

Po prostu poszukałem trochę na stronach i znalazłem dane ile fpsów powinny dawać dane sprężyny [ dokładnie to strona specshopa dostarczyła mi najwięcej informacji . ]

 

Później przeliczyłem i wyszło że producent oznaczył sprężyny 170% , 190% i 210% jako procenty sprężyny dającej 80 m/s .

 

Czyli odpowiadając na wcześniejsze pytanie sprężyna 190% Elementa powinna dawać około 150m/s .

 

To są oczywiście tylko moje obliczenia , należało by zbadać kilka sztuk aby potwierdzić :]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...