Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-02 Full Metal [BOYI]


Recommended Posts

Do RK-01 pasują i chyba nie zauważyłem problemów z podawaniem na G&G (z Arma Techami nie gadają), zaczepy są faktycznie kruche, chociaż póki co połamałem jeden z pięciu magów i było to w replice EL - być może szczególnie się łamią właśnie w ELach przez złe wpinanie magazynków.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 509
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do wczoraj miałem ten sam problem, aczkolwiek z większym i masywniejszym tłumikiem dźwięku. ZnAlowy gwint się wyrobił (po dwukrotnym odkręceniu tłumika w celu wyczyszczenia lufy...) i nie mogłem go ponownie nakręcić. Owinąłem gwint sporą ilością teflonu i teraz siedzi mocno. Spróbuj, może będzie lepszy niż taśma.

U mnie tłumik dźwięku poruszał się już po pierwszym wyjęciu repliki z pudełka, niestety dokręcanie tym imbusem na dole niewiele dało. Ot magia chińskich replik.

Edited by ZłyDuch
Link to post
Share on other sites

Nic nowego, że ZnAlowy gwint się wyrabia to jest akurat standard byłem tego świadomy od początku, aaale może masz rację, kombinowałem nad teflonem i nie byłem pewny... Może spróbuję - dzięki, jednak gdyby ktoś wiedział, czy powyższa podstawa pasuje to chętnie usłyszę odpowiedź. :)

Link to post
Share on other sites

Bo ten gwint to nie wiem kto robił. Jest za głęboko nagwintowany przez co jest zarys bardzo ostry i ma na tyle luzu, że oryginalny tłumik ma na nim luz od nowości :( Potrafi taśmę przeciąć na strzępy przy nakręceniu po czym i tak się rusza. Tutaj może lepszy efekt dałoby uszczelnienie pakułami dosłownie jak w rurach :D

 

Ja swój dokręciłem mocno do oporu wciskając całkowicie ten bolec blokujący i kręcąc aż dokręci się do podstawy muszki :) wygląda to dziwnie ale wtedy o dziwo zero luzu :)

Link to post
Share on other sites

Ja swój dokręciłem mocno do oporu wciskając całkowicie ten bolec blokujący i kręcąc aż dokręci się do podstawy muszki :icon_smile: wygląda to dziwnie ale wtedy o dziwo zero luzu :icon_smile:

Dlatego tłumik się szlifuje, tak żeby zapierał się o podstawę muszki idealnie w momencie prawidłowego ustawienia.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zrobilem z tlumikiem jak pisaliscie (tzn. skrocilem, zeby go dokrecic do oporu) i faktycznie problem sie rozwiazal. Dzieki. Przy okazji trzeba uwazac zeby nie "przekrecic" gwintu na podstawie muszki (zewnetrznego dla przejsciowki) czego o malo nie zrobilem ale udalo sie. Tlumik siedzi sztywno i prosto a co najwazniejsze juz sie nie rusza. Dziekuje

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Ja dziś korzystając z pogody postanowiłem wybrać się do lasu z moją rk.

 

Replika to całkowity stock (wymieniona tylko gumka na czarną systemę, założony teflon fix i wymieniony dystanser na typ H- czarny (na ten co niby poprawia zasięg).

 

Poprzednio miałem 50 m zasięgu skutecznego (tak około 53-55 m maksymalnego) i po wymianie dystansera oraz teflon fixa jakież było moje zaskoczenie gdy okazało się, że zasięg był grubo ponad 60 m (mowa o skutecznym, bo maksymalny był jeszcze większy).

 

Postrzelałem sobie zatem do tarczy 500x500 mm ustawionej w odległości 65 m. Kulka leciała dalej (myślę, że maksymalny to ponad 70-75m, ale nie zmierzyłem, więc nie będe gdybał).

 

Komora, lufa, gearbox i reszta całkowity stock i nic więcej nie robione. Kulki takie sobie bo PJ 0,25, a mocowo to wychodziło 360-380 fps jak latem to chronowałem.

 

Także można coś wymodzić i bez wymiany sprężyny -przynajmniej tak mi się wydaje ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

a i mam małe pytanko bo widziałem na yt że muszka lata na lewo i prawo a po zdemontowaniu osłony zamka wpadały dwa elementy

u mnie jeszcze tego nie spotkałem ale czy takie wady są możliwe głównie chodzi o te dwie części bo podczas wkładania baterii może wystąpić problem ze ich zamontowaniem.

Mam nadzieję że odpowiecie mi na to pytanie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam, odświeżam temat bo zauważyłem straszne iskry i grzanie sie silnika stockowego w rk-02, jade na lipo 11.1 więc nie dziwota że ten stockowy srednio to znosi (chyba ze to normalne we wszytkich silnikach na 11.1) Teraz przymierzam się do kupna Tornado F1 High Torque

https://gunfire.pl/product-pol-1152209299-Silnik-Tornado-F1-High-Torque-gen-2-krotki.html

I zastanawiam się czy ten silnik będzie się wolniej kręcił czy szybciej niż ten stockowy, bo na pewno z większą mocą. Aktualnie na tym stockowym mam fajny ROF i nie chciałbym żeby spadł. Zastanawiam się czy ten F1 Tornado też tak bedize iskrzyć i grzać się na lipo 11.1V 25C jak stock (często długie serie)?Bo w planach chyba jakieś m140(ogólnie grubszy tuning) No i pytanie czy będzie pasować do stockowego koszyka i jego bebechów (typu spręzynka, docisk) i czy zębatka będzie pasować do GB. Dzisiaj jak zdjąłem chwyt to prawie się oparzyłem o niego, no i jescze ten zapach, tak jakby się spalił :teeth:

Edited by miki333sp
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Witam wszystkich, po wielu przygodach z wiatrówkami (pare mi jeszcze zostało) w końcu zanabyłem sobie replike ASG, ja widać po temacie w którym pisze jest to RK-02, jestem mega zadowolony, kilka luzów było, ale że jestem człowiek nie poddający się łatwo wyeliminowałem wszystko (w dużej mierze pomógł żel do paznokci mojej dziewczyny). Replike kupiłem ok 2 mies temu w cytadeli, co ciekawe chyba trafiłem na jakiegoś składaka, tylko lufa zewnętrzna nie łapie magnesu, poza tym wszystko przyciąga magnes i nie wygląda na znal, bardziej żeliwo/staliwo, mnie to mega cieszy bo w sumie jedyne luzy jakie były to aluminiowa lufa zewnętrzna na której luźne było wszystko łącznie z siedzeniem w korpusie, ale to wyeliminowałem. Tu pytanie do posiadaczy RK-02, czy u was też jest tak że zamiast znalu jest coś jakby stalowego? a może to tylko pozory i jeszcze to staliwo czy co to tam jest wyjdzie mi w końcu bokiem bo sie posypie/pokruszy?

 

P.S znal to złoooo, mam go w innej replice którą kupiłem razem z RK-02, dokładniej to rewolwer webley od WELLa i znal w mechanizmie spustu/naciągu kurka strzeliła błyskawicznie, w swoim czasie dorobie te elementy stalowe, nie problem, ale jednak znal to zło.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam,

 

Kupiłem sobie rk-02 do nauczenia się trochę serwisowania dla siebie itd. I mam problem. Poskładałem go, ogólnie jest strzykawa, tłoka nie wepchnę do końca za nic, po przyłożeniu komory z lufą, zatkaniu lufy palcem i wsunięciu tłoka ciśnienie się trzyma, po 10s jak puszczam, to powietrze ucieka przez lufę. Ale mam problem, bo mam do niego jedynie jakiegoś hicapa od GFC aktualnie. I jak poskładałem wszystko (osiowość jest w miarę ok, minimalnie muszę dyszę podnieść do góry i będzie git), mam problem. Jak wpinam magazynek, to odsuwa mi on trochę komorę do przodu, przez co traci szczelność. Czy na stockowych magazynkach też odpychają one lekko komorą od czoła GB, czy jest ok? Zastanawiam się, czy może mam za krótką dyszę (chociaż jest to długa fioletowa od SHS), czy właśnie ten magazynek powoduje taki problem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...