Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-02 Full Metal [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 509
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

już sobie poradziłem ale teraz inna sprawa czy mój ak w stocku pociągnie sprężynę sp130 guardier http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_132_404&products_id=3375&name=Guarder_-_Sprezyna_SP130_-_SP-130 i czy gumka http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_134&products_id=2950&name=G&G_-_Silikonowa_Gumka_HopUp_-_Zestaw_-_Zielony_ będzie dobrym wyborem zależy mi na zwiększeniu zasięgu bo tu utyka moja replika

 

A po polsku?

nie ważne już ogarnełem sprawe
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pytanie dotyczy aspektów technicznych, mi osobiście nie podobają się magazynki z tworzywa.

Strzelałem z KBK AKMS i podoba mi się jego wygląd.

 

RK-02 zainteresował mnie ponieważ zbiera lepsze opinie od modeli CM( gdzie prawdopodobnie wyglądem wybrał bym replikę najbardziej zbliżoną do wykorzystywanych w Polsce AKMS).

.

Rodzina AK jest bogata w wiele różnych modeli a dla mnie jest ważne co będzie do siebie pasować i co mi osobiście się podoba.

Link to post
Share on other sites

Jest tylko jeden problem, składana kolba w RK-10 lubi się popsuć jest to opisane tu. Myślę, że tak jak to kiedyś przeczytałem, ważne, że mi będzie się to podobać nawet jeżeli nie będzie to "super-duper genialnie" 100% ze wzorem ostrego odpowiednika.

 

Ale również liczę się Hudy01 z Twoim zdaniem, dla Ciebie będzie to mogło wyglądać tandetnie, komicznie, badziewnie lub nie profesjonalnie, oraz dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Te metalowe magazynki będą pasować do RK-02 jak pięść do nosa. Podawać będą, ale AK-74 z magazynkami "na inny kaliber" wyglądają koszmarnie.

 

A o AK-103 kolega słyszał? To bynajmniej nie jest murykański wynalazek ;) Co prawda to wizualnie nie AKS-74, a AK-74M, ale jednak 74.

Link to post
Share on other sites

A o AK-103 kolega słyszał? To bynajmniej nie jest murykański wynalazek :icon_wink: Co prawda to wizualnie nie AKS-74, a AK-74M, ale jednak 74.

 

Ależ oczywiście, że słyszał :) Nie uwzględniałem, ponieważ, jak wspomniałeś, 103 pochodzi od 74M a nie klasycznego 74 ;)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

dzisiaj przyszło moje RK-02. Po rozpakowaniu wygląda i waży dosyć fajnie (jest to moja pierwsza replika elektryczna).

 

Mam jednak pytanie:

 

zauważyłem, że 3 rzeczy są ruchome i jakby kiepsko spasowane:

* podstawa muszki,

* podstawa szczerbinki,

* składana kolba.

 

Kolba po rozłożeniu w pozycji bojowej ma lekki luz (kiwa się w przód tył) - już to poprawiłem - podkleiłem w tym wgłębieniu kawałek czarnej dermy na taśmie dwustronnej. Wtedy po troszkę mocniejszym "dopchnięciu" zatrzask zaskakuje i nie rusza się ani mm.

Zawias jest bardzo dobrze spasowany a luz był na tym blokującym zatrzasku.

 

Ale irytują mnie te 2 rzeczy wypisane wyżej.

 

Czy to jest normalne czyli czy każda RK-02 tak ma?

 

Może znacie jakieś patenty, żeby to poprawić, bo co jak co ale przyrządy celownicze chyba powinny być raczej bardziej stabilne skoro mają służyć do celowania (chyba, że mają tylko udawać przyrządy)?

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Muszę wyregulowałem dokręcając ją do oporu, kolba zrobiona, została szczerbinka i tłumik płomienia, bo się kiwa na gwincie (nie dobrze spasowany gwint ze zbyt dużym luzem) - jutro to ogarnę. Może się komuś przyda :icon_wink:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

po kilku próbach udało mi się tak owinąć taśmą teflonową, że tłumik wkręciłem i się nie rusza.

 

Szczerbinkę trochę przerobiłem po swojemu tj. podpiłowałem lekko boki i dałem podkładki po bokach przez co jest bardziej pasownie włożona w gniazdo. Luz jest minimalny, a nie 1 czy 1,5 mm jak to było poprzednio.

 

Założyłem pas nośny i wszystko działa jak należy (broń przestrzelana - magazynek sprawdzony) także nie powinno być niespodzianek.

 

Jedyne co zostało zrobić to wyregulować muszkę i HU bo kulka leci nie tam gdzie trzeba (opada bardzo :D)

 

I można zaczynać przygodę z asg. Ale niby około 100 fps więcej w porównaniu do AGM 003, którego mam, a czuć, że mocniejsze RK-02.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...