Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

10th Special Forces Group (Airborne)


Recommended Posts

Świeżą czyli?

cif-training.jpg

Following insertion via MH-60 helicopter, Green Berets with a CIF Company intercept a vehicle and secure its occupants during the Special Forces Advanced Reconnaissance, Target Analysis, and Exploitation Techniques Course. (SFARTAETC)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Heya

 

pypb5OG.jpg

 

 

Heya może mi ktoś wyjaśnic jak ci panowie się trzymają ( nie w sensie czy są dzisiaj zdrowi czy coś , nie ) , próbowałem rozkminić czym oni są przypinani w tym helikopterze że mogą sobie tak luzacko siedzieć na burcie i od tak sie zdesantować - pytanie życia .

pozdr.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zamierzam kupić assault pack. Strasznie spodobał mi się właśnie w ucp, tylko jak to sie ma do specjalsów, noszenie multi+ ap w ucp? Czy mieszanie w taki sposob jest odpowiednie, internet przeszukany już nawet nie wiem po czym szukać :) Bo do multi pasuja dodatki 3c, coyte, mjk, ale co z ucp? Jeszcze pytanie co do ochronek, czy w ucp sa odpowiednie? :) Nie chce walnąć gafy, ewentualnie pozostane przy khaki ale lubie mieszac

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

No jak moge nie używać Glocków, skoro na zdjęciach z galerii z pierwszego postu jak wół same Glocki widać.....

Pytanie:

http://discovermilitary.com/wp-content/uploads/2012/08/US-Special-Forces-11.jpg

 

Jaki pas ma drugi pan od lewej? i jakie mniej-więcej ładownice na nim?

 

 

Poza tym ciekawe pytanie.

Jakiego sprzętu owa jednostka używa do szeroko pojętej taktyki zielonej?

Podejrzewam, że mundury zostają te same, czyli MC. Ale jak ma się sprawa z oporządzeniem? Pewnie jakieś chesty, ale moge się mylić?

Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć jaki dokładnie to pas, ale może w tych zdjęciach SFów znajdziesz fotke, gdzie będzie widać jakich konkretnie pasów używają: https://picasaweb.google.com/116429924697245984352/USArmySpecialForces

Co do kieszonek widać na pewno worek zrzutowy w MC oraz jakieś małe poziome cargo.

 

Ogólnie co do ekwipunku poza w/w mundurem używają oprzyrządzenia w mjk/khaki/sflcs i coraz częściej w MC. Co Kamizelek, głównie teraz używają Plate Carrierów, rzadziej już powoli cirasów i do tego zdarzają się chesty. http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTOQHtJgBE7mDJlOp3uO_s3-PCBB_wzmxQClv2kvQn2_CqlddWwTw

Jednak jednostka ma takie "luźniejsze" podejście co do ekwipunku, wiec można na pojedyńczych zdjęciach doszukać się jeszcze innych kamizelek.

Link to post
Share on other sites

No jak moge nie używać Glocków, skoro na zdjęciach z galerii z pierwszego postu jak wół same Glocki widać.....

Pytanie:

http://discovermilit...l-Forces-11.jpg

 

Jaki pas ma drugi pan od lewej? i jakie mniej-więcej ładownice na nim?

 

 

Poza tym ciekawe pytanie.

Jakiego sprzętu owa jednostka używa do szeroko pojętej taktyki zielonej?

Podejrzewam, że mundury zostają te same, czyli MC. Ale jak ma się sprawa z oporządzeniem? Pewnie jakieś chesty, ale moge się mylić?

 

Jakiej firmy są ładownice to Ci nie napiszę, ale koleś ma na pasie patrząc od lewej strony:

1. Ładownicę na mag. 9mm

2. Ładownicę na granat.

3. Worek zrzutowy.

4. Weapon holder/catch.

5. Jakieś poziome cargo jak zauważył przedmówca.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja mam pytanie z innej beczki:

Jak myślicie, czy jednostki SF używają jeszcze Jungli (jakichkolwiek: czarnych, pustynnych) do czegokolwiek? Swego czasu wyczytałem w jakiejś książce od SFie, jakoby operatorzy cenili sobie pustynne Jungle do zielonej taktyki, ze względu na kolor i wytrzymałość podeszwy. Wiecie coś na ten temat?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...