Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Stylizuje się na wojaka służącego w Afganistanie w latach 2008-2009 i mam problem z apteczką zrywaną, Posiadam taką apteczkę w kolorze Coyote http://www.miwo-mili...dyczna-I-K-M-Z-

Czy taki twór mógł być na wyposażeniu żołnierza w tych latach? Czy to raczej sprzęt używany nieco później?

 

Jak niepotrzebnie założyłem taki temat to proszę o przeniesienie wpisu do bardziej odpowiedniego miejsca :icon_wink:

 

 

 

Sab93\ Brak ę, ą, itp. jeszcze rozumiem. Ale reszta błędów za bardzo rzucała się w oczy :icon_razz:

Edited by Sab93
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

2008-2009 to głównie okres III-V zmiany PKW Afganistan. Z tego co się orientuje (patrząc na fotki) to przy III zmianie bardziej używało się "kontraktowego" sprzętu. Jednak pewna dowolność wyposażenia też się zdarzała. Z kolei przy V zmianie widać już dużo większą dowolność sprzętu. Myślę więc, że o ile MIWO miało w tamtych latach już tą apteczkę w ofercie, to jak najbardziej żołnierze mogli ją mieć na wyposażeniu ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Sorry ze troszkę nie z tematem ale podobne a szkoda mi zakładać osobny temat. Czy taka stylizacja uszła by na Afganistan powiedzmy 8-9 zmiana.

-hełm kevlar pokrowiec pustynny + bolle

-polar helikonwy czarny ze wzmocnieniami w panterę

-KST-12 w pantere leśną pod nią pasgata lub IBE

-helikonowe SF spodnie w pantere lub spodnie pustynne w pantere

-nakolanniki alty

-Gromy protektora lub batesy lub polskie tropikalne.

Ujdzie to to za jako taką bojówkę ?

Edited by korwin
Link to post
Share on other sites

Tylko do kamizelki miał bym zastrzeżenia. Cała reszta jest ok. Co prawda podczas 8 zmiany widać jeszcze kamizelki typu KT-12, jednak są one zwykle noszone na UKO. KT-12 na IBA podczas 8 zmiany nie widziałem. :icon_razz: Połączenie KT-12 i IBA nosili głównie we wcześniejszych latach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Do jakiej zmiany/ jednostki można przypisać Beryla z kolbą od emki i łożem TDI?

Nie przypominam sobie żeby zwykłe jednostki używały Beryli w takiej konfiguracji. Nie widywałem takiej wersji na zdjęciach. (Jeśli już to były to fronty i kolby kupione prywatnie. Tak mi się przynajmniej wydaje.)

 

Da się za to spostrzec że 1PSK w Afganistanie używał Beryli z kolbami od emki. Frontów od TDI nie widziałem. Źródło to m.in. galeria na MIWO L. Rok chyba 2008, ale mogę się mylić.

 

 

Czy powie mi ktoś jak wyglądało wyposażenie na I zmianie PKW z 2007 r ? [...] Ale z tego co widzę po zdjęciach to KT-12 i pod to klv olv i inne zagraniczne cuda.

Oprócz KT-12 widać też pasoszelki Lubawy. Zdarzały się też OLV w panterze pustynnej i wz.93. KLV również w obu wersjach kolorystycznych. Pod KT-12 często noszone były także IBA w Woodlandzie. Hełmy to głównie wz.2005 z 3 punktowym zawieszeniem. (Wersji 4-punktowych jeszcze nie było!). Najczęściej wykorzystywane gogle to SW&D produkcji UVEX. Montaże starego typu pod nokto PNL-2A. Nakolanniki gdy się już pojawiają to są to ALTY superflex. Sporo Beryli nie ma przedniego chwytu i posiada standardowe łoże. Magazynki czarne. (Transparentne na większą skale pojawiły się dopiero w okolicach VI zmiany)

 

 

Przy czym te kamizelki to są produkcji BJ-System...

KT-12 dla Wojska oprócz BJ-System robił jeszcze Midler, Polskór i Janysport. Produkty od MIWO chyba nie były na taką skalę używane i gdy się już pojawiały to były to zakupy prywatne. Nie jestem tez do końca pewien ale chyba kamizelki od BJ-System były najczęściej oliwkowe, a od innych producentów w wz.93.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie, macie może jakieś fotki naszych w Afganistanie albo Iraku z mini berylami w malowaniu albo kolbami od M4? Bo sobie takiego właśnie składam (w następny weekend wklejam fotki :icon_wink: ) i szukam zdjęć do reko.-pozwoliłem sobie zacytować kolegę Maza94.

Na stronie miwo lubliniec wchodzisz w galerię,następnie Misja Afganistan,tam znajdziesz fotki beryli i mini beryli z kolbami od M4 .Takie modele posiadali specjalsi z Lublińca w ilosci 5 tys sztuk czytałem w jakimś artykule,osobiście odtwarzam ten model.

http://js2010.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=217:karabinek-beryl-wz-96&catid=41:bro-i-amunicja&Itemid=75

-zerknij na ten temat

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...