Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozostaje nam powtórzyć to, co już mogliście znaleźć w newsie na WMASG:

 

Chcemy powiedzieć wyraźnie, iż nie jest to rebrand A&K, a wiele takich głosów pojawiło się na naszym FB - jest to produkcja specjalnie dla GFC. Jasnym jest także, iż replika A&K oraz GFC są oparte na tym samym systemie, ale nie oznacza to, iż jest to to samo.

 

W porównaniu do innych replik tego modelu, w tej półce cenowej, produkt GFC wyróżnia wyższa jakość wykonania, wyrażająca się chociażby w spasowaniu elementów, czy w fakturze przedniego chwytu oraz kolby (wersja czarna). W kwestii elementów wewnętrznych GFGWD pomimo 500 fps w stocku, pozwala na dalszy upgrade.

 

Oczywiście ciężko te cechy pokazać na zdjęciach, dlatego liczymy iż nasze słowa potwierdzą sami Maniacy, po kontakcie z repliką.

 

Zaletą jest także cena niższa niż w produktach konkurencyjnych oraz obecność wersji z drewnopodobnymi okładzinami.

 

Co do awaryjności, to na pewno na plus można zaliczyć 24 miesiące gwarancji, której udzielamy na tą replikę.

 

Mamy nadzieję, że powyższe argumenty przekonają Was, iż jest to jakościowo nowy produkt, a nie stary znajomy w nowym opakowaniu.

Link to post
Share on other sites

nie jest to rebrand A&K

 

kto jest więc producentem repliki? Tylko proszę, nie piszcie, że GFC. ;)

 

replika A&K oraz GFC są oparte na tym samym systemie, ale nie oznacza to, iż jest to to samo.

 

można spytać jaki to system? Mam wrażenie, że 'system' to po prostu SWD od A&K.

 

W porównaniu do innych replik tego modelu, w tej półce cenowej

 

Czyli tylko do, de facto, A&K.

 

produkt GFC wyróżnia wyższa jakość wykonania, wyrażająca się chociażby w spasowaniu elementów, czy w fakturze przedniego chwytu oraz kolby (wersja czarna).

 

Czyli wyższa cena jest podyktowana dokręceniem śrubek przed wysyłką i innym plastikiem?

 

W kwestii elementów wewnętrznych GFGWD pomimo 500 fps w stocku, pozwala na dalszy upgrade.

 

Tak, jak i A&K, jakby nie patrzeć. Chyba, że Wasze swd różni się czymś wewnątrz, oprócz innego koloru lakieru.

 

Zaletą jest także cena niższa niż w produktach konkurencyjnych

 

Czyli jakich? Bo jedyną 'konkurencją' jest dla sprężynowego GFC sprężynowe A&K, które jest TAŃSZE.

Link to post
Share on other sites
Czyli jakich? Bo jedyną 'konkurencją' jest dla sprężynowego GFC sprężynowe A&K, które jest TAŃSZE.

Jesteś pewien? Bo osobiście nie widziałem obecnie tańszego A&K niż to A&K/GFC. A dodając do tego 24 miesiące gwarancji zamiast tradycyjnych 12tu, to według mnie bardziej warto wziąć wersję od Gunfire, nawet jeśli wewnętrznie nie różni się / niezbyt różni się od tradycyjnego A&K.

Link to post
Share on other sites

kto jest więc producentem repliki? Tylko proszę, nie piszcie, że GFC. :icon_wink:

 

Powinno Ci wystarczyć to, iż nie jest to A&K i o tym Cię możemy zapewnić.

 

W kwestii różnic już się wypowiedzieliśmy w poprzednim poście. Ciężko napisać więcej, najłatwiej to zobaczyć mając obie repliki w ręce.

 

Czyli wyższa cena jest podyktowana dokręceniem śrubek przed wysyłką i innym plastikiem?

 

Porównując ceny z naszego sklepu, to cena jest niższa - czy to nie zaleta?

 

 

A co tu po 24-o miesięcznej gwarancji ? Jak rzeczą jasną jest, ze po nabyciu zaraz replika pójdzie pod tuning ? ;/ ... a w tym wypadku nawet jak będzie 48 miesięcy gwarancji to i tak z niej póżniej nikt nie skorzysta :icon_razz: :icon_biggrin::D:D:D

 

To jedynie twoja opinia. Nie każdy kto kupuje tanią snajperkę, od razu chce w niej coś kręcić. Tym bardziej, że cena to raczej "entry level", więc wielu osobom, które chcą zacząć przygodę ze snajperstwem (a wiadomo, że jest takich baaaardzo wielu), może to wystarczyć.

 

Zawsze tez można się dogadać w kwestiach up-grade'u z naszym serwisem i być może uda się zachować pełną gwarancję.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem za bardzo ludzi którzy od razu skazują te replikę na porażkę. Przecież ona nawet nie jest droższa od tego A&K, a dłuższa gwarancja jest zawsze lepsza. Mając do wyboru gwarancję na 3 miesiace i gwaranację na 24 miesięcy chyba każdy wybierze drugą opcje? Nawet jeśli miałby to być rebrand A&K (wiem że nie jest) a w tej samej cenie i lepszy to jakiś problem? Niech na temat tej repliki wypowiadają się może tylko osoby które chociaż miały ja w rękach, żeby mieć jakiekolwiek porównanie.

Link to post
Share on other sites

Czy a&k czy nie, w sumie nieważne, jakaś chińska firma klepie dla a&k, dlaczego nie miałaby klepać dla gfc? Kwestia dojścia. Niedawno głośna była sprawa chłopaczka z USA, który znalazł dojście do fabryczki i sam sprowadzał z Chin obudowy do ipodów w kolorze innym niż oferował producent. Popyt na takie modyfikowane ipody miał wielki, niestety firma się szybko o utratę zysków upomniała.... Ale można? Można! A cena, cóż prawa rynku.

 

Niestety, stockowe osiągi gfc swd nie dadzą przewagi nad aegami seryjnymi, więc ciężko będzie to nazwać repliką karabinu wyborowego. Ale faktycznie, jest rzesza ludzi, którzy kupują replikę dla dekoracji ściany, do strzelania ogrodowego czy na lokalne strzelanki - dla nich stockowe osiągi będą aż nadto wystarczające, a 24 miesięczna gwarancja okaże się w wielu przypadkach bardzo pomocna.

Niestety użytkownicy piszący w dziele "karabiny wyborowe" mają pewne skrzywienie mocowe co do replik ;] oraz do kryteriów jakie muszą te repliki spełniać.

 

Mam 4 pytania co do GFC swd, zapewne wiele osób czeka na odpowiedzi:

- gdzie jest umieszczona plomba gwarancyjna (jak w a&k na śrubach mostka?) czy własnoręczna zmiana lufy i gumki hu narusza gwarancję?

- czy przy zakupie repliki można poprosić o włożenie do niej m170 i czy replika będzie wtedy objęta 24-mc gwarancją?

- jaka jest waga samego body (bez lufy i kolby) w gramach?

- skoro replika jest składana dla sklepu, to czy oferujecie również same części repliki, np. muszka, body, okładziny itp.?

Link to post
Share on other sites

rebrand czy nie "system" ten sam co za tym idzie problemy też. Jeśli w replice od gunfire nie było by, żadnych problemów dajmy na to z chwiejną lufą to był by już DUŻY plus na korzyść gfc.

 

Zaproponował bym przeprowadzenie porównania z SWD a&k i SWDS, które posiadam, ale nie mam czasu zrobić tego rzetelnie ;P (praca w delegacji i buggy w trakcie budowy.)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pierwsze wrażenia:

Farba: bardzo ładnie położona, wytarła się tylko przy dźwigni do zdejmowania pokrywy na kuleczce blokującej, ale nie wyobrażam sobie by jakakolwiek farba to wytrzymała. Nie poddała się ani przy używaniu ostrej dębowej drzazgi, ani przy miękkim nożu, dopiero przy kuchennym udało mi sie ją zadrasnąć.

 

Metal: Korpus i lufa prawdopodobnie ZnAl ale jakiś lepszy stosunek zawartości. Bebechy opisane dalej, ale porównywalnie jakościowo do A&K.

 

Części z tworzywa: Bardzo solidne. Taki sam wynik jak farba przy próbie mechanicznej. Brak większych nadlewek, obecne tylko przy trzpieniu na pasek w kolbie (metalowy), na okładzinach ładnie zeszlifowane.

 

Magazynek: W sumie bardzo mi sie podoba to, że mieści 32 kulki, ale trudno je tam wcisnąć. Poziom ogólnej wysokości jest o jakieś 7 mm wyższy niż wlotu na kulki. Tak samo jak sie go wyciągnie to 2 kulki wypadają. Wygląda na to, że faktyczna pojemność to 30 kulek. Bez szybkoładowarki albo czegoś w ten deseń ani rusz na polu bitwy, czyba, że zamierzasz spędzić 20 minut na ładowaniu i zrzymaniu się, że obciąłeś paznokcie. ( Z nieobciętymi 5 minut, ale za to jaki ból..)

 

Szczególiki zewn.: Muszka z tłumikiem to całość, osłonę spustu przydało by się dokręcić bo minimalnie lata. Naciśnięcie spustu powoduje, że słychać skrzypienie(najprawdopodobniej sprężyny) Dźwignia przeładowania dość krótka. Przyrządy celownicze mechaniczne są ok. A co najważniejsze POSIADA wcięcia na bipod montowany pomiędzy okładzinami a gniazdem magazynka. Waga praktycznie taka jaką podają na stronie na gunfire. Poduszka na policzek podobna do tej z A&K zapięciem, dolna część drewno a górna to kawałek drewna (zaskakujące! XD) obciągnięty delikatną miękką pianką i skórą. Tak, ekologiczną i sztuczną. Fikuśna rzecz w sumie, ale wkurzająca bo zupełnie za wysoka do mechanicznych przyrządów a do lunety dokupi się lepszą.

 

Bebechy: Prowadnica sprężyny głównej i tej odpowiedzialnej za powrót dźwigni naciągu stalowe, tłok wygląda idealnie jak ten z A&K wersja 4/5 (brązowo-pomarańczowy) zero opiłków, głowica chyba o milimetr lub trzy dłuższa niż ta z A&K, z mosiądzu aluminiowego (mosiądz z dodatkiem aluminium, przy zmniejszeniu zawartości cynku). Nie wiem czemu sprężyna jest lekko przerdzewiała ale spełnia swoje zadnie, i tak idzie do wymiany. Zespół spustu taki jak w A&K, blokada jest. Sam spust egronomiczny, nie boli po dłuższym użytkowaniu. I lufa się specjalnie nie chwieje, może o dziesiątą milimetra najwyżej, nic co by przeszkadzało.

 

Na razie tyle,wygląda na kawał dobrego SWD :icon_biggrin:

Edited by Px23
Link to post
Share on other sites

Porównałem obydwa karabiny, szczerze mówiąc GFC wygląda na lepiej wykonanego/wykończonego..

A&K ma niebieski tłok i komorę, GFC pomarańczowo-brązowy (coś pomiędzy tymi kolorami, miedziany jakby- ale to tylko farba)

 

Na górze GFC, A&K dół

 

http://imageshack.us...1/imag0648v.jpg

 

Zbliżenie komór

 

http://imageshack.us...7/imag0649w.jpg

 

Zespół tłoka GFC

 

http://imageshack.us...9/imag0650o.jpg

 

Zespół tłoka A&K

 

http://imageshack.us...0/imag0651l.jpg

 

Naciągnięte

 

http://imageshack.us...0/imag0652k.jpg

 

Z drugiej strony

 

http://imageshack.us...7/imag0657j.jpg

 

Komory HU

 

http://imageshack.us...2/imag0653d.jpg

 

Tu widać śruby mocujące, te od GFC są grubsze i mają większe otwory, wolniej sie wyrabiają

 

http://imageshack.us...1/imag0654d.jpg

 

Okładziny; porównanie jakości- GFC ma dużo lepszy plastik, granatowo-czarny a nie brązowo-czarny jak A&K, ma też lepszą fakturę, jest idealnie spasowany. Góra- A&K Dół- GFC

 

http://imageshack.us...3/imag0655a.jpg

 

Muszka + tłumik płomienia; Elementy GFC są lepiej doszlifowane, nie mają nadlewek tak widocznych jak w A&K.

Lewa- A&K Prawa- GFC

 

http://imageshack.us.../imag0656ib.jpg

 

Magi; GFC ma ogólnie bardziej błyszcącą farbę, A&K jest całkiem matowy- GFC wygląda bardziej rusko xD Poza tym mag od GFC mimo mych narzekań jest dużo lepiej wykonany, równiutki- A&K niestety ma krzywe elementy plasikowe, wykonane na odwal sie. Wersja GFC nie ma tego wcięcia z tyłu, nie ma u dołu tego dyngsa plastikowego tylko 2 śruby. Kolejno Góra-A&K Dół-GFC i Lewa-GFC Prawa-A&K

 

http://imageshack.us.../imag0658ht.jpg

http://imageshack.us...5/imag0659f.jpg

 

Przy rozkręcaniu zauważyłem, że GFC ma mocniejsze śrubki i nie wyrabiają sie tak szybko. Trzeba też powidzieć że gumka HU to czarny silikon a prowadnica głównej z tego samego co korpus +aluminiowa tuleja (tak, wiem sorry, nie chciało mi sie wcześniej drapać a odgłos miało jak stal) Zaczep na tłoku się wyrabia trochę a spust nie ma luzu, w przeciwieństwie do A&K. Na stocku ma dłuższą lufę wewnętrzną. Jest trochę lżejszy od A&K- tak o 0,3 kg. Dystanser jest z czarnej gumy, zaokrąglone końce. Mięciutki, ale nie ,,tak za bardzo". Jutro powiem jak sie strzelało, porównam celność i osiągi na stocku.

Edited by Px23
Link to post
Share on other sites

Czyli czeskie części będą pasować, dobra wiadomość. Dzięki za porównanie !

Będą, czasem może trzeba przegwintować niektóre otwory ale poza tym bdzie ok :icon_biggrin: I spoko :icon_razz:

 

Widzę że te repliki są tak samo różne jak lewy i prawy baton, pewnej znanej firmy.

 

Aż tak źle nie jest, trochę sie różnią jakością materiałów, odgłosem strzału, celnością i osiągami. I wiosło GFC jest silniejsze na stocku, choć ma słabszego springa, zastanawia mnie to w sumie.. trzeba będzie sprawdzić jakoś co to powoduje, na razie to czarna magia i buff od supporta wydaje się dawać +30 do fpsów XD Nie wiem, może uzyskali lepszą szczelność mechanizmu czy coś..

Edited by Px23
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...