Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 [BOYI]


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziś odebrałem swoją gietę z nowej dostawy w gunfire. Naklejka na gearboxie,a właściwie na kostce stykowej, kartka z chrono - podobno 400fps. Szpar w gearboxie nie widać, kable ułożone sensownie, blowback nie haczy o nic. Na razie przystrzelałem w piwnicy, więc nie mogę zbyt wiele powiedzieć o hopku - za krótki dystans - ok 15 metrów.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Witam. Czy tę gietę opłaca się bardziej wziąć od giety JG? Przekonuje mnie tu głównie szybka wymiana sprężyny i blow-back. Przy okazji, w zestawie dają tylko jedną sprężyną dającą 370 fps. Gdybym chciał dokupić jakąś mocniejszą, koło 400 fps i słabszą, do CQB, koło 350 fps, to jakie możecie polecić, żeby dobrze działały w stocku? I gdybym później chciał wymienić baterię na lipo, to która się najlepiej nada? Tak samo z ładowarką. Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Witam witam...

mam oto taki wspaniały problem

po wymianie zębatek... kupiłem te http://gunfire.pl/pr...duct=1152199015 no bo skoro są do GB V3 a ta replika posiada V3 to przecież powinno to normalnie działać a tutaj... porażka. Przed montażem zastanowiło mnie zupełnie inne ułożenie tego "dzyndzla" (opóźniacza?) na zębatce tłokowej http://www.bankfotek.pl/image/2019564 (od lewej oryginalna, jakaś "h*j wie jaka i ta z JG do rzekomo GB v3).

Ktoś coś doradzi, pomoże? da się coś z tym zrobić bez kupowania kolejnego, 3ciego z kolei, zestawu zębatek? może ten problem z mojego tematu http://forum.wmasg.p...niem-boyi-g36c/ okaże się w jakimś sensie pomocny.

 

Oddałbym ją do jakiegoś serwisu ale po rozeznaniu dostałem informacje, że jest jeden dobry we Wrocławiu ale trzeba długo czekać...

Edited by SsEeBbEeXx
Link to post
Share on other sites

SsEeBbEeXx złóż po prostu dobrze replikę :icon_wink: Ewentualnie sprawdź działanie repliki na sucho czy działa poprawnie z tą zębatką tłokową. A te zębatki działać ze sobą będą. Więc masz 3 tłokowe i możesz sobie testować.

Edited by Brzuski
Link to post
Share on other sites

Nie 3, ta pierwsza z lewej to stockowa która ma urwane 2 zęby a dałem je obok siebie dla porównania w ułożeniu opóźniacza (?) w każdej z nich, ponadto w tej środkowej jest efekt taki, że są najpierw dwa strzały a potem nic, słychać naciągający się tłok a potem znów dwa strzały (jest inne ułożenie tej "łezki", na zdjęciu widać o co chodzi http://www.bankfotek.pl/image/2019588

Nie wiem jak mam ją złożyć lepiej, wypodkładkowana tak, że nie ma luzów na zębatkach a obracają się one kilkukrotnie po zakręceniu nimi. Na sucho (bez kulek?) działa tak jak na filmie

więc niby wszystko "cacy" a jednak nie...to będzie wina tej zębatki tłokowej (lewa stockowa, niesprawna, środkowa nie wiem do czego ale na pewno nie do v3, a z prawej do V3 od JG nie współpracuje z moim GB v3 i nie mam pomysłu na dalszą walkę...na całe szczęście dokopałem z namiarami do serwisu w Sosnowcu i choćby kosztowało to 200pln albo lepiej niech to robi, dwa komplety nowych zębatek dorzucę w gratisie aby to tylko działało :D
Link to post
Share on other sites

Dobra pany przepraszam, jestem idiotą :OOOOOOOOOO

Nie zgadniecie w czym był problem... po tym jak padły mi zębatki to podczas rozkładania GB zgubiłem gdzieś sprężynę od listwy dosyłacza...więc idiota postanawiam wziąć sprężynkę z DŁUGOPISU, tak dobrze czytanie (idiota!) i trochę ją "tjuningując" ładuję na miejsce zgubionej oryginalnej... i to było przyczyną (!!).

Jakiś czas temu sprzątałem i ją odnalazłem (oryginalną), wrzuciłem do organizera z resztą rzeczy (GB leżał w częściach) bo umówiłem się z serwisantem, że dostarczę replikę w częściach pierwszych bo nie chciało już mi się tego szajsu składać...a dzisiaj, 2h przed umówionym dostarczeniem do serwisanta nudziło mi się więc postanowiłem ją sobie złożyć, oczywiście montuję zgubioną wcześniej, a ostatnio odnalezioną sprężynę i ... strzelam na sucho a tutaj w ogóle powietrze z lufy leci (szok) :o wkładam magazynek, strzelam z niedowierzania w swoją poduchę w którą wylałem morze łez po giecie a tutaj...kulony miotają się po pokoju :icon_biggrin: z entuzjastyczno-pesymistyczno-niedowierzanio-zdziwieniem biegnę na strych i ładuję w pierwszy lepszy karton a tutaj...OGIEŃ! walę z ponad 15m w gruby karton, który nie tak dawno gieta nie mogła przebić ani jednej ściany z kilku metrów, a tutaj kulony bez problemu go przebijają i odbijają się z niezłą siłą od ściany :o miooota nimi niczym szatan, znacznie lepiej niż przed rozpadem zebatek i całym problemem z repliką.

Do serwisu i tak ją oddaje niech to jakiś specjalista zobaczy ale to, jakim idiotą się okazałem przerosło moje oczekiwania - jak można sprężynę rozciągającą włożyć na miejsce ściągającej :o

Edited by SsEeBbEeXx
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

OFF,

Zadałem wcześniej pytania dotyczące G36c Boyi/Dboys, dlaczego zostały one usunięte? Do UAR odniosłem się w jednym poście i to w ramach odpowiedzi na komentarz innego użytkownika, może nie dotyczyło to bezpośrednio G36C ale litości, nie zwyzywałem nikogo. Ponawiam więc pytanie:

Czy uważacie zakup G36C G001 od Boyi za opłacalną inwestycję? Czy jest dobry stosunek aktualnej ceny (ok 600pln) do tego co oferuje ten karabinek i jakości jego wykonania? Upłynęło już sporo czasu odkąd jest on dostępny na rynku, na pewno wielu użytkowników tego forum miało go w ręku, bądź dalej go użytkuje, chciałbym wiedzieć, czy Waszym zdaniem warto taki G36C nabyć? Słyszałem o pękających trybach i tłokach, o problemach z zacinaniem się kulek w komorze hop-up, o lipnym spasowaniu gearboxów, czy body repliki, dotyczy to większości stockowych sztuk? ktoś wcześniej napisał, że ta replika jest warta góra 500 zł, chciałbym usłyszeć więcej opinii. Jeszcze jedno pytanie, jeżeli chodzi o Gearbox, bo wiem, że w różnych rodzajach replik jest on różnie osadzany co przekłada się m.in. na jego wytrzymałość, czy w G36c od Boyi jest równie wytrzymały Gearbox jak w np serii RK? Chodzi mi o to, czy z racji tego, że konstrukcja G36C jest inna aniżeli w przypadku RK, to czy gearbox w G36c jest bardziej narażony na uszkodzenia/awarie niż w RK, bądź czy jego budowa (nie wiem czy czymś się różnią) jeżeli tak, to czy budowa gearboxa w G36C jest słabsza, wykonana z gorszych części, bądź bardziej awaryjna? Prosiłbym o komentarze osób, które posiadały tą replikę, używały jej i mogą się o niej szczerze wypowiedzieć. Mam na oku jeszcze 2-3 inne modele, tego i innych producentów, chciałbym podjąć jak najbardziej świadomą decyzję.

Dziękuję i pozdrawiam.

 

 

To nie odnoś się do UAR i nie pytaj o inne repliki w swoim poście. Nie będzie on wtedy znikał, po problemie ;)

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Panowie mam mały problem. Kulki w komorze hop-up zacinają się. Replika dobrze strzelała przez pierwszych kilkaset kulek. Potem kulasy zaczęły zacinać się w komorze. Regulacja hop-up bardzo ciężko działała. Wyjąłem więc lufę, ściągnąłem "z wielkimi oporami gumkę" - ta była przyklejona jakimś klejem. Wszystko złożyłem razem z silikonem. Regulacja ho-up działa. Pozostała mi jedna część i za cholerę nie wiem do czego ona. Na żadnym filmie z rozkładania aresa i giety tego nie widziałem. Gdzie mam to wsadzić?

http://i63.tinypic.com/2yxor2a.jpg

http://i66.tinypic.com/117btx3.jpg

Edited by lobomisiek
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witajcie forumowicze,

ostatnio zakupiłem replikę g36 od boyi(używaną). Przyszła do mnie, strzela elegancko i cichutko, lecz czasami miewam problemy z silnikiem. Zbyt szybko się rozregulowywuje (słychać tzw. "wiertartkę" i nic w pneumatyce nie działa, trzeba dokręcić śrubę w chwycie pistoletowym) i raz gdy już dokręciłem porządnie śrubę to był brak reakcji na spust przy Semi i Auto- po wyjęciu GB wraz z chwytem pistoletowym z repliki oraz naciśnięciu spustu od silnika unosiła się lekka smuga dymu. Problem rozwiązałem odkręcając delikatnie śrubę- teraz działa jak marzenie. Otóż mam do was pytanie: czy wy też macie takie problemy z silinkiem? A jeżeli tak macie sposób na to by szybko się nie rozregulowywał (ostatnio zadziało się tak w środku strzelanki)?

Edited by congiu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...