Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 [BOYI]


Recommended Posts

Wymierz sobie ile masz miejsca w replice i kup największą baterię jaka wejdzie. Ładowarka to już grubszy hajs. Gówno za kilkadziesiąt złoty radzę obchodzić szerokim łukiem. Minimum jak dla mnie to Imax B6, ale i to nie jest szczyt jakości, jednak do pistoletów na kulki wystarczy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zwalniać sprężyne to można sobie strzałem na semi. Żadne guziki nie są do tego potrzebne, zwykły bajer. Jedyna przydatna funkcja to możliwość zablokowania zamka i wygodnej regulacji hopa, a potem zrzucenie zamka boltkaczem, o ile działa. Po prostu nie trzeba się męczyć z trzymaniem odciągniętego zamka przy regulacji.

Link to post
Share on other sites

Tłok jest taki sam jak w innych replikach, nie posiada żadnego wycięcia. Próbowałem włożyć tłoka KA z 7 metalowymi zębami ale nie chciał zbytnio pasować, ocierał się o zębatkę, pewnie to specyfika tego tłoka. Pewnie inne pasują ok. Teraz co do zatrzymywania się "suwadła" jakieś 1-2cm przed końcem (po podłączeniu Li-Po), spawa jest prosta po prostu sinik kręci się ułamek sekundy dłużej, i zaczyna wykonywać kolejny cykl. Sprawę rozwiązuje mosfet z AB. Jeszcze jedno, boltcatch w tej replice aby zadziałał trzeba wcisnąć, tzn. odciągamy zamek i dopiero go wciskamy, wtedy zatrzyma zamek.

Link to post
Share on other sites

Ja moją kupiłem w grudniu i już po wyjęciu z pudełka nie strzelała.

Jako, że miała to być baza pod moją wariację od razu poszła pod śrubokręt.

Okazało się, że zjechane są pierwsze zęby na tłoku, ale co do zębatek,

to poszły do jakiegoś kałasza ze sprężyną m130 hulają do dziś.

Więc zębatki są raczej oki.

Co do spasowania gera, to była tragedia. Prawie milimetrowa przerwa między połówkami. Po interwencji drimelem jest oki.

Wychodzi mi na to, że replika na bazę do moda jest jak najbardziej oki, tym bardziej, że zyskuje się EBB,

jestem tylko ciekaw jak długo wytrzyma gir.

Sztok to chyba jak się trafi.

Pozdrawiam

Shrek

BBG

Link to post
Share on other sites

Czyli wniosek jest taki, że jest to estetycznie wykonana gieta z BB którą warto na start tuningować i za za mniej niż 1000zł mamy replikę która ma GB (po tuningu) nieporównywalnie lepszy od markowych replik. (?)

Ja mam teraz mały dylemat, otóż strzelać chce się zarówno w lesie jak i w CQB. M100 odpada bo to ani rybki ani akwarium. A więc kilka pytań. Stockowa prowadnica może zostać, czy bardziej opłaca się wstawić łożyskowaną stalową co poprawi kulturę pracy GB. Czy GB dedykowany do G36(CM) wraz z chwytem będzie pasować? Zamiast szybkiej wymiany sprężyny mógłbym zastosować "szybką wymianę GB" :) Próbował już ktoś?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dostałem swoją replikę. Wymienione mam w niej części na :

+ Silnik Tornado GP1000-S

+ SHS Polimerowa głowica tłoka

+ SHS Tłok 15 stalowych zębów

+ SHS Zestaw wzmocnionych zębatek 13:1

+ SHS Uszczelniona dysza do G 36

 

Replika strzela ładnie, Posiada fajny dźwięk. BlowBack daje dużo frajdy.

 

I mam pytanie. Otóż dzisiaj zauważyłem po krótkim strzelaniu, iż w pewnej chwili po oddaniu 2-3 strzałów replika traci fps. Po wymianie magazynka sytuacja ta dzieje się ponownie. 2-3 strzały i spadek fps. Zamiast 50 m kulki lecą na 20-25m. Ktoś wie co to może być?

Link to post
Share on other sites

Komora z lufą, powinna być dociskana do GB, przez sprężynę, sama z siebie nie może się poruszać. Komora HU powinna opierać się o GB

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Pytanie za 100 punktów - która sprężyna ma dociskać zespół lufa/HU do GB? Rozebrałem to ustrojstwo na części pierwsze (bez rozbierania GB - gwarancja i brak potrzeby) i rzeczywiście na GB widać, że komora HU była w jakiś sposób dociskana (punktowe wytarcia farby od komory HU).

 

Problem polega na tym, że syn (lat 12), z pomocą starszego kumpla, odkręcili lufę zewnętrzną próbując zmieścić w komorze baterii zrobiony przeze mnie pakiet 3 ogniw LiFePo4 (nie udało im się to, ale da się zrobić po drobnej przeróbce). I teraz nie wiem, czy zgubili jakąś sprężynę, czy może ja może czegoś nie rozumiem.. Wkurzam się, bo narozbierałem się w życiu różnych "broni", głównie wiatrówek, ale nie tylko :icon_razz2: i większych problemów z tym nie miałem. Szukałem schematu / serwisówki tego sprzętu w necie - nie znalazłem.

 

Uwagi po demontażu dla wszystkich:

 

1. blacha od BB "szoruje" po body - usunąłem chiński smar, wyczyściłem i zapodałem smar silikonowo - teflonowy (taki akurat miałem pod ręką), blachę można lekko podgiąć jeśli gdzieś mocno dociera;

 

2. prawie do końca wykręcony i przekrzywiony na 2 ostatnich zwojach gwintowany pin w GB (prowadniczka boltcatch'a, po prawej stronie) - odtłuściłem i wkręciłem z niebieskim Loctitem do gwintów, żeby się sam nie wykręcał z powodu drgań;

 

3. plastikowa prowadnica od przełącznika trybu ognia (na zewnątrz GB, po lewej stronie) "jeździ" tylną częścią po kablu schodzącym do chwytu, w efekcie termokurczka przetarta, izolacja kabli naruszona, za jakiś czas doszło by pewnie do zwarcia - zeszlifowałem tą ostrą krawędź z tyłu prowadnicy + smar, jest to rozwiązanie tymczasowe - trzeba by jakoś inaczej poprowadzić te kable;

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...