Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 [BOYI]


Recommended Posts

Zrobiło się cieplej więc chciałem postrzelać (ostatnio było zimno i batka 2 dni wcześniej ładowana siadła błyskawicznie) i po wystrzelaniu z 400 kulek siadła batka (ładowana z tydzień wcześniej). Nie wychodzi nic innego jak wymienić baterię bo ta od producenta ma jakieś problemy (ładowana 4 godz, wg zaleceń 3,7h). Celność z kolimatorem na 20-25 metrach w 5L butlę przy lekkim wietrze tak z 80 % z pozycji stojącej więc nie jest źle, minusem jest magazynek podający na raz mało kulek i w moim przypadku suwadło od blow backa które mi przy dłuższej serii potrafi się zaciąć i trzeba na szybko rozbierać replikę bo się nie da oddać strzału, muszę poeksperymentować bo jak przygiąłem blaszkę blokującą suwadło w tylnej pozycji to zaczęło się mniej zacinać. Ogólnie model dobrze wykonany nie licząc wpadki z brakiem oczka do montażu pasa przy kolbie, mam nadzieję że po wyeliminowaniu tych niedoróbek będzie mi służyć.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Siema,

Podczas strzelanki replika zaciela mi sie i tłok został w połowie. Za groma nie wiem o co chodzi wyjołem gb i silnik sam w sobie dziala i cos tam łapie ale tłok nie chce ruszyc i sprężyna ciągle jest naciągnieta. Z racji tego ze nie chce tracić gwarancji nie będe rozbierał gb.Więc pytam co to mogło paść i czy moge sam to naprawic bez rozkręcania gb czy odesłać na gwarancję?

Link to post
Share on other sites

Miałem jeszcze 2 inne problemy, mianowicie;

"szorująca" o gb klapka wyrzutnika łusek (odrazu po wyjęciu z pudelka) i zacinający sie selektor nie chcial mi przełączac trybu strzelania sam w sobie chodzil "poruszał się'' ale nie zmienial mi trybu ognia. Suma sumarum co mam zrobic z calym problemem?serwis czy samemu sie za to zabrac.

Link to post
Share on other sites

Od JG na pewno lepszy.

Czy od 028/031 - właściciele kałachów twierdzą że gorszy, zwolennicy giety powiedzą że lepszy.

 

Myślę ze jednak cymki 028/31 Są wiele słabsze od gietki i pod względem bajerów i gb ,sam miałem cymki 028/31 i mam giete boyia jednak gieta do mnie bardziej przemawia

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko ile trzeba ładować stock baterie z tej giety stockową baterią ?

 

A ogólnie repliczka przyszła wystrzelałem z 1 i pół hi capa bateria padła. Według mnie ciężko włożyć baterię i na początek z tej giety wypadła mi końcówka styków do podłączenia baterii ale skleiłem taśma i trochę pokombinowałem. Ogólnie gietka fajna prócz kilku wad

- ciężko chodzący hop up (może kwestia wyrobienia)

- częste zacinki na auto ale wystarczy zmienić na semi i powrót do stanu wcześniejszego.

- magazynek tak jakby nie wchodzi do końca zostaje 1-2 mm

Dużym plusem są bardzo dobrze dobrane materiały. Łatwe wyciąganie pinów.

Kupiłem z gunfire jakby ktoś chciał wiedzieć do tego wziąłem 1kg kulek 025 gfc

Link to post
Share on other sites

@winiacz - w czym na pewno Boyi jest lepszy od JG? Tak tylko z ciekawości pytam a nie żeby trzepać pianę nad wyższością jednego chińczyka na drugim.

 

@rafik1213 - co z tą szparą w gb? Dało się to jakoś zniwelować? Pisałeś że zamówiłeś dwie sztuki - obie miały takie szczeliny? Pytam bo podoba mi się ten efekt EBB i się zastanawiam czy nie kupić.

Link to post
Share on other sites

@ Ikasz - ja tak miałem jak bateria się rozładowywała, na naładowanej było ok.

@ Puloman - wg wzoru jak napisałem 3,7h , hopup chodzi tragicznie ale za to jak się ustawi to git :) magazynek faktycznie jest jakby luźny i nie ma charakterystycznego kliku przy podłączeniu, co do baterii kwestii wprawy mi już wchodzi od razu prawie ale zamierzam wymienić na lipo 7,4V

@ Beeka - dla mnie boyi ma lepszą prezencje co do bebechów się nie wypowiem

 

U mnie ta szpara w GB jakoś mniejsze wrażenie robi jakby mniejsza i ""prostsza".

 

Poleca ktoś może jakieś konkretne LIPO do tego modelu co by się oczywiście zmieściło ?

I drugie pytanie czy wymiana sprężyny będzie widoczna dla serwisu bo nie widzę plomb a że nie przetestowałem modelu w boju to nie chciałbym w razie awarii mieć problemu w serwisie.

 

aktualnie prezentuje się następująco (planuje jeszcze montaż latarki i ew rączki ale muszę sprawdzić ergonomię takiego rozwiązania)

20130317215317.jpg

 

Jak widać poradziłem sobie z brakiem oczka przy kolbie :)

Link to post
Share on other sites

@winiacz - w czym na pewno Boyi jest lepszy od JG? Tak tylko z ciekawości pytam a nie żeby trzepać pianę nad wyższością jednego chińczyka na drugim.

 

Nowsze rozwiązania techniczne (odejście od systemu marui), lepszy plastik, lepszy GB (szybka wymiana sprężyny), komplet szyn na froncie, EBB jak to kogoś kręci. Jeszcze tam parę mógłbym wycisnąć, ale myślę że to wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Nowsze rozwiązania techniczne (odejście od systemu marui), lepszy plastik, lepszy GB (szybka wymiana sprężyny), komplet szyn na froncie, EBB jak to kogoś kręci. Jeszcze tam parę mógłbym wycisnąć, ale myślę że to wystarczy.

No to elegancko. ARESowa gieta jest warta swojej ceny, wobec takiego konkurenta? Odkładałem na nią w myślach :D

Poleca ktoś może jakieś konkretne LIPO do tego modelu co by się oczywiście zmieściło ?

Mam Firefoxa 7.4v 1400mAh w swoim JG. Ładnie się mieści a ROF zauważalnie wzrósł. Jest też krótszy od stockowej baterii, więc chyba nie powinno być problemów z wzięciem większej.

Link to post
Share on other sites

@winiacz - w czym na pewno Boyi jest lepszy od JG? Tak tylko z ciekawości pytam a nie żeby trzepać pianę nad wyższością jednego chińczyka na drugim.

 

@rafik1213 - co z tą szparą w gb? Dało się to jakoś zniwelować? Pisałeś że zamówiłeś dwie sztuki - obie miały takie szczeliny? Pytam bo podoba mi się ten efekt EBB i się zastanawiam czy nie kupić.

 

nie jedna tylko 2 o wiele mniejsza wystarczyło rozkręcić gb i skręcić no i jak coś to 3 sztukę zamówiłem dziś

 

Co do ładowania to jak jest rozładowana do maxa to min czas ładowania to 3,5 godziny max 4 godziny 10 min

Ogólnie to za te 403 zł bo tyle płace za nie w gf nie znajdzie się nic lepszego w tej cenie

Link to post
Share on other sites

@Rafik aa nie maks 3h bo ładowarka ładuje po 450 mah (chodzi o stock batrie)

1200/450X1,4= 3,73

 

W instrukcji masz nazywa się to bolt cach blokuje okno wyrzutnika łusek aby był łatwiejszy dostęp do hop up

W tym wypadku odciągniecie zamka i lekkie wciśniecie blokuje okno wyrzutnika łusek ale gdy po strzelaniu zamek zostaje po srodku albo albo gdzieś indziej mocne wciśniecie zwalnia sprężynę gb i dosyła zamek do początku

Link to post
Share on other sites

A więc tak drugi dzień. Raczka od zamka się ułamała przy zwykłym otwieraniu! Zamek w ogóle nie działa.Kulki podaje co 2. I mogę maks 5 razy strzelić bo wtedy wchodzi wycior do akcji. Replika nie strzela na ogniu ciągłym bo odrazu łapie zacinkę. Teraz coś się stało i gearbox wali 2 razy na jedno naciśnięcie spustu. Albo wysyłam replikę na gwarancję albo daję jakiemuś magikowi -,-. Chyba mi się trafił jakiś badziewny egzemplarz.

Link to post
Share on other sites

Od poniedziałku mam replikę G36 BY-G-001 i po wystrzelaniu ok. 2/3 Hi-capów padła mi bateria... (nic w tym dziwnego) ładowałem ją 3.5h, podłączyłem i nie działa ;_; (Bateria i ładowarka stockowa ponieważ na razie nie mam więcej kasy) Po prostu nie strzela... słychać jak skacze silnik podczas wciskania spustu ale to tylko taki jakby *click* (?) to na pewno silnik :P ale replika zachowuje się tak jakby bateria była padnięta i nie miała siły naciągnąć spreżyny... Nie chce działa w ogóle zawiodłem się bo polecili mi ją tu na forum a po 3 magazynkach leży i nie strzela bo batka nie działa, nie wiem czy to nie coś innego ale wątpię ponieważ nie rzucałem jej pod pociąg :D kolega też kupił i czeka na nią, jak przyjdzie to sprawdzę na jego baterii i powiem czy działa.

 

Aha i jeszcze jedno pytanie... gdzie najduje się bezpiecznik? Bo nie potrafię go znaleźć ;_;

Link to post
Share on other sites

Ale ona chyba padła na amen... ;_; Za jakiś miesiąc powinienem mieć kasę to kupię nową... myślałem że to replika padła ale to niemożliwe bo dopiero co doszła i szedłem z kumplem na starą jednostkę wojskową w lesie (Duży kompleks ;3) i jak padła batka to wróciliśmy, naładowałem i nie działa -,-

Edited by OFF
poszukaj informacji o bateriach i ładowarkach, to nie jest takie trudne
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...