Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-02 Full Metal [BOYI]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 509
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Mam pytanko do użytkowników RK-01. Ostatnio doposażyłem mój arsenał w tę replikę, w opisie nigdzie nie ma informacji, że jest to niemal w pełni stalowa replika, sprawdziłem magnesem i "czepia" się wszystkiego za wyjątkiem przyrządów celowniczych i plastików :icon_wink: więc stal. Z ciekawości tylko pytam, czy te repliki (bez oznaczeń S) mają jakieś charakterystyczne oznakowania zewnętrzne wyróżniające repliki stalowe o znalowych?

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Nigdy takowych nie zauważyłem. Mogą się delikatnie różnić kolorem. Dla przykładu RK-08 ma znalową podstaw szczerbiny i jest stricte czarna, gdzie RK-08S które mam ze stalową podstawa szczerbiny jest już koloru ciemno szarego/grafitowego. To samo jest z podstawa muszki w obu przypadkach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kupiłem dzisiaj RK, używaną... mam dwa problemy a mianowicie:

1) po mocniejszym odsunieciu suwadla odpina ske dekiel co skutkuje jego odpadnieciem... -, podejrzewam sprezyne

2) szczerbinka jest luźna, lata na boki i do góry jak chce...

 

jakieś pomysły?

 

Poza tym potwierdzam, cała stalowa prócz kolanka, lufy zew i przyrzadow celowniczych.. jest niewyważona i ciężka :icon_wink: ogolnie spoko :icon_wink:

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Problem ze szczerbinką przy AK to dosyć częsty kłopot. Co ciekawe, jak byś miał znajomego, który ma jakąś cymę i zgodził by się na zamianę szczerbinki, to powinno to rozwiązać problem :icon_smile: Co dziwne, przy cymach szczerbinka od boyi nie robi żadnej różnicy, a w dboys'ie trzyma się jak należy. Innego rozwiązania niestety nie znalazłem :c

 

Co do "15k na półtora roku to mało", warto dodać, że nie robię z repliki lkm'a i fakt faktem auto to ona zbyt często nie widziała, co spowodowane jest dosyć sporą prędkością wylotową.

Edited by qbin
Link to post
Share on other sites

Witam, czyli na początek wymienić:

gumkę hop up (czy ta będzie dobra? Na taiwanie pisza ze do rk 02 daja sprezyne 125)

http://www.taiwangun.com/gumka-hop-up-silikonowa-guarder?from=listing&campaign-id=14

Oraz zatrzask

http://www.taiwangun.com/stalowy-zatrzask-do-kolby-skladanej-w-serii-rk-01-02-03-05-p-j?from=listing&campaign-id=19

 

Czy o czymś zapomniałem? To będzie moja pierwsza replika więc nie chciałbym się na niczym "przejechać". Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Hmm ja mam wbita zielona guardera... ale gdzies slyszalem o przezroczystej jakiejs...

 

Jako pierwsza replika?

Hmm jesli uzywana to owszem, nowa - odradzalbym... wyrzucisz 500zl a za 380 masz niczego sobie nowa cm028. Ale to zalezy od tego czy chcesz w tym zostac czy nie... (tak jak ja mialem z rycerstwem) jesli ci sie spodoba to rk dobra na druga... moi kumple tez mi radzili albo nowa cm028 albo cos uzywanego... za 350-400 wyrwiesz prawie nowa rk10 (sam widzialem w komisie rk za 300)

 

Ogolnie loteria z hobby....

 

A wracajac do tematu.

Zatrzask bierz na 100% bo mi juz lata a na ani jednej strzelance nie byla...

 

Gumka... no zalezy... jedni maja zielona gg inni chyba od systemy przez. a jeszcze inni stock. No tez loteria z gumka... w jednej replice taka podejdzir w innej taka.

 

No w kazdym badz razie powodzenia.

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

@Puloman

No, sory chodzilo mi o G&G (mialem zamuła)

 

@Powała

Przepraszam, ale pisze na telefonie. Jesli nie chcesz - nie czytaj.

 

@Walec54

Mówi sie ze w stocku siedzi 125...

Raczej da rade da 125 poco Ci 130? Wymien gumke hop siup i styknie... ;D Jesli chcesz robic z niej istna kosiarke to wiecej kasy wejdzie - wiecej czesci niz tylko gumka... dochodzi precka i inne pierdoly...

Rk na gumce i tak ma imponujacy zasieg... a jesli sie z niego dobrze korzysta to nawet customy bedziesz sciagal :)

~50m i dobre skupienie w zupelnosci styknie ;)

Link to post
Share on other sites
(...)

@Powała

Przepraszam, ale pisze na telefonie. Jesli nie chcesz - nie czytaj.

Masz prymitywnego Centertela? Teraz telefony też mają polskie litery, wystarczy się wysilić. :icon_confused3:

Nota bene, warto przeczytać netykietę i stosować się do niej... :icon_evil:

 

@Walec54(...) Wymien gumke hop siup i styknie... (...) dochodzi precka(...)

Lufę precyzyjną warto wstawić. Poprawia skupienie, celność i w pewnym stopniu podnosi prędkość wylotową.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...