Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gaz ucieka przez "stopkę" magazynka


Recommended Posts

Witam, posiadam Berettę M92 Vertec od KJW. Mam do niej dwa magi, jeden stockowy, drugi dokupiony, również KJW.

Po ostatnim spotkaniu, próbując nabić magazynki gazem lekko się zdziwiłem bo gaz zaczął uciekać, ale nawet nie jakoś normanie, przez zawory czy coś, ale przy łączeniu stopki z resztą magazynka, w obydwu egzemplarzach. Pistolet nie był upuszczony ani rzucony o ziemię.

Da się to jakoś samemu ogarnąć domowymi sposobami czy trzeba na serwis oddać?

Link to post
Share on other sites

Wybić piny. Wyciągnąć stopkę. Pod prostokątną uszczelkę podłożyć kilka warstw taśmy teflonowej. Tylko nie za dużo, bo nie wejdzie z powrotem! Całość złożyć i dokładnie wbić piny tak, aby siedziały idealnie równo z obu stron. Testowane z powodzeniem na magach do beretki Bella, HFC i Sig Sauera KJW (który to mag ma budowę bardzo podobną).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

ja mam podobny problem właśnie z Sigiem p226 od KJW, mianowicie z oryginalnego magazynka gaz nawet nie ucieka.. przelatuje przez niego jak wiedza przez gimbusa. słowem: w ogóle go nie trzyma. gaz ulatnia się prawdopodobnie przy stopce, ale trudno mi to zmierzyć, więc zakładam też zawór na górze...

Poza tym, inny magazynek (tym razem ACM) ma tą samą przypadłość, co w głównm temacie wątku, tzn. gaz powoli z pięknym sykiem ucieka przez stopkę. God what should I do?!

Link to post
Share on other sites

Z teflonem to różnie bywa. Zaklejanie kropelką- nie skomentuję.

 

Rozmontuj, popraw i nasmaruj uszczelkę, wyczyść, zmontuj.

 

Co do maga od SIGa- w magach do SIGów KJW często zdycha górny zawór, częściej niż łączenie denka z korpusem. Sprawdź go.

 

Aha, i jeszcze do pierwszego posta. Właśnie najczęściej nie zdychają zawory tylko denka :D.

Link to post
Share on other sites

Na chłopski rozum pewnie masz rację :smile: Przy okazji następnego grzebania w magach spróbuję opcji ekspresowej :wink:

 

EDIT: poszperałem trochę, guma jednak nasiąka - w przypadku wody do 1mm w głąb / rok :icon_biggrin:

Ale ponieważ nikt nie będzie zamaczał uszczelki na kilka miesięcy, możemy uznać że nasiąkanie nie występuje :wink:

Link to post
Share on other sites

Próbowałem w m9 od WE dawać teflon, na wierzch, pod spód uszczelki o maga i jakoś zawsze ciekło, mało lub dużo, nieraz trzymał a wystarczyło przekręcić na bok i w wodzie widać bąbelki. Zdenerwowałem się i zalepiłem maga na sylikon silnikowy, na wieki wieków trzyma, w razie potrzeby można rozerwać sylikon i magazynek da się otworzyć.

Link to post
Share on other sites

Znaczy ogólnie zaklejanie jest złym pomysłem, obojętne czy kropelką czy sylikonem (chyba, że miałeś na myśli smar/olejek sylikonowy) ponieważ póki szczelne to fajnie ale jak się rozszczelni to mamy masę skrobania i czyszczenia o ile w ogóle uda się rozmontować.

Wiem ale niestety wszystkie inne znane metody zawodziły a próbowałem po kilka razy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ogólnie, ja zwykle nie bawie się w jakieś teflony itp, tylko jak coś to właśnie wkładam nowego, zwykłego oringa, smaruje go olejkiem żeby nie wysechł i jeszcze nigdy po tym nic mi nie przeciekało.

 

Szczególnie w przypadku magów pistoletowych nie ma problemu z dokupieniem oringa w ich miejsce.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...