Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam jeszcze jeden problem. Wyjąłem gearbox z chwytu i po ponownym zmontowaniu po maksymalnie kilku strzałach auto przeskakuje samoczynnie na semi. Objawem zewnętrznym jest to, że przy zmianie trybu na auto z prawej strony podnosi się zębatka, którą łączy selektory po obu stronach (w mojej replice selektor jest tylko po prawej) Gdy paluchem nie trzymam na automacie to samo przeskakuje na ogień pojedynczy.

 

Tak wygląda ta zębatka przy ustawieniu selektora na semi

 

11qlmvl.jpg

 

A tak się unosi przy zmianie na auto

 

2s7tni9.jpg

 

 

Wybaczcie jakość, ale nic lepszego pod ręką nie mam.

Edited by Attero
Link to post
Share on other sites

W lewym selektorze jest jaka kulka na sprężynce, która odpowiada za trzymacie selektora w wybranej pozycji i to ona klika przy przełączaniu trybu ognia. W prawym selektorze tego nie ma. Jako że jej nie masz, sprężynka przerywacz + drgania GB przepychają płytkę selektora i selektor na tryb semi.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

Panowie, SHS M120 ułamał mi 3 zęby w zębatce tłokowej po 200 kulkach. Cała replika przemieliła do tej pory ok 3000 kulek. Pech, jak sądze, co nie zmienia faktu, że tak nie powinno być.

 

Opłaca się wymienić zębatki na jakieś SHSy, czy łapać na komisie od CM? Rof mnie nie interesuje, a fps na stock sprężynie były w granicy 400-406 i też ich nie będę powiększał, no ewentualnie guarder M120 kiedyś(może powiększyć prędkość początkową w stosunku do stock springa). Potrzebuję niezawodności. Replika prawie full stock(opis w profilu).

 

Skłaniałbym się do cymowskich, bo powinny uciągnąć to spokojnie i cena za nimi przemawia. Co wy na to?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Panowie, mam pewną wizję do zrealizowania, ale potrzebuję rad.

 

Otóż chciałem sobie kulturalnie przedłużyć lufę zewnętrzną o ok 7 cm. Najprostszym rozwiązaniem wydaje się to: http://deltashop.pl/p/207/1179/przedluzenie-lufy-zewnetrznej-6-8cm-dodatki-akcesoria-czesci-i-dodatki-do-replik.html

Aczkolwiek 40 zł za 7 cm lufy wygląda na kiepski deal, dodatkowo jest to emkowe, a według mnie lepiej, gdyby była to równa na całej długości przedłużka.

 

Istnieje też możliwość zrobienia tego u tokarza.

 

Albo wymiana całej lufy zew. na dłuższą, aczkolwiek nie wiem, czy taka istnieje do kupienia w sklepie, bo jak mniemam wszystkie g36 mają identycznie zrealizowaną lufę zew., tj standard długość + przedłużka, np do wersji K, mylę się?

 

Czy robił ktoś takie zabiegi? Jakie rozwiązanie polecacie?

 

Ps. Jakby kogoś interesowało po co mi to, odpowiadam, przedłużka + tłumik pokryją dłuższą lufę wewnętrzną(brakuje skupienia i zasięgu) i poprawią wygląd(subiektywna opinia). Papierowo-poglądowo: http://www.photobox.co.uk/my/photo/full?photo_id=8639967189

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam Panowie , ja zapodałem stare zembatki CA , kultura pracy wzrosła o 100% , replika pochulała trochu i dokonałem odkrycia że mam krzywą komorę , macie może jakieś doświadczenia z innymi komorami ? , co byście ewentualnie polecali ? . Mam też pytanko dotyczące dyszy , a mianowicie jakie założyliście i jak wam się sprawują ?

Link to post
Share on other sites

Witam Panowie , ja zapodałem stare zembatki CA , kultura pracy wzrosła o 100% , replika pochulała trochu i dokonałem odkrycia że mam krzywą komorę , macie może jakieś doświadczenia z innymi komorami ? , co byście ewentualnie polecali ? . Mam też pytanko dotyczące dyszy , a mianowicie jakie założyliście i jak wam się sprawują ?

Serio? Posty w sprawie tuningu nie tutaj tylko w odpowiednim dziale
Link to post
Share on other sites

Serio? Posty w sprawie tuningu nie tutaj tylko w odpowiednim dziale

 

jaka jest wykładnia tuningu ??? wymiana krzywej komory na nową nie zmienaijącą parametrów to tuning???

sory panie moderator ale na temat w/w repliki w dziale tuningu jest tyle co kot napłakał , więc uznałem że to będzie miejsce w którym najszybciej się dowiem w/w kwestii , jeśli jednak się nie podoba to usuń mocium panie .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...