Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

Pytanie - czy do modeli Glocka 23 pasują również długie magi (te na 50 kulek) dedykowane do G18? Chodzi mi o pistolety od WE, KSC i KWA.

 

Dla przykładu:

Glock 23 od WE:

http://gunfire.pl/product-pol-1152198842-Replika-gazowa-pistoletu-G23-Generacja-4.html

 

Magazynek długi WE:

http://gunfire.pl/product-pol-1152197829-Magazynek-gazowy-dlugi-do-G17-G18.html

 

Czy ktoś próbował używać tych magów do G23?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Powinien pasować bez problemu..

Ale tylko do danej serii czyli magi z TM do TM, WE do WE (nie wiem jak z zamiennością magazynków między TM a WE, możliwe że WE coś pozmieniało odrobinę)

 

KSC i KWA mają już inny system i do TM i WE nie będą pasować..

 

A co do długich magazynków w krótszym szkielecie to po prostu sam magazynek będzie odrobinę bardziej wystawał niż przy G17/18.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dla zdrowego rozsądku jak kupuję nową klamkę to używam do niej tylko magazynków producenta, no chyba, że chodzi np. o magazynki WE i SOCOM GEAR, są identyczne bo to to samo.

 

W pytaniu chodziło mi raczej o to, czy Glock 23 w ogóle może strzelać magami do G17/G18 - długimi.

Link to post
Share on other sites

Taaaaaaaaaaaak, rozuuuuuuuuuuuuumiem, aleeeeeeeeee chodzi mi raczej o to, czy magazynki od G17/G18 w ogóle będą pasować do G23 - obojętnie jakich producentów, i tak kupuję tych samych, co broń. Najprościej jak mogę - czy jak wyjmę maga (np. od WE) z Glocka 18 (np. od WE) i wsadzę go do Glocka 23 (np. od WE) to G23 będzie strzelał?

Link to post
Share on other sites

Myślałem nad kupnem G23 od WE, do tej pory mam ich kilka replik. Czytałem już kilka Twoich postów i wiem, że marki nie lubisz i nie polecasz, jednak są to na razie jedynie luźne rozważania.

 

Co do KJW to w wielu replikach widzę mankamenty, brak hopa, brak blow- back-u, kilka osób znających temat powiedziało mi ponadto, że repliki tej firmy mają tendencję do jednorazowości - szybko się psują.

 

A KWA - zdania podzielone. Dla jednych super marka, dla drugich kupa, nie wiem których słuchać ale o G18 było na forum nie raz i ten od KWA nie zdobył serc narodu.

 

Trzymałem G17 WE w ręku i muszę powiedzieć, że zrobił na mnie dobre wrażenie. Solidnie wykonany, dlatego mam podstawę przypuszczać, że reszta rodzinki nie ustępuje jakością. Stąd pytanie o G23 i - jak dotąd nie wyjaśnioną - kwestię długich magazynków.

Link to post
Share on other sites

Trzymałem glocki WE w łapkach, grzebałem chyba w ewszystkich ich klamkach i jeśli jeszcze tego nie wiesz to Ci podpowiem: nie chcesz żadnej klamki WE.

 

Z "małych" klocków mamy KJW, KWA/KSC i TM. TM dla wiekszości za drogie (nie wiem jak dla Ciebie), KSC/KWA są jakie są i zostaje nagle samo KJW.

 

To nie są złe repliki. Nie wiem o jakim braku hopa mówisz i o jakim braku blowbacku (tzn gwoli ścisłości to KJW produkuje też modele NBB ale co to ma do rzeczy? :D), tendencje do jednorazowości to akurat KWA/KSC ma z racji braku części...

 

Nie żeby klocek KJW był klamką jakąś rewelacyjną ale spośród małych glocków to poza TM i KJW wyboru właściwie brak.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

I jak to czasem w życiu bywa odpowiedź znalazła się sama. Widziałem wczoraj, jak kolega bez problemu operował magazynkiem do G17 (WE) w modelu G19 (WE). A ponieważ airsoftowe repliki nijak się mają do ostrych odpowiedników rzec można, że do G19/G23 od WE pasują zarówno dedykowane do nich magi, jak i magi do G17/G18, również te długie - w obu przypadkach wystają. Oczywiście zasada ta nie działa na odwrót, tzn. magi od G19/G23 nie pasują do G17/G18, gdyż są na to za krótkie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...