Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle ochronne, a okulary korekcyjne - można czy nie ?


Recommended Posts

Witam,

temat dotyczy możliwości używania okularów korekcyjnych pod goglami.

W związku z coraz liczniejszymi zapytaniami odnośnie takiej możliwości, osobiście nie używam okularów korekcyjnych, proszę Was o wypowiedź w tym temacie i opis dla osób, które borykają się z podobnym problemem.

Jeśli jest opcja użycia okularów korekcyjnych to w jakich goglach najlepiej się to sprawdzi?

 

ps

Studium przypadku: okulary mają 13 cm szerokości i 2,7 cm do gogli REVISION ??

 

pozdrawiam

Piotrek

Bestmilitary

Link to post
Share on other sites

Co do konkretnego modelu - nie mam pojęcia - proponuje zapytać w sklepie o wymiary. Jednak wiele osób gra w ten sposób. Są też ciekawe alternatywy - okulary/gogle z wkładkami na szkła (stosunkowo droga sprawa, jednak grałem kiedyś z kolesiem który zrobił sobie sam coś takiego ze starych okularów). Inną alternatywą są soczewki jednorazowe za każdym razem gdy idziesz strzelać - całkiem wygodna sprawa :)

Link to post
Share on other sites

Witam

Miałem ten problem z okularami i goglami. Dopasować jedne do drugich- koszmar(ból nosa i skroni, parowanie itp.) Żadne specyfiki antypotne i przeciw parowaniu nie działały w zadowalający sposób. Ramki rysowały wewnetrzną stronę gogli i uciśnięte odkształcały się. Rozwiązanie problemu - szkła kontaktowe. Wygoda, można używać tylko okularów ochronnych. Koszt niski( do wyboru 1-dniowe lub 30- dniowe) Polecam!

Link to post
Share on other sites

Wszystko zalezy jakie gogle i jakie okulary. Hipsterskie bryle będzie ciężko zmieścić nawet pod Comanderami. Natomiast nieduże wąskie okularki bez problemu wchodzą pod x800tki.

Najsensowniej będzie jak kopniesz się na jakąś strzelankę i pomierzysz parę gogielków. Nie sądzę żeby był problem z użyczeniem do mierzenia.

Link to post
Share on other sites

Mam ten problem i to makroskali bo jestem ślepy jak kret -5,75 i do tego nie ma mowy o szklach kontaktowych.

Początkowo nosiłem http://gunfire.pl/product-pol-1132531989-Okulary-ochronne-bezbarwne-.html całkiem przyzwoicie wchodzą na okulary korekcyjne, później przez krótki okres nosiłem http://armyworld.pl/product-pol-1484-Gogle-Defender-Balistyczne-Wojskowe-Bolle-Oryginal-Nowe-Zestaw-Szybek-.html ale parowanie tak mi dało "w kość", że zmobilizowałem moją "kieszeń" do zakupu ESS-ów z wkładką korekcyjną, jest to dość droga alternatywa, ale IMO najwygodniejsz, najsensowniejsza i najbezpieczniejsza.

Link to post
Share on other sites

Mam ten problem i to makroskali bo jestem ślepy jak kret -5,75 i do tego nie ma mowy o szklach kontaktowych.

Powała, ja używam szkieł kontaktowych -6,5 i -7,0 (taka fajna asymetria). Da się. Ślepia trochę pieką pod koniec strzelanki, ale warto sobie oszczędzić kłopotów z przecieraniem okularów i gogli.

Przez pierwszy rok biegałem w okularach i goglach Bolle 500.

Koszmar.

Kiepsko się strzela ledwo widząc muszkę i szczerbinkę, o celu nie wspomnę...

Link to post
Share on other sites

Ja miałem jakieś google robocze, które wytrzymały "testy" strzałów z bliskiej odległości, okulary mieściły się idealnie, ale...

1.Parowanie było nie do opanowania, szczególnie w cieplejsze dni (późna jesień to jeszcze w miarę)

2. Ograniczone pole widzenia okularów sprawiało, że celowanie z przyrządów nie było możliwe

 

Nie dam tu jakiegoś rewolucyjnego pomysłu, ale sprawę rozwiązały soczewki :icon_smile: Naprawdę warto się do nich przekonać. Z początku bałem się tego dłubania w oku i na pierwszej wizycie u okulisty przy wkładaniu soczewek... zrobiło mi się słabo i musiałem poleżeć chwilę :icon_confused: , całe szczęście nie poddałem się i na drugiej wizycie przemogłem się, wytrzymałem i nie żałuję. Na początku były problemy, bo trzeba wprawy, żeby szybko, bez przeszkód wkładać szkła, ale to kwestia kilku prób. Obecnie noszę soczewki typu night&day, więc nie wyjmuje ich nawet na noc i obecnie czuję dyskomfort nie nosząc soczewek. Cena też nie jest tak ogromna jak kilka lat temu, więc sądzę, że jak kogoś stać na zabawę w airsoft, to soczewki nie powinny stanowić wielkiego problemu finansowego.

Edited by 3siek
Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Witam.

W lutym mam zamiar sprawić sobie wkładki korekcyjne do ESS'ów ICE ONE i tu pojawia się moje pytanie; kiedy już kupię wkładki, to powinienem pójść z nimi do sklepu okulistycznego i poprosić, aby dopasowali szkła (według recepty okulisty) do tych wkładek?

Link to post
Share on other sites

Foley a zdajesz sobie sprawę jaka jest wytrzymałość tych podróbek z TG czy GF. Prosiłbym żebyś więcej nie polecał tego badziewia.

Sprawdzałeś, że wiesz? Ja sprawdzałem. Okulary za 7,99 w sklepie z narzędziami. Rzucane, kopane, wyginane, przestrzelone 10 razy z repliki 450 fps. Czym sie różni klasa F z 'podróbek' od klasy F inncyh 'pro' okularów? Ochrona oczu powyżej 100 zł, ok lepsza ochrona. Poniżej 100 nie dostaniesz nic innego niż klasa F. Sory. Edited by Said
Link to post
Share on other sites

Foley a zdajesz sobie sprawę jaka jest wytrzymałość tych podróbek z TG czy GF. Prosiłbym żebyś więcej nie polecał tego badziewia.

Sprawdzałeś, że wiesz? Ja sprawdzałem. Okulary za 7,99 w sklepie z narzędziami. Rzucane, kopane, wyginane, przestrzelone 10 razy z repliki 450 fps. Czym sie różni klasa F z 'podróbek' od klasy F inncyh 'pro' okularów? Ochrona oczu powyżej 100 zł, ok lepsza ochrona. Poniżej 100 nie dostaniesz nic innego niż klasa F. Sory.

Chciałbym tylko zauważyć, że okulary z TG czy GF to nie to samo, co okulary ze sklepu z narzędziami. To raz. Dwa, że te ze sklepu z narzędziami mogą mieć atesty, a te z TG czy GF ich raczej nie mają. Natomiast różnica między tanią chińszczyzną, a "pro-uber" może być taka, że tania chińszczyzna mogła się ledwo prześlizgnąć przez testy sprawdzające (i dostać klasę F, ale ledwo, ledwo) natomiast "pro-uber" czasem mogłaby mieć klasę B (gdyby tylko okulary mogły takową posiadać). Dochodzą też do tego filtry UV - tania chińszczyzna "wypali" oczy, a "pro-uber" zatrzyma promienie śmierci.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...