Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ma cieńszą poduszkę ale u mnie długość na jaką wchodzi w komorę HU jest dobra i uważam, że idealnie wchodzi do środka. Jak przyszła paczka to się przestraszyłem, że taka lipa ale po wstawieniu jest dobrze. Dla porównania chyba wstawię bartową o ile ktoś z mojej okolicy taką posiada.

 

U mnie nie łapie nieszczelności na tej głowicy zarówno w stockowej jak i "czeskiej" komorze.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
  • Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przynajmniej huk jest mniejszy na, ale wydaje mi się że straciłem kilkanaście fpsów bo już z około 10m nie przebijam denka od pringlesów. Prawdopodobnie też przez to że nie doszczelniałem gumki a stockowa trzymała się niesamowicie. Przyłożę się do tego dopiero przy nowej lufie. (do czeskiej gumka stockowa i chyba dodana to komory były za grube, czerwona silikonowa troszeczkę za luźno wchodzi, ale teflon wszystko naprawi.

(przy ściąganiu czeskiej komory bardzo łatwo ściąć podkręcałki)

Link to post
Share on other sites

U mnie gumka G&G była niesamowicie luźna w czeskiej komorze. Ale teflon załatwił sprawę. Za to czeska gumka dawała lepszą szczelność bez żadnej zabawy w uszczelnianie.

 

BTW

- zobacz czy nie musisz spiłować komory. Bo na tym zestawie to musiałem trochę spiłować by wszystko ze sobą grało.

 

Też miałeś stockową gumę "przyklejoną" do lufy za pomocą gluta?

Link to post
Share on other sites

U mnie w Twojej konfiguracji głowica dotykała na całej długości komory HU. Podczas strzelania przenosiło to uderzenia tłoka na zespół lufy i np. luzowało śrubki i ogólnie gorzej strzelał karabin bo szybko powstawały nieszczelności.

 

Ja to zrobiłem w taki sposób

- Skręciłem zespół lufy i podczas wkładania do body sprawdzałem czy jak docisnę zespół to czy suwadło się rusza (ruch o jakieś 1-2 mm był).

-Spiłowałem wszystkie nadlewki wewnątrz body jakie mogły to powodować.

- Komorę szlifować powoli i sprawdzać czy "już jest ok". ( Szlifowałem tę stronę w którą wchodzi dysza).

 

Po tym zabiegu karabin dużo zyskuje.

 

Mendi pisał o podobnym zabiegu w temacie A&K.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie wiem dlaczego nie mogę edytować, więc napisze nowego posta.

(prosił bym moda o usunięcie ostatniej mojej wypowiedzi)

 

Czytam to wszystko i wszyscy znawcy wypowiadają się o gfowym swd trzymając w rękach A&K i o wszystkich problemach jakie wy widzicie ja na swoim nie zaobserwowałem takich udziwnień.

Z ostatnim problemem o którym mówi mikadorus, zrobiłem tak jak on i nie ma żadnej odchyłki o nawet 0,1mm (sprawdzałem wsadzając jednowarstwową chusteczkę pomiędzy mostek a suwadło)

Jedyne co jest faktem to że śrubki się luzują, ale nie ma tutaj żadnego tłumienia więc uderzenie swoje robi. Myślałem żeby wkleić na mostek jakiś jedno milimetrowy kawałeczek gumy ale teoretycznie powinno to osłabić fpsy.

Jeszcze są dwie dosyć irytujące rzeczy: latający magazynek na prawo i lewo i suwadło ma spory luz też na prawo i lewo.

Link to post
Share on other sites

A czego Ty się spodziewałeś w replice za 300zł? Idealnego spasowania, stalowych części oraz kosmicznej mocy i precyzji? Czasem magazynki do dobrego gaziaka kosztują więcej...

 

Zróbcie sobie nawierty w jarzmie lufy i dokręćcie to w końcu. Póki co to niepotrzebnie ciągniecie temat o kłopotach z klonem A&K, w którym w ciągu tych 3 lat już chyba wszelkie problemy zdazyły wystąpić i ludzie je rozwiązali.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ostatnio nabyłem replikę SWD firmy GFC i mogę przekazać kilka spostrzeżeń.

Montaż boczny oryginalny firmy Zenit-Belomo nie pasuje na szynę na replice. Nie tylko ze względów opierania się o pokrywę zamka.

Szyna jest niewłaściwie wykonana (za szeroka oraz ma niewłaściwy kąt jaskółczego ogona) - powinno być 60 stopni a jest 75 stopni.

Przymierzałem ten montaż na stary korpus firmy A&K i ciasno wchodził mimo również niewłaściwego wykonania szyny (za duży kąt jaskółczego ogona - około 80 stopni)

Tak więc wychodzi że w moim egzemplarzu ktoś się pomylił, chyba że wszystkie egzemplarze mają tą samą przypadłość.

Na szczęście materiału starcza aby za pomocą freza zrobić poprawny kąt i poprawną szerokość szyny.

Link to post
Share on other sites

U mnie oryginalny montaż siedzi na szynie bez problemu. Rozszerz trochę montaż (odkręć nakrętkę trzymającą ząb od spodu i obróć parę razy, żeby było więcej miejsca na szynę). Powinno pasować bez konieczności szlifowania/frezowania.

Link to post
Share on other sites

U mnie oryginalny montaż siedzi na szynie bez problemu. Rozszerz trochę montaż (odkręć nakrętkę trzymającą ząb od spodu i obróć parę razy, żeby było więcej miejsca na szynę). Powinno pasować bez konieczności szlifowania/frezowania.

 

Nie pisałbym o konieczności frezowania gdybym nie próbował innych opcji. Ale nie blokuje się na nakrętce dociskającej, a na jaskółce. Nawet bez nakrętki nie wchodzi. Szerokość szyny w GFC (górnej części jaskółki) to u mnie 13mm zaś w A&K to 13.2mm. Tak więc nie górna część stanowi problem a głębokość nacięcia jaskółki. W przypadku GFC szerokość spodniej części jaskółki to 12mm a w A&K 11.5mm i na ten wymiar montaż wchodzi dość ciasno. Wychodzi więc że w przypadku mojej repliki chińczyk machnął się o 0,5mm nie mówiąc już o kącie jaskółki.

Link to post
Share on other sites

Wybacz że zadaje takie pytanie - ale nie masz może wrażenia że z tą konkretną lunetą może być coś nie tak? POSP i PSO mają 2 typy tej części zaciskowej (która jest często wkręcana i przez to wymienna) - pod ak i pod swd/tigr/sajga, nie mówię że się nie znasz, ale zdarza się że ludzie je mylą. Poza tym miałem 3 różne egzemplarze posp w rękach i jedno pso-1, wszystkie dedykowane pod jaskółkę swd i bez problemu pasowały na repliki A&K.

 

Wrzuć fotkę

Link to post
Share on other sites

Nie podejrzewam, żeby chińczyk mógł się machnąć w jednej replice. Wszystkie schodzą z jednej taśmy produkcyjnej, a na dodatek są to odlewy, więc wszystkie dokładnie takie same. Błąd w wymiarach mógłby mieć miejsce, gdyby ktoś obrabiarkę (która z klocka metalu frezuje) przeprogramował albo coś, ale nie gdy wszystkie części są z form odlewane.

Edited by Kiekos
Link to post
Share on other sites

Wybacz że zadaje takie pytanie - ale nie masz może wrażenia że z tą konkretną lunetą może być coś nie tak? POSP i PSO mają 2 typy tej części zaciskowej (która jest często wkręcana i przez to wymienna) - pod ak i pod swd/tigr/sajga, nie mówię że się nie znasz, ale zdarza się że ludzie je mylą. Poza tym miałem 3 różne egzemplarze posp w rękach i jedno pso-1, wszystkie dedykowane pod jaskółkę swd i bez problemu pasowały na repliki A&K.

Wrzuć fotkę

 

Nie mam co wybaczać, każdy może spytać i każdy pomylić. To nie luneta a montaż niski na szynę weavera oryginalny firmy Zenit-Belomo. Gdyby to była luneta typu POSP lub PSO lub nawet noktowizor NSP nie byłoby problemu ponieważ mają one tylko 2 żeby na górze i regulowany (dociskający) na dole.

Montaż niski na szynę Weavera firmy Zenit-Belomo ma 2 zęby na górze i jeden długi na dole w którym znajduje się śruba dociskająca.

Tak więc w tym wypadku szyna nie może być za szeroka. Zresztą pisałem w pierwszym poście że problem nie dotyczy lunety a montażu.

 

Nie podejrzewam, żeby chińczyk mógł się machnąć w jednej replice. Wszystkie schodzą z jednej taśmy produkcyjnej, a na dodatek są to odlewy, więc wszystkie dokładnie takie same. Błąd w wymiarach mógłby mieć miejsce, gdyby ktoś obrabiarkę (która z klocka metalu frezuje) przeprogramował albo coś, ale nie gdy wszystkie części są z form odlewane.

 

Też nie podejrzewam żeby ten problem wystepował w jednej replicę, dlatego prosiłbym o podanie wymiarów szyny innych użytkowników SWD zarównie A&K jak i GFC.

Nie odlewy a wtryski ale tak - wychodzi to z formy której geometria jest raczej zdefiniowana. Chyba że np. wykonanie danego kąta utrudnia wyjęcie detalu z formy lub ktoś regenerował formę bo się zużyła.

Jak wiemy forma wykonywana jest metodą obróbki skrawaniem więc tam już chińczyk mógł się machnąć.

 

Problem tylko z tym, że z pomiarów wychodzi jasno że chińczyk się pomylił albo nie przywiązywał zbytniej uwagi do zagadnienia. Ponieważ w:

SWD A&K - szyna u góry ma szerokość 13.2mm a na dole 11.5mm wysokość 3mm - kąt jaki z tego wychodzi gdy dodamy wysokość szyny to ok. 75 stopni

SWD GFC -szyna u góry ma szerokość 13mm a na dole 12mm wysokość 3mm - kąt jaki z tego wychodzi to ok. 80 stopni.

 

Oryginalna szyna - wg. przedstawiciela firmy Zenit-Belomo, który dzisiaj dał mi odpowiedz na nurtujące mnie pytanie powinna mieć 8,1mm na dole i 14.1mm na górze przy zachowaniu 60 stopni kąta. Tak więc chińczyk machnął się ze wszystkimi wymiarami ponieważ wg. belomo szyna powinna mieć wysokość ok. 5,2mm, a w chińskich replikach ma 3mm.

Z tego też powodu celownik jes przesunięty o 2mm w prawo względem osi lufy po założeniu go na chińską szynę i zazwyczaj montaże opierają się o pokrywę zamka bo również brakuje im tych 2mm.

 

Oprócz wyżej opisanych problemów złe wymiary szyny generują jeszcze jeden problem - a mianowicie może występować potrzeba kalibrowania celownika po każdym zdjęciu z szyny - ponieważ 60 stopni kiepsko współpracuje z 80 lub 75 stopniami (zostaje duży luz, który może wpływać na niejednoznaczne ustalenie celownika przy ponownym montażu)

 

Na szczęści z obu chińskich szyn na się zrobić kąt 60 stopni wg. wymiarów przedstawionych przez Belomo. Niestety wymagać to będzie i tak przesunięcia szyny na montażu o 2,2mm w lewo względem osi lufy ale da się to załatwić podkładkami.

Na szczęście też mam dostęp i do maszyny która może zagwarantować mi odpowiednią precyzję wykonania poprawionego montażu jak i do narzędzi. Pozostaje więc tylko rozkręcić karabin i przerobić szynę. Ale to po weekendzie.

 

Zdjęcia zamieszczę również jakoś po weekendzie jak wróci do mnie aparat fotograficzny. Może zrobię też zdjęcia z procesu przerabiania szyny na właściwy wymiar.

Link to post
Share on other sites

No to strasznego pecha masz. Fakt - szyna na body repliki swd nie jest idealnie odwzorowana, niemniej jednak zwykle pasują na nią wszelkie dedykowane montaże i lunety z montażem, tak jak wspominałem, zakładałem 3 pełnowartościowe lunety, kopie lunet oraz miałem przez chwilę 2 montaże zenitowskie weaver - wysoki od ak i niski do swd, jako że sam element zaciskowy można było wykręcić, to kombinowałem jak mogłem, jest o tym trochę info w recce o A&K przy montażach. Montaże te blokowały się na krawędzi pokrywy (trze było pokrywę szlifować) i wychodziły na prawo od osi lufy, gdzie lunety pso/posp ustawiają się na lewo od niej. Ogólnie - porażka

Link to post
Share on other sites

No to strasznego pecha masz. Fakt - szyna na body repliki swd nie jest idealnie odwzorowana, niemniej jednak zwykle pasują na nią wszelkie dedykowane montaże i lunety z montażem, tak jak wspominałem, zakładałem 3 pełnowartościowe lunety, kopie lunet oraz miałem przez chwilę 2 montaże zenitowskie weaver - wysoki od ak i niski do swd, jako że sam element zaciskowy można było wykręcić, to kombinowałem jak mogłem, jest o tym trochę info w recce o A&K przy montażach. Montaże te blokowały się na krawędzi pokrywy (trze było pokrywę szlifować) i wychodziły na prawo od osi lufy, gdzie lunety pso/posp ustawiają się na lewo od niej. Ogólnie - porażka

 

Nie wiem czy to pech czy nie. Dzięki temu przynajmniej będę wiedział że celownik który zamontuje będzie prawidłowo obsadzany za każdym razem i nie będę musiał go zerować przy każdym zdjęciu. Lepiej że taki egzemplarz traił się mi (gdzie mam możliwość poprawy) niż osobie która nic z tym by nie mogła zrobić.

Czytałem reckę o A&K, zresztą bardzo dużo informacji z niej uzyskałem. Jednak muszę wskazać Ci na jeden Ciekawy fakt.

Wszystkie montaże będą wchodzić na szynę w replice A&K - bo tam wymiary jaskółki mimo iż nie są idealne dopuszczają obsadzenie szyny i to dość ciasno (mimo iż błędnie bazowane). Mam stary korpus A&K i z nim nie ma problemów oprócz tego że i tak bym go przefrezował bo to co tam jest można nazwać tylko imitacją szyny.

Dlatego ciekawi mnie opinia innych użytkowników replik GFC bo replikach tej firmy może występować problem z szyną.

Co do szlifowania pokrywy w przypadku montaży to lepiej podłożyć podkładki (szczególnie że jest taka możliwość z tego co patrzyłem) i za ich pomocą przy okazji ustawić montaż w odpowiedniej pozycji w stosunku do osi lufy.

W następnym tygodniu zrobię dokładne pomiary na maszynie przy okazji frezowania rowków to napisze jak to wygląda w praktyce i jak można rozwiązać ten problem bez uszkadzania repliki.

 

Tak jak obiecałem pojawią się i zdjęcia i rysunki.

Wreszcie znalazłem trochę czasu i przyjrzałem się temu wszystkiemu dużo dokładniej niż poprzednio.

 

Po pierwsze dostałem rysunek techniczny szyny do SWD od producenta montażu który posiadam.

Rysunek oryginalny:

http://airsoftphotos...x/422021/422027

 

Rysunek CAD, trochę bardziej czytelny:

http://airsoftphotos...x/422021/422029

 

Następnie zmierzyłem jeszcze raz szyny w korpusie repliki A&K oraz GFC, które posiadam.

 

Szyna A&K

http://airsoftphotos...x/422021/422042

 

Szyna GFC

http://airsoftphotos...x/422021/422043

 

Kolejny krok to zmierzenie i wrysowanie w CADa montażu firmy Zenit-Belomo który posiadam.

Montaż niski na szynę Weaver:

http://airsoftphotos...x/422021/422044

 

A tu zdjęcie:

http://airsoftphotos...x/422021/422058

 

No i nie pozostaje nic innego jak zrobienie zestawienia wszystkich 3 szyn z nałożonymi na nie montażami.

Na szczęście CAD dopuszcza nakładanie z przecinaniem więc dzięki temu widać co i dlaczego nie pasuje.

Nałożenie montaży:

http://airsoftphotos...x/422021/422045

 

Opis na rysunku chyba wyjaśnia wszystko. Zarówno A&K jak i GFC zawaliły sprawę po całości. Ciężko to co zrobili nawet nazwać szyną pod optykę w szczególności w wypadku GFC gdzie dół szyny wymiarowo potrafi się różnić o kilka dych.

Poniżej rysunek przeróbki, którą będę dokonywał na replice GFC aby szynę można było znów nazywać szyną. W przypadku replik A&K ciężko już cokolwiek zrobić ponieważ nie zostaje zbytnio materiału na modyfikację. Można próbować by było frezować sam montaż aby nie miał fazy.

http://airsoftphotos...x/422021/422047

 

No i po takiej przeróbce na rysunku poniżej widać jak będzie siedział montaż. Po uzyskaniu odpowiednich kątów będzie też możliwość regulacji położenia za pomocą śruby dociskowej.

http://airsoftphotos...x/422021/422049

 

Poniżej jeszcze zdjęcie szyny A&K z założonym montażem. Jak się przyjrzymy to zauważymy to co było napisane na porównaniu szyn tzn. że montaż jest przechylony i tak na prawdę styka się samym końcem kła i widać szczelinę świetlną między powierzchniami a więc różnicę kątów. Dodatkowo przez to że szyna jest za niska opiera się o korpus zamiast pozycjonować się na jaskółczym ogonie.

Szczelina świetlna:

http://airsoftphotos...x/422021/422056

 

Dobrze widoczne przekrzywienie montażu:

http://airsoftphotos...x/422021/422055

 

 

Na razie to tyle.

Frez 60 stopni jest już zakupiony. Teraz pozostaje tylko rozebrać replikę na części pierwsze i w następnym tygodniu pewnie przerobię szynę wg. projektu.

Na wszystkie pytanie chętnie odpowiem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Replika jest już przefrezowana. Co dostarczyło zresztą ciekawych spostrzeżeń.

 

1. Nie ma się do czego bazować - płaszczyzna górna korpusu jest łukowata i to w granicach 0,2mm - tak więc w końcu bazowałem się na starej szynie.

2. Korpus jest krzywy i to jak cholera. Nie ma kątów prostych (co podejrzewam jest winą tego, iż jest to wtrysk). To samo zresztą dotyczy szyny pod montaż celownika (na 50mm ucieka około 0,1mm)

 

Po przefrezowaniu szyna działa jak należy - montaż można założyć bez problemów przy zdjętej pokrywie komory zamkowej - nie ma żadnych luzów ani przechyleń. Za każdym razem wchodzi tak samo. Siedzi sztywno i nie można go nawet o kawałek przesunąć a co najważniejsze mimo mocnego zacisku nie zostawia śladów wgniecenia na szynie.

Niestety po założeniu montaż nadal blokuje się na pokrywie (brakuje 2mm żeby się spokojnie z luzem zmieścił a na szynie mogę go wyregulować tylko o ok. 0,5 - 0,8 mm)

 

Tak więc teraz muszę tylko zrobić blaszki dystansowe do montażu i już wszystko będzie gotowe.

W weekend jak znajdę chwilę czasu uzupełnię o fotorelację z frezowania i pokażę efekt końcowy.

 

Ogólnie przeróbka trwała ok. 1,5-2h gdzie 3/4 czasu to pozycjonowanie korpusu aby zmieścić się w około 0,02 - 0,05 tolerancji ustawienia względem oryginalnej szyny.

Link to post
Share on other sites

Dlatego ciekawi mnie opinia innych użytkowników replik GFC bo replikach tej firmy może występować problem z szyną.

 

Ja nie miałem takiego problemu. Ale ja mam replikę od Krakmana. Niby różnią się kolorem bebechów ale "kto ich tam wie". Póki co brak jakichkolwiek problemów. Zero luzów (po spiłowaniu komory), skrzypienia itp. Ale jak już Mendi pisał w temacie o A&K, jest to replika dla majsterkowiczów.

 

Inna sprawa - odpowiednik M210 naciąga się dziecinnie prosto, nawet leżąc. Niby nie ma sensu takich mocnych sprężyn.. ale sam fakt.

Link to post
Share on other sites

Mikadorus ale to jest odczucie subiektywne, to że Ty naciągasz m210 leżąc, a komuś innemu sp170 nie sprawia problemów, nie zmienia faktu że wielu niedzielnych użytkowników nie radzi sobie ze stockowym m150... zwłaszcza zapiaszczonym ;D

Link to post
Share on other sites

Ja nie miałem takiego problemu. Ale ja mam replikę od Krakmana. Niby różnią się kolorem bebechów ale "kto ich tam wie". Póki co brak jakichkolwiek problemów. Zero luzów (po spiłowaniu komory), skrzypienia itp. Ale jak już Mendi pisał w temacie o A&K, jest to replika dla majsterkowiczów.

 

Inna sprawa - odpowiednik M210 naciąga się dziecinnie prosto, nawet leżąc. Niby nie ma sensu takich mocnych sprężyn.. ale sam fakt.

 

A mógłbyś z ciekawości zmierzyć szynę którą masz u Siebie w replice i podać jej wymiary?

Luzy mogą nie występować ale luneta lub montaż mogą za każdym razem inaczej się bazować.

Czy po każdym zdjęciu/ założeniu celownika dokonujesz korekt czy wystarczyło raz wyzerować lunetę?

 

 

Blaszki też już są dorobione - jakby ktoś chciał to mam rysunki techniczne blaszek potrzebnych do odsunięcia montażu od pokrywy zamka. Teraz montaż wchodzi bez problemów i nie trzeba było szlifować pokrywy.

 

Z pomiarów wynika jednak iż brakuje mi jeszcze 2mm aby dojść do osi lufy. Na razie oś weavera jest 2-2,5mm na prawo od osi lufy.

U mnie nie jest to problem bo i tak będę sam wykonywał montaż dedykowany pod lunetę a nie korzystał z weavera.

Jeśli ktoś będzie chciał korzystać z weavera to wystarczy dorobić 4mm blaszki a nie 2mm tak jak w moim przypadku. (rozwiązanie to ma co prawda tą wadę, że wtedy trzeba przerobić na dłuższe oryginalne kołki ustalające które występują w montażu oraz kupić dłuższe śruby.)

 

No i obiecane zdjęcia

http://airsoftphotos...x/427711/427713

po frezowaniu wreszcie jest kąt 60 stopni i jak widać zostało jeszcze sporo materiału aby szyna się nie odkształcała.

 

http://airsoftphotos...x/427711/427714

Jako że korpus jest wybitnie krzywy nie dało się ustawić go tak aby frez obrobił tylko szynę. Widać że w jednym miejscu frez obrobił szynę a kilkadziesiąt milimetrów obok również sfrezował dychę korpusu. Co ciekawe dalej (koło kolby) znów nie obrobił korpusu. Tak więc korpus jest pofalowany mniej więcej 2-3 dychy co wynikało również z pomiarów które dokonywałem przed frezowaniem

 

http://airsoftphotos...x/427711/427712

No i ostatnie - montaż siedzący prawidłowo na szynie - bez żadnej szczeliny świetlnej. Za każdym razem pozycjonujący się tak samo.

 

Jak dorobię montaż pod moją specyficzną lunetę to zrobię zdjęcia jak wygląda cała przeróbka.

Jakby ktoś chciał to korpusy GFC mogę usługowo frezować na prawidłową szynę - ale o ile dopuszcza ktoś przefrezowanie również korpusu.

Korpusów A&K się nie podejmuje bo nie ma z czego frezować.

Edited by LeBreton
Link to post
Share on other sites

W piątek będę rozbebeszał SWD to mogę zmierzyć.

 

Póki co mogę odpowiedzieć, że:

Początkowo co chwile musiałem ustawiać lunetę - ale okazało się, że to była trefna optyka. Od czasu jak śmigam na nowej lunecie to nie muszę co chwila ustawiać.

 

Co do osadzenia montażu - trzyma się jak głupi i również nie zostawia śladów.

 

Może inni użytkownicy SWD by GFC/ krakman opiszą swoje spostrzeżenia no i przybliżoną datę zakupu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...