Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szukam grupy robiącej reko GROMu


Recommended Posts

  • 5 months later...

Tak, mówimy tu o rekonstrukcji z okresu 2008roku, wiadomo większość wyposażenia nie kupimy w sklepie, trzeba polować na portalach aukcyjnych i forach ostatnio udało mi się kupić kilka ładownic z systemu MOSS za naprawdę groszową sumę. Spokojnie można się zmieścić w 3000zł z reko, myślę że nie jest to dużo jak niektórzy za tyle replikę kupują i oczywiście nie kupujemy wszystkiego od razu . Wstawił bym jakieś zdjęcia ale tera nie mam możliwości ich zrobić, może tak lipiec-sierpień będą w odpowiednim dziale.

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/kamizelka-janysport-grom-plyty-kevlar-i3198558882.html

moss GROM z QR niestety mocno przybrudzony, lub pomalowany.

Robiąc reko i kupując tylko oryginalny szpej nawet jeśli chodzi o dawne czasy będzie drogo.

Np hełmy czy kamizelki to będzie spory wydatek, jeśli jakimśsposobem znajdziemy coś oryginalnego.

Znajomy ostatnio ogarnął nówke eagle tac V1 :D

Link to post
Share on other sites

Tak rekonstrukcja przy nowoczesnych jednostkach to głównie oryginały.

 

Rekonstrukcja historyczna też bywa cholernie kosztowna właśnie dlatego że nie odbiega od oryginału. Czego nie można powiedzieć o chińskich comtac.

Nie mówimy o rekonstrukcji pospolitego mięsa armatniego które chodzi w tańszym szpeju niż 'heliką'.

 

'Coś ala' to stylizacja :teethh:

Link to post
Share on other sites

Reko to reko - wszystko na oryginalnych rzeczach. Ortodoksyjne reko, to robione na fantach, które pochodzą od żołnierzy z danej jednostki. Kropka.

 

Dodatkowo, robi się to najczęściej na bazie konkretnego zdjęcia i setu z niego. Taka 'podkładka' :)

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, że ilu ludzi - tyle pojęć rekonstrukcji. I zawsze będzie istniał konflikt między prawdziwymi, prawdziwszymi i najprawdziwszymi oraz bardziej prawdziejsiejszymi rekonstruktorami. Jednak generalnie założenie jest jedno - jak najwierniej i w sposób najbardziej odpowiadający rzeczywistości odtworzyć wyposażenie, umundurowanie itd. Jedni akceptują kompromisy, inni uważają, że każda możliwa dostępna pierdoła powinna być oryginalna, jeszcze inni mają do tego jeszcze inne podejście. Ja np. uważam, że w parze z rekonstrukcją szpeju, wyposażenia powinna iść też wiedza, w miarę możliwości wyszkolenie i umiejętności.

 

I tak możemy do porzygu . :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...