Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, mam pytanie odnośnie G39. Co trzeba wymienić żeby wzrosły fps'y? Najlepiej żeby można regulować moc. Coś jak NPAS. Gdzie to można dostać, najlepiej w Polsce. I ile to kosztuje? Prosiłbym o linki. Proszę o wyrozumiałość nie znam się za bardzo na karabinach gazowych.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

W polsce te części są niedostępne,na evike.com jest dysza podosząca moc do ok 500FPS za 30$. Jeśli chodzi o NPAS to już całkiem nie polecam bo wcale mocy nie podnosi.

 

NPAS podnosi moc lecz nie tak duzo jak podaje producent. U mnie w WE G39 ras podniosło moc do około 420fps ale to było mierzone przy temperaturze +6 stopni więc w ciepł dzień bedzie pewnie z 440fps, postaram się zmierzyć teraz w weekend majowy jak bede miał dostęp do chrono

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

wykonałem test fps na moich gietach od we. Wyniki są dziwne i teraz nie wiem czy to wina chrono czy tak rzeczywiscie jest.

 

Chrono "Combro cb-625 mk4"

 

WE G39 RAS ra tech prec lufa 6.01, gumka hop up ra tech, mechanizm spustowy od ra tech + NPAS

422,445,404,586,378,556,400

 

WE G39 RAS ra tech prec lufa 6.01, gumka hop up ra tech,mechanizm spustowy od ra tech, bolt stockowy

382,384,376,382,386

 

WE G39 C lufa stock, gumka hop up A+ studio, bolt stock

548,435,533,443,436,522

 

WE G39 C lufa stock, gumka hop up A+ studio, bolt NPAS

180,426,429,596,543,530,523,533,527

 

Jak sami widzicie wyniki są dziwne. Muszę dorwać jakieś inne chrono aby potwierdzić.

 

I muszę zajrzeć do wersji RAS czy aby na pewno dobrze doszczelnione mam teflonem.

Edited by FlorChuck
Link to post
Share on other sites

W przypadku niektórych replik gazowych mierzenie na 0.20 g może dawać niepoprawne wyniki. (z tego co słyszałem no i w miarę sprawdziło mi się)

Jeśli zaobserwowany problem na 0.20 nie występuje na cięższych kulkach no to mamy potwierdzenie powyższego założenia.

Link to post
Share on other sites

Masz możliwość ustawienia pomiaru prędkości fps przy innej wadze pocisku. Niestety chcesz GBBR to masz :)

Osobiście lece na całkowitym stocku i jestem zadowolony tylko ten p.prz.ny hop up potrafi się rozregulować i muszę na to znaleźć patent.

Link to post
Share on other sites

wykonałem test fps na moich gietach od we. Wyniki są dziwne i teraz nie wiem czy to wina chrono czy tak rzeczywiscie jest.

 

Chrono "Combro cb-625 mk4"

 

WE G39 RAS ra tech prec lufa 6.01, gumka hop up ra tech, mechanizm spustowy od ra tech + NPAS

422,445,404,586,378,556,400

 

WE G39 RAS ra tech prec lufa 6.01, gumka hop up ra tech,mechanizm spustowy od ra tech, bolt stockowy

382,384,376,382,386

 

WE G39 C lufa stock, gumka hop up A+ studio, bolt stock

548,435,533,443,436,522

 

WE G39 C lufa stock, gumka hop up A+ studio, bolt NPAS

180,426,429,596,543,530,523,533,527

 

Jak sami widzicie wyniki są dziwne. Muszę dorwać jakieś inne chrono aby potwierdzić.

 

I muszę zajrzeć do wersji RAS czy aby na pewno dobrze doszczelnione mam teflonem.

Na początek zwiększ odległość lufy od chrono-wyrzut gazu z lufy (a w we to częste) może zaburzać odczyty na chrono.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Również byłbym wdzięczny jeśli pojawiłoby się jakiekolwiek info na temat możliwości choćby samej regulacji mocy fps w tej giwerce (gdzie, jak, co i za ile) swego czasu stare closed bolty pod tym względem wydają mi się jakoś bardziej przystępne pod tym kontem. Choć właśnie co dopiero złapałem nowe g39c w łapki i jeszcze specjalnie nie rozgrzebałem tematu ale też mnie to interesuje. Jeśli mogę zapytać FlorChuck gdzie Ty zakupiłeś NPAS do swojej G?

Link to post
Share on other sites

Również byłbym wdzięczny jeśli pojawiłoby się jakiekolwiek info na temat możliwości choćby samej regulacji mocy fps w tej giwerce (gdzie, jak, co i za ile) swego czasu stare closed bolty pod tym względem wydają mi się jakoś bardziej przystępne pod tym kontem. Choć właśnie co dopiero złapałem nowe g39c w łapki i jeszcze specjalnie nie rozgrzebałem tematu ale też mnie to interesuje. Jeśli mogę zapytać FlorChuck gdzie Ty zakupiłeś NPAS do swojej G?

 

http://shop.ehobbyasia.com/ z tego sklepu zamawiałem, pocztą za 5dolarów w kopercie wysyłają jako gift więc omija cło. Jak będziesz zamawiał to zamów od razu hammer od ra techa lub tsc (ja mam od ra techa) bo na 100% będziesz miał z nim problem jak ja w obu moich getach.

 

N.P.A.S służy głównie obżaniu fps bez niego jesteś wstanie podnieś fps'y tnąc dyszę ale musisz z tym uważać i jak coś nie da się podnieś do 550fps ;p. Najlepiej kupić prec lufe nową gumke hop up i doszczelnić ją teflonem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ponownie wykonałem test fps na moich gietach od WE. Wyniki są teraz bardziej prawdopodobne oraz bardziej zbliżone do siebie nie ma takich odskoków jak wcześniej.

 

Tym razem użyłem innego chrono. Tym razem było od UFC.

 

kulki 0,2g od G&G

 

Miejsce pokój, dzień 20.07.13r., temperatura w pokoju około 23 stopnie.

 

Używany gaz Ultrair.

 

Od ostatniego mierzenie FPS na nowo doszczelniłem hop up'y w moich gietach.

 

WE G39 RAS ra tech prec lufa 6.01, gumka hop up ra tech, mechanizm spustowy od ra tech + NPAS

476, 469, 469, 471

 

WE G39 RAS ra tech prec lufa 6.01, gumka hop up ra tech,mechanizm spustowy od ra tech, bolt stockowy

451, 445, 456, 457, 453

 

WE G39 C lufa stock, gumka hop up A+ studio, bolt stock

404, 406, 411, 410, 409

 

WE G39 C lufa stock, gumka hop up A+ studio, bolt NPAS

359, 364, 352, 336

 

Jak widać wyniki się różną od poprzednich dość mocno. Problemy jakie miałem przy tym chrono to że dość często nie podawał wogóle wyniku musiałem się nieźle na strzelać aby zdobyć wyniki.

 

Dziwne jest że G39C(G36C) dostała spadku mocy po zmianie bolta na lepszego z NPAS'em a powinna dostać więcej FPS'ów.

Edited by FlorChuck
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Panowie czy ktoś ma problem lub miał z rozregulowaniem hop up podczas strzelania?

Szukam rozwiązania tego problemu. Do tego fajny patent znalazłem na youtube:

To + Konwersja HP i Panowie możemy bawić się na normalnych jeb...ach.

 

Niestety jakkolwiek ciekawe rozwiązanie, to niestety dopiero możliwe do sprawdzenia (jeśli chodzi o mnie) dopiero jak doślę swoją replikę z domu.

Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie że u mnie także się rozregulowóje podczas strzelania lecz testu jeszcze nie zrobiłem wiec nie wiem czy to moja schiza czy faktycznie tak jest. Wiosną zrobię tez ustawie hop'a zaznaczę położenie farbką i wtedy zobaczymy.

 

Co do tego hi cap'a nie poto mam gbbr zeby sypać z hi capów ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...