Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Adapter kolby M4 do AK Temat ogólny


Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Również popełniłem ostatnio adapter na prowadnicę kolby do M4 do repliki AKS74 (RK-02 od Boyi).

 

Wykorzystałem mocowanie kolby - ramę uciąłem dremlem:

 

762yopfmsv3b_t.jpg

 

Następnie dopasowania wymagała prowadnica kolby. Akurat miałem pod ręką prowadnicę ICSa, która ma "zintegrowany" pierścień (pierścień i prowadnica to jeden odlew), co się przydało, gdyż po odpowiednim przycięciu prowadnica stabilizowana jest wewnątrz oryginalnego mocowania kolby do AKS74.

 

qwxsskjh4amc_t.jpg

 

jutmcy1irqhk_t.jpg

 

8ph58lz6zde0_t.jpg

 

Następnie całość wymagała skręcenia stalowymi, oksydowanymi śrubami (od góry i od dołu) M5 (trzecia nakrętka zabezpiecza montaż "wciśnij kropek"):

 

eqsoukj3ylvc_t.jpg

 

Wolne przestrzenie wypełniłem poxiliną.

 

3b7hik2krbq4_t.jpg

 

A całość po oszlifowaniu i pomalowaniu wygląda tak:

 

ckdijqtfx935_t.jpg

 

kardlwcoyenw_t.jpg

 

No i najważniejsze dla mnie - prowadnica jest równolegle do osi lufy :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Przejrzałem cały temat i nie znalazłem tej informacji, a w sumie to ostrzeżenia. Wbrew Goebbelsowskiej propagandzie kłamstwo powtórzone tysiąc razy nie staje się prawdą.

 

Adapter kolby do ak (Cyma) nie pasuje do AK w systemie Marui i było to testowane właśnie na body AK Marui.

 

To:

CM-ACC-C56-BK_MARK1.jpg

 

Nie wejdzie na replikę z takim czymś z tyłu komory zamkowej (jest to typowa "obsada kolby" dla Marui, zdjęcie jest odwrócone góra-dół):

ca-pt-ak200308m-b_1_mark.jpg

 

 

Adapter nie wejdzie też na "gołą" komorę zamkową, bez obsady kolby, z końcówką taką jak poniżej, bo wymiary wewnętrzne adeptera na to nie pozwalają.

4679-thickbox.jpg

 

 

 

 

Po krótkim buszowaniu w sieci udało mi się znaleźć typ "obsady" do jakiego została stworzona ta kolba

Konvovka-pro-adapterM4-AK.jpg

 

 

 

Nie trzeba być wybitnie spostrzegawczym żeby zauważyć, że koło Marui to nawet nie leżało.

 

W skrócie: wyrób cymy jest kopią G&P http://www.evike.com/products/27455/,

a adapter pasujący do Marui(po zdjęciu obsady kolby) produkuje King Arms http://www.wgcshop.c...From=searchItem

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...

Pozwolę sobie odświeżyć ten temat, posiadam cm045 i chciałbym w tym zamontować kolbę od m4, moje pytanko brzmi czy w jakiejś rozsądnej cenie dorwę odpowiedni adapter co to się nie popsuje po jednym dniu użytkowania? Jeśli nie to chyba pobawię się w cięcie kolby ramowej itp... Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...