Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Warszawa - gdzie zrobia customowy akumulator


Recommended Posts

Witam,

Ktos moze wie, gdzie mozna zamowic w wawie baterie wedle wlasnego zyczenie (parametry, rozmiar itd). Jesli nie w stolicy to jakos via Internet, probowalem w Batimex ale nie odpowiadaja na moje maile.

Dzieki

Link to post
Share on other sites

Dzieki za info.

 

Bylem dzis na wolumenie i jedna rzecz mnie zastanowila...

Otoz tlumaczylem panom, iz w moim P90 jest standardowo malo miejsca, i potrzebuje, aby zrobili mi akumulator niewiele wiekszy od mini (pokazalem im o jaki chodzi), ale o troche wiekszej pojemnosci...

Powiedzieli, ze to niemozliwe...Ja im tlumacze, ze w internecie moge kupic taki akumulator o pojemnosci 1050 mah o jedyne 7 mm dluzszy. A oni mi mowia, ze ten co sprzedaje raczej wciska zwykla 600 mah, gdyz nie da sie na takiej powierzchni uzyskac taka pojemnosc...Po dluzszym zastanowieniu jeden powiedzial, ze mozna by uzyc ogniw wodorkowych, ale wtedy to bedzie gora 800-850 mah i potrzebna inna od standardowej ladowarka (bo inaczej sie usmaza).

Uslyszalem tez cos o tym, iz bateria moze pasc przy uzytkowaniu w karabinie ze wzgledu na wysoki pobor napiecia, ktoremu bateria moze nie sprostac i rowniez sie usmazyc...

 

Bateria o ktorej mowie:

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=581

 

Co ciekawsze, nawet jak bym chcial zrobic zwykla mini u nich, to nie dosc, ze musialbym przyniesc swoja koncowke (jak mowiles dzikki), to zycza sobie wiecej, niz na mg....

Albo dzikki masz z nimi uklady, albo nie sa tacy tani jak mowiles...

 

W kazdym badz razie dzieki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Co ciekawsze, nawet jak bym chcial zrobic zwykla mini u nich, to nie dosc, ze musialbym przyniesc swoja koncowke (jak mowiles dzikki), to zycza sobie wiecej, niz na mg....

Albo dzikki masz z nimi uklady, albo nie sa tacy tani jak mowiles...

 

W kazdym badz razie dzieki za pomoc!

Co ciekawe mój brat i kolega mają właśnie przez ludzi z Wolumenu robione baterie do P90 (9.6V 1100mAh) dopasowane specjalnie do repliki (jedną zostawiłem a oni sobie już na spokojnie dopasowali).

W MG taki akumulator kosztuje 169 zł i jest o 50mAh mniejszy. W ich sklepie zapłaciłem 120 zł. Jak dla mnie to jest to tanio. Niby 40 zł różnicy ale zawsze. Poza tym mogę sobie wymodelować baterie w dowolny kształt. Mam dziwne przeczucie, że nie trafiłeś tam gdzie potrzeba.

Link to post
Share on other sites

Tam gdzie mowisz sa dwie budki z akumulatorami praktycznie obok siebie, zarowno w jednej jak i drugiej bylem.

Moja przygoda byla w tej prawej budce (pawiloniku), tuz przy ulicy (chyba dobrze trafilem, bo koles pokazywal mi przykladowa baterie do M16 jaka robia :D ).

 

Zle zrobilem, ze nie pojechalem do nich z replika, a podalem tylko maksymalne wymiary baterii, jakie wchodza w gre.

Musze do nich jeszcze raz wpasc w tygodniu i przytargac ze soba gnata, bo inaczej to rzeczywiscie chyba nic nie zalatwie...

 

Jeszce jedna sprawa, czy gdzies na wolumenie kupie odpowiednie koncowki do baterii? Bo szczerze powiedziawszy, to nie mam pomyslu, gdzie mozna je kupic. Jakis elektroniczny, modelarski sklep?

Link to post
Share on other sites

Ja bym na twoim miejscu sam zrobil taki pakiet. Trzeba tylko okreslic jakich ogniw do niego musisz użyć (jest taki pobieżny artykol na machinegunie w dziale technika).

Kupujesz sobie ogniwka na sztuki, lapiesz w dlon lutownice, kabel,koncowke i lutujesz :)

Sam planuje zrobic custom pakiet NiCad. jak zrobie to podziele sie spostrzezeniami.

 

Pozdr.

 

EDIT : poprawialem literowki :]

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

watek mozna zamknac, ale zawarte w nim informacje mogo sie innym (mi) przydac w przyszlosci, takze nie usuwajta.

 

Problem rozwiazalem kupujac sobie drugi akumulator mini...

 

Dzieki wszystkim za pomoc

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

ale po co meczyc sie z wolumenem jak mozna pojechac do modelarskiego na bitwy warszawskiej. Tam maja koncowki i wszystko. Robia baterie w ciagu 2 dni ja juz bralem tam dwie jedna 8,4v 1050 mah wodorkowa i druga 9,6v tez 1050 i tez wodorkowa tyle ze taki dziwny ksztalt (co by do gripa w emce wszedl) i zaplacilem jakies 120 pln. Wybor ogniw maja spory byly ogniwa zarowno 600mah jak i nawet powyzej 3000mah.Ogolnie polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pisze tutaj bo to według mnie najbardziej pasujący do tego topic

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56978237 - akumulatorki 2500 mah na allegro. Nieznam się na bateriach ale gdyby kupić takich np 7 (na baterie 8,4v) i gdyby umieć je odpowiednio połączyć ze sobą to dałoby się z tego zrobić pełnowartościowa baterie do aega? Może ktoś się na tym zna i wykorzysta to żeby zrobić sobie akumulator ^^.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Ja bym na twoim miejscu sam zrobil taki pakiet. Trzeba tylko okreslic jakich ogniw do niego musisz użyć (jest taki pobieżny artykol na machinegunie w dziale technika).

Kupujesz sobie ogniwka na sztuki, lapiesz w dlon lutownice, kabel,koncowke i lutujesz :)

Sam planuje zrobic custom pakiet NiCad. jak zrobie to podziele sie spostrzezeniami.

 

Pozdr.

 

EDIT :  poprawialem literowki :]

 

Tia i co jeszcze ? Masz wogole jakiekolwiek pojecia jak zgrzewa sie pakiety ? Raczej nie. Przy lutowaniu zwykla lutownica pakiet zbytnio sie nagrzewa, co powoduje utrate jego pojemnosci. Pakiet powinien byc zgrzewany specjalnym urzadzeniem, ktore lutuje "na zimno".

Link to post
Share on other sites
  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...