Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Sorki za odkopanie ale nie znalazłem lepszego tematu by zadać to pytanie. Nurtuje mnie jedna kwestia - czy długość precki ma znaczenie i czy, powiedzmy, będzie znaczna różnica w skupieniu pomiędzy lufą od długości ok 50cm a 60cm? Przekopałem tematy o VSR, Warriorze i SWD (repliki o różnych długościach luf) i jedyne co znalazłem to sporo rozbieżnych opinii, jedni piszą, że wpłynie to znacznie na poprawę celności a inni, że nie, np:

skupienie? W VSR jest lufa 430mm i daje takie skupienie jak niektóre repliki na 509mm. Długość ma drugorzędne znaczenie (w granicach rozsądku oczywiście, wiadomo, że 303mm czy 237mm to za mało). Liczy się producent. Różnicy celności nie zauważysz pomiędzy 430mm a 509mm a co dopiero między 590 a 650...

 

Interesuje mnie szczególnie wpływ długości na celność w replikach o napędzie gazowym (przymierzam się do konwersji Mancraft).

Link to post
Share on other sites

Hell czytaj dokładnie co on napisał.

Najważniejsza jest jakość co przekłada się na to, że ludzie mający promyki pdi 363 biją celnością półprecki innych producentów nawet jeśli mają 590mm.

Długość ogólnie nie ma znaczenia w przypadków aeg i springów w przypadku replik gazowych włącznie z mancraftem ważne aby mieć dobrze dobraną długość aby w pełni wykorzystać dawkę gazu i aby jak najmniejsza jego ilość rozprężyła się poza lufą, a ideałem było by aby cały gaz rozprężył się w lufie więc z tego powodu jedynie do replik gazowych jest sens dawać lufy 590-650 PDI.

Link to post
Share on other sites

@samael:

Gdyby cały gaz rozprężył się w przewodzie luf to.. kulka w ogóle by nie wyleciała, bo niebyłoby różnicy ciśnień za i przed kulka, czyli w lufie i poza nią! :icon_wink:

I oczywiście nieprawdą jest, że długość lufy nie ma znaczenia w przypadku AEGów.

W ogóle to jakieś niezwykłe twierdzenie.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

@Lambert

Proszę mi wyjaśnij jakim cudem kulka jednak wylatuje z lufy 650mm gdy zastosuję cylinder typu 3 i nawet leci i zabija?

Różnica ciśnień no bez przesady kulka to nie uszczelka, gdy cały gaz się rozpręży w lufie to uzyskamy ideał czyli kulkę która poleci daleko idealnie prosto.

 

Tak długość nie ma znaczenia a jedynie jakość wykonania lufy w przypadku gdy masz odpowiednio dobraną pojemność cylindra do lufy i wagi kulki. Zawsze przy składaniu replik staram się uzyskać idealny stosunek objętości cylinder-lufa co sprawia, że nawet repliki mające około 20cm lufy promyka/pdi biją na głowę celność replik mające nawet lufy 590mm, półprecki jak systemu i wszystko inne.

 

W przypadku replik gazowych długość dobiera się do ilości dawkowania gazu i tu faktycznie można wykorzystać efekt dłuższej lufy ale tylko w nich.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Raven to gówno, promyki jak i pdi są dostępne zagranicą. Żadna lufa nie będzie zapewne pasować jeśli replika faktycznie jest w systemie aps2 włącznie z komorą hop-up.

Wyjście masz niejako określone komora pdi i lufa promyk/pdi jak za drogo to kup aeg, bo bez 2 tyś zapomnij o modyfikacjach.

Link to post
Share on other sites

@Lambert

Proszę mi wyjaśnij jakim cudem kulka jednak wylatuje z lufy 650mm gdy zastosuję cylinder typu 3 i nawet leci i zabija?

Różnica ciśnień no bez przesady kulka to nie uszczelka, gdy cały gaz się rozpręży w lufie to uzyskamy ideał czyli kulkę która poleci daleko idealnie prosto.

 

Tak długość nie ma znaczenia a jedynie jakość wykonania lufy w przypadku gdy masz odpowiednio dobraną pojemność cylindra do lufy i wagi kulki. Zawsze przy składaniu replik staram się uzyskać idealny stosunek objętości cylinder-lufa co sprawia, że nawet repliki mające około 20cm lufy promyka/pdi biją na głowę celność replik mające nawet lufy 590mm, półprecki jak systemu i wszystko inne.

 

W przypadku replik gazowych długość dobiera się do ilości dawkowania gazu i tu faktycznie można wykorzystać efekt dłuższej lufy ale tylko w nich.

 

Samael skoro długośc nie ma znaczenia to znaczy , że jak założysz lufę tego samego producenta tej samej średnicy ale różnej długości to nie bedzie różnicy?

 

Pitolisz i tyle. Jak chcesz udowodnić swoje racje w ten sposób to porównaj jako lufe rurkę od namiotu do prec lufy...

 

Po pierwsze jak pisał Lambert jak całość powietrza wydmuchanego z cylindra "zmieści" się w lufie to kulka wyturla się z lufy i mniej więcej po dwóch długościach lufy zacznie wytracać prędkość. Dlaczego? bo na końcu lufy kiedy będzie ją opuszczała nie będzie już "pchana". Powietrza musi być tyle, żeby do samego końca kulka nabierała prędkości. Tak samo działa broń palna ilość ładunku w naboju musi spowodować taką różnicę ciśnień żeby pocisk przez całą długośc lufy był "napędzany", w zależności jaką chcesz uzyskać prędkość/siłę/moc/energię pocisku dokładasz materiał miotający i odpowiednio zwiększasz długość lufy. Nie wierzysz? Idź do Castoramy/Praktikera czy gdzie tam chcesz, kup sobie aluminiową/mosiężna rurę fi 6 mm o długości 2 metrów podłącz pod GB jakiego chcesz typu i strzel... to zrozumiesz o czym piszę. Potem policz objętość powietrza "pracującego" w tłoku policz długość lufy i takiej samej objętości przytnij do niej rurę i strzel, zmierz odległość i prędkość wylotową kulki. Następnie skróć rurę o jakieś 5-10 cm i strzel znów i zrób pomiary. Potem opisz wnioski.

 

Lufa powinna być jak najlepiej wykonana, i powinna mieć odpowiednią długość - powinna być możliwie jak najdłuższa pozwalająca odpowiednio pracować powietrzu wypchniętemu przez tłok.

 

Im większy cylinder tym dłuższa lufa jest wskazana żeby osiągnąć lepsze efekty jeżeli chodzi o celność i zasięg.

Link to post
Share on other sites

Z dostępnych chyba tylko http://www.specshop....469_mm_-_G3_SG1, lub http://deltashop.pl/...mm-sniper-.html (koszmarna cena), lub http://allegro.pl/lu...4601374879.html ale nie mam pewności czy będą pasowały, bo nie użytkuję replik o napędzie sprężynowym.

Powała, próbujesz doradzić komuś coś w sprawie lufy precyzyjnej, a jak sam piszesz, nie masz o tym zielonego pojęcia i/lub nie wiesz czy pasują do konkretnej repliki. Albo się Panie ogarniesz raz na zawsze, bo to co momentami czytam co wypisujesz na tym forum to zakrawa o pomstwę do nieba, albo nie pisz nie mając doświadczenia.

Nie odbieraj tego jako atak lecz prośbę.

Link to post
Share on other sites

Witam włączając się do dyskusji chciałbym się dowiedzieć która lufa precyzyjny do repliki (http://gunfire.pl/pr...SW-01A-TAN.html) ? proszę konkretnie ...

Na komisie możesz znaleźć lufy prometheus o tej samej długości (590mm). Zmiana lufy na precyzyjną tej samej długości, nie pociąga za sobą konieczności zmiany cylindra czy dodania tłumika. Obejrzyj tylko przed zakupem, czy lufa jest z klasycznym zakończeniem aegowym czy pod gumeczki vsr (dodatkowy frez na lufie pod kołnierz gumki), bo faktycznie stare systemy aps2 miały te nieszczęsne nakładki z okienkiem hu - a słyszałem, że te wiosła mogą mieć ten system.

 

Co do dyskusji o długości luf i skupienia, to nie zauważyłem różnic przy celności i zasięgu 2 replik na napędzie gzowym MC i ustawionej tej samej mocy. Jedna replika miała wstawione pdi 433mm, a druga pdi 595mm, konwersje miały wstawione teflonowe tuleje, by objętość gazu była dobrana (przynajmniej z grubsza) do długości luf. Moim zdaniem, jeśli lufy są tej samej jakości, a pozostałe parametry repliki sa odpowiednio dobrane, to różnica 5-10cm, a nawet 20cm nie robi różnicy.

 

Ponadto, zmieniając w swd promyka 6,03 650mm na pdi 6,01 595mm, robiłem pomiar fps na tym samym ciśnieniu gazu na obydwu lufach i prędkości kulek były takie same +/-2fps, czyli błąd pomiarowy. Tak że sama różnica długości, a przynajmniej tak mała (55mm), miała znikomy wpływ na osiągi prędkości. Skupienie było ciut lepsze na pdi.

Link to post
Share on other sites

Jednak nie, Mendi.

 

Sprawa pierwsza:

PDI i LL to nie są lufy tej samej klasy a różnica jakości pomiędzy nimi odpowiada mniej-więcej tej różnicy w długości, o której piszesz.

Gdybyś spawdził to na lufach PDI i LL o tej samej długości - różnica byłaby widoczna.

Ja z własnego doświadczenia wiem, że celność wzrasta.

Oczywiście, otwarte pozostanie pytanie, czy ta różnica w celności jest adekwatna do różnicy w cenie.

 

Sprawa druga:

Obiektywne porównanie luf PDI i LL - o tej samej długości, oczywiście - jest zadaniem bardzo trudnym.

Na celność naszych replik poza lufą, kulkami i szczelnością, czyli powtarzalnością układu pneumatycnzego, wpływ ma również dokładność ich zamontowania a czasem wręcz szczęśliwy traf podczas składania.

I może się okazać, przypadkiem, że ta sama replika ze świetnie ułożonym Prometheusem ( LL ) będzie celniejsza od konfiguracji z lufą PDI - bo akurat popełnimi minimalny, niezauważalny w trakcie składania błąd.

 

I trzecia kwestia ( długość lufy ):

Ma znaczenie ale tu jest pewna zasada - przy małych długościach, powiedzmy do 300-380mm jest wyraźna różnica pomiędzy osiągami replik o innych długościach luf ( cały czas mowa o lufach precyzyjnych ). Przy lufach powyżej wartości a najlepiej dłuższych niż 450mm różnice nadal występują ale są mniejsze niż możnaby się spodziewać.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przy lufach powyżej wartości a najlepiej dłuższych niż 450mm różnice nadal występują ale są mniejsze niż możnaby się spodziewać.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Bo przy kulce z kompozytu, która po opuszczeniu lufy tak na prawdę lata jak chce nie da się ukręcić nic więcej na odległościach do 60-70 a nawet 100 metrów. Tu już więcej do precyzji wnosi sama kulka niż lufa :icon_wink: (waga, wykonanie itp) Oczywiście pisze o tych "różnicach" a nie o ogólnej precyzji strzału jako takiego ;)

 

Pozdro :icon_wink:

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Oj, pomiędzy LL a Guarderem jest spora różnica.

Nie wiem w jakiej replice i na jakich kulkach jej nie widzisz ale może miałeś pecha przy składaniu.

Ja bym się nie obrażał na Promyka.

 

Jak to na jakich, na tych samych :P G&G ofkors. Czy pecha przy składaniu? Raczej nie gdyż tą opcję wyeliminowałem. Może ten Guarder jest jakiś wyjątkowo dobry? :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Do tego G&G to nie są precyzyjne kulki, w sensie, do snajpy.

Poprostu, nie do pojedyńczego, precyzyjnego pukania na 60-80m.

 

A co do luf;

Ten nowy, mosiężny Guarder 6,02mm nie jest zły - miałem chyba 407mm ale w szturmie.

Spisywał się dobrze, podobnie jak Systema 6,04mm.

To mniej-więcej ten poziom.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

mikadorus sprawdzałem go pod tym kątem, był to oryginał.

Lambert czy do snajpy nie są precyzyjne tego nie wiem, do AEG'a +500fps "pukającego" na te ponad 70m kulkensy G&G 0.3 są idealne. Mi Promyk się nie sprawdził co też mnie mocno zdziwiło, trudno life is brutal, u innych pewnie się sprawdzą. Choć ciekawi mnie jakbym Guardera 455 zamienił na Promyka tej samej długości :icon_mrgreen:

 

 

P.S: Guarder 6.02 a Systema 6.04 to tak mniej więcej nie ten sam poziom ;) Guarder jest lepszy...

Link to post
Share on other sites

Kulki G&G możesz nazywać jak chcesz. Nie zmiani to jednak faktu, że nie jest to pierwsza liga - o ekstraklasie nie wspominając.

Do szturmu proszę bardzo. Podobnie jak Guarder.

W obu przypadkach nie ten dział forum.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Popieram. O klasie możemy mówić w przypadku straightów (z racji braku konkurencji w tej wadze do tej pory) oraz kulkach lżejszych typu Super Grand Mastery maruzena albo Grand Championy od KSC - te kulki to najlepiej wykonane pestki z jakimi miałem do czynienia, problem tylko, że za lekkie. G&G czy guardery niestety nie umywają się ani do jednych ani drugich.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...