Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja też w serwisie jednak prezencja to nie wszystko trzeba było chyba wybrać Cymę, gorzej się prezentuje ale przynajmniej by się nie posypała na pierwszej poważnej strzelance, w pewnym momencie takiego focha dostała że selektor ognia zawiesił się na single i nie dało się go przełączyć nie mówiąc o zasięgu - dalej bym dorzucił tymi kulkami niż to strzelało.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Replika się nawet sprawdziła w sobotę na strzelance, ale porwany hop up dał znać o sobie ;) specshop juz wyslal do mnie zieloną gg i parę dupereli.

magi kingarmsa trzeba klepnąć raz od dołu bo lubią wypadać. podają b.dobrze(midcapy)

Jak wymienie gumke to po nastepnej strzelance napiszę :)

Hint: kulki 0.2grama nie nadają się do niej 0.23 były by dobre /0.25 też.

Link to post
Share on other sites

Jeśli ci się nie spieszy poczekaj aż serwis załatwi sprawę mojej sztuki wtedy będzie wiadomo czy to wada ogólna czy danego modelu no i jak wygląda samo jej serwisowanie bo jak widać w przypadku JG i Cymy awaryjność jest jakby mniejsza (przynajmniej ja testując obie ich giety nie miałem problemów). Wg mnie G36C lepiej nadaje się do CQB gdyż lepiej się można z niej złożyć a nie zawsze strzela się na 5-10 metrach :P Ale to też zależy od stylu gry ja wolę się złożyć do strzału a MP5 jest jakieś takie dziwne :)

Link to post
Share on other sites

@joe86 moja teraz też w serwisie już 4 dzień roboczy dzisiaj mija :). Mam nadzieję że to tylko trefny egzemplarz mi się trafił. Moja gienia też podobnie strzeliła focha tak jak opisałeś. I waliło mi jakimś sposobem serią ?

Link to post
Share on other sites

Ja do nich jutro zadzwonię bo dziś powinno dojechać i spytam się o ewentualna możliwość wymiany elementów na lepsze za jakąś dopłatą, może uda się tanim kosztem dogadać bo jeśli jest to element awaryjny to raczej nie będą chcieli aby im co raz wracał, mi nie chciał strzelać seriami bo się przełącznik zaciął a jak patrzyłem na komorę to prawidłowo podawał kulki jedynie z lufą skierowaną w dół :/

Link to post
Share on other sites

Ja do nich jutro zadzwonię bo dziś powinno dojechać i spytam się o ewentualna możliwość wymiany elementów na lepsze za jakąś dopłatą, może uda się tanim kosztem dogadać bo jeśli jest to element awaryjny to raczej nie będą chcieli aby im co raz wracał, mi nie chciał strzelać seriami bo się przełącznik zaciął a jak patrzyłem na komorę to prawidłowo podawał kulki jedynie z lufą skierowaną w dół :/

Moja śmiga z wyłączonym ebb, replika kumpla rowniez dobrze z wlaczonym.

Replika jak replika nie ma ze specificzna, strzela poprostu ;)

Jak coś się zespuje to laik sobie na żadnej nie poradzi.

Link to post
Share on other sites

Niby tak niby nie u mnie w jednej giecie padł hi cap orginalny po wymianie na mida lipa kulek nie podaje ale jak sie okazało nie wina repliki tylko kulek ebb mam wywalony oglnie to chromowoany cylinder stalowe 8mm łożyska zwalniacz napiętej sprężyny szybki system wymiany springa i to tylko 400zł no powiem tak mi sie pyliło i w mojej ocenie replike polecam

Link to post
Share on other sites

G36c to IMO najwygodniejszy karabinek automatyczny jaki w ręku miałem, leciutki, obsługa i serwis to bajka,wyjmowanie zamka, lufy, wszystkich bebechów metodą "odkręć i wysyp" oraz spasowanie wszystkiego na piny, bajka. Jeśli chodzi o wersje airsoftową to odkładam na tą gietę bo na pewno ją kupię prędzej czy później. Wygląda identycznie jak palny odpowiednik, zobaczymy szczegóły jak dojdzie. Efekt blowback na filmach widziałem, ładnie, troszkę kopie sądząc po masywności "zamka" ale nie wiem czy podczas strzelania zamek odsuwa się całkowicie czy tylko do połowy dla efektu? Na filmikach niewyraźnie widać.

Link to post
Share on other sites

Miałem taki lowcap, jest tam zwykła sprężyna w obudowie szerokiej na 3cm pod atrapą nabojów, kanał na kulki jest zakrzywiony na literę J. A te midcapy to nie mam pojęcia.

 

Ps: tu mam coś dla zainteresowanych, nie wiem czy to na pewno ta replika ale myślę że tak.

 

 

x6m6Cva.jpg

Link to post
Share on other sites

Ostatnio robiłem kumplowi tę gietkę, zatem postaram się podzielić moimi wrażeniami odnośnie jej.

 

Problemem były bardzo kiepskie osiągi ( 25 m zasięgu, żałosne skupienie). Pierwsza sprawa chronowanie, wynik - 230 fps ( WTF ?) Zaglądam pod gniazdo maga i okazuje się, że gumka z lufą jest przesunięta do przodu i w ogóle lata luźno w komorze jak żyd po pustym sklepie. Po wyczyszczeniu lufy, umyciu gumki płynem do naczyń, solidnym złożeniu na teflon na chrono wyskoczyło 265 fps ...

 

Rozebrałem zatem GB i od razu uwagę moją zwróciła głowica tłoka i o-ring na niej. Otóż głowica była cała porysowana po obwodzie a o-ring w przekroju wyglądał nie jak litera O tylko jak D ( ścięcie było znaczne, około 1/3 grubości o-ringa. Wcześniej z czymś takim spotkałem się tylko w nierozbieranej przez 6 lat emce CA - tam po prostu się zużył, ale tutaj ? Po 2k przebiegu ? Wszystkiemu winien okazał się cylinder który w środku miał powierzchnie papieru ściernego ..... . Stwierdzenie wcale nie przesadzone, bo pod warstwą chromu zostały drobne ziarenka piasku czy czegoś tam które bardzo wyraźnie było widać i czuć pod palcem.

 

Po wstawieniu normalnego cylindra, nowego o-ringa, wyczyszczeniu z niepotrzebnych smarów chrono pokazało 370 fps na zerowym HU i 385 fps przy ustawionym HU. Zasięg 50-55 metrów, skupienie rewelacyjne w porównaniu do dowolnej innej repliki szturmowej, nawet markowej ( wymiana gumki czy lufy w tej gietce nie ma moim zdaniem sensu ). Warto pomyśleć nad wymianą dyszy najlepiej na ciut dłuższą i oczywiście uszczelnioną bo stokowa jest bardzo taka sobie.

Link to post
Share on other sites

A więc tak replika doszła z serwisu od gunfire. Ehh. Wystrzeliłem 2 razy, DWA. I coś się stało. Zobaczyliśmy. Silnik. A więc od dołu jest śruba, ale wbita głębiej w środek. Jak to się mocniej dokręci śrubokrętem płaski to dopiero zadziała. Ale coś zrypałem i teraz ebb nie działa. Ale i tak miałem zamiar wyłączyć. Teraz strzela cud miód. Kuleczki lecą po prostej linii, ciurkiem. Zasięg idealny. Poleca ktoś jakiegoś lipola do tej repliki ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...