Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowa replika i mundur


Recommended Posts

Witam chciałbym kupić pierwszego AEGa i jakieś oporządzenie na początek. To znaczy kamizelkę taktyczną i jakiś mundur. Ale słyszałem, że wz.93 w polsce nie można nosić.

Jaką replikę polecicie na początek. Zastanawiałem się nad Rk-01 lub Rk-02 BOYI. czy to dobry wybór?Jeśli macie jakieś propozycje to podajcie. Nie musi to być AK ale czytałem, że w M4 gb v.2 nie można wymienić kabli nie tracąc gwarancji. Czy jest możliwość żęby zrobił to serwisant.Aha replika używana będzie w lesie.

Link to post
Share on other sites

W wz93 nie mozna chodzic na miescie.(chyba, jesli mozna to poprawcie)

Podaj jaki masz budzet napoczatku. Kalachy ktore wymieniles sa dobre na poczatek.

Wymiana kabli rowna sie otwarciu GB - zrywasz plombe, tracisz gwarancje.

Zawsze tracisz gwarancje przy wymianie kabli.

Przy zakupie repliki mozesz poprosic o wymiane kabli, ale to juz dodatkowe koszta.

Edited by Karol93
Link to post
Share on other sites

Weź lepiej RK-01 albo RK-02,chyba że ma około 1000 zł , to wtedy możesz popatrzeć na emki pewnej firmy.Co do munduru to nie możesz chodzić w nim na mieście/wiosce.Na strzelance jak najbardziej możesz w ustronnych miejscach tam gdzie twoje "środowisko airsoftowe" gra.

Link to post
Share on other sites

1. Co do wz.93 to temat jest dość kontrowersyjny. Jedne źródła podają ,że wolno nosić ale trzeba odpruć flagi. Drugie, że można nosić ale tylko kopie. Trzecie ,że nie wolno nosić wcale. Ale tak na zdrowy rozsądek wiele ludzi biega w wuzecie i nie narzeka. Zastanów się jednak czy potrzebujesz koniecznie tego kamuflażu.

2.Co do oporządzenia to celuj w kontrakty, albo produkty szyte przez firmy/ludzi się tym zajmujące. Unikaj chińskich kamizelek typu ACM itp. Co więcej, dobre kontraktowe oporządzenie wyrwiesz za psie pieniądze w sklepach z demobilem lub alledrogo. Zastanów się czy bawisz się w stylizację czy używasz tego co niezbędne.

3. Stalowe RK to dobry wybór, było wałkowane milion razy :icon_biggrin:

4. Wymieniając kable tak czy siak traci się gwarancję. Nie jestem tego pewien, najlepiej będzie jeżeli spytasz sklepu w którym chcesz zakupić replikę.

Link to post
Share on other sites

Już to widzę, jak policja robi naloty na lasy państwowe, ponieważ dostali cynk od informatora, że w danym dniu będzie organizowana strzelanka pełna gimbusów nielegalnie noszących mundury

 

W zasadzie to nawet na ulicy cię nikt nie złapie, bo to w praktyce martwy przepis. Pytanie tylko, po kiego grzyba bujać się po ulicy w mundurze?

 

Aha, po co ci kamizelka taktyczna? Jeszcze nie masz repliki, a już nagromadziłeś tyle szpeju, że potrzebujesz oporządzenia?

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Polecam wz.93,jakoś ŻW tak często nie widuje, szczególnie w lasach itp. Co do oporządzenia to dorzuć do tego kamizelkę OLV i jest spoko :icon_smile:

 

Co Ci chłopak złego zrobił, że mu OLV'kę polecasz?

Ukochanego chomika Ci naleśnikiem zatłukł czy jak? :icon_rolleyes:

 

A wz.93 to dość średni kamuflaż w naszych warunkach. Jasne, są gorsze, ale lepsze też.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Polski, oryginalny mundur jest trochę... siermiężny ;D O ile jeszcze wersja R/S się jakoś broni, tak tradycyjny bawełniak to ciężki (dosłownie) kawałek chleba. Miałem i ten i ten, miałem też Helikona i MIWO. W 'kontraktowych' pojawia się problem z płowieniem kolorów, po pewnym czasie mundur wygląda jak oliwkowy z większej odległości :)

Link to post
Share on other sites
Jeszcze pytanie odnośnie systemu mosfet. jakie są koszty i czy warto na początek.
I ponawiam pytanie o MOSFET.

 

Pytaj,pytaj. Myślisz,że jak olałeś sprawdzenie cen to ktoś będzie chciał Ci pomóc?

 

Jeszcze jedno pytanie. Czy w tej cenie znajdę dobrą emkę czy RK to najlepszy wybór?

Dużo dobrych replik w tej cenie. Tylko pamiętaj,że do markowych replik nie dają ładowarek i baterii.

Link to post
Share on other sites

Hahaha widzę, że jesteś zagorzałym przeciwnikiem OLV, ja na odwrót :icon_razz: Co w nich złego ?

 

Bo:

- Jest niewygodna,

- Latem grzeje jak piec,

- Rozłożenie ładownic jest do dupy,

- Ładownice pasują tylko do AK...

- i nic sensownego tam nie spakujesz,

- Jak ma wkłady to czujesz się jak w zbroi (szczególnie jak przykucniesz lub usiądziesz)...

- a jak ich nie ma to wygląda jak worek po kartoflach.

 

Jeszcze mam wymieniać czy starczy ?

 

Wolałbym dołożyć i kupić coś sensownego i modułowego.

 

EDIT:

 

Ale po co dokładać? Za mniejsze pieniądze idzie kupić coś o wiele lepszego. Dla przykładu:

-Pasoszelki BW

-LBV

-Alice

-Chest brytyjski

 

O albo właśnie.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Hahaha widzę, że jesteś zagorzałym przeciwnikiem OLV, ja na odwrót :icon_razz: Co w nich złego ?

 

Vender dość dokładnie wyliczył... żadnej zalety w tych kamizelkach nie dostrzegam.

 

Tak to prawda, do LBV magazynki od AK sensownie nie wejdą. Z tym, że Jackol jeszcze do końca się na AK nie zdecydował.

Do brytyjskiego chesta magi AK wchodzą. Mam i wiem. W sumie - mało które magazynki isę w tym cheście nie mieszczą (Stg 44, MP40/STEN, P90, przedłużane od RPK - reszta powinna wejść).

Link to post
Share on other sites

Ech, sam znam paru takich "zagorzałych patriotów", co męczą się w desantach, bawełniakach i Lubawach/OLV. I latają z kałachami Cymy z pomarańczowmi drewienkami i wmawiają sobie, że to jest KABEKAAKAEMES. I są święcie przekonani, że ich szpej jest najlepszy. Bo Polski. I takiemu nie przetłumaczysz, że są lepsze rzeczy na tym świecie. On woli się męczyć. Ten typ tak ma.

 

A tak naprawdę to ani wygodne, ani funkcjonalne, ani ładne, ani nawet tanie, bo np. szpej BW zwykle jest 2x lepszy i tańszy

 

Właściwie nie mam nic przeciwko temu, nic mi do tego, kto jaki szpej nosi, dopóki taki patriota nie siądzie do komputera i nie zacznie ludziom polecać szelek dusicielek i stalowych garnków na forum wmasg. I mącić zielonym w głowie. Bo skąd taki zielony może wiedzieć kto ma rację, Errhile czy heheseba94?

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Ta kamizelka DPM to jest chyba ta holenderska. Podobno fajna. Wydaje mi się, że za tę cenę warto.

 

Ta druga (CCE) to chińska kopia kamizelki reactor. Różne są opinie na ich temat. Niektórzy są zadowoleni, inni narzekają na wytrzymałość. Pewnie loteria

 

To trzecie chyba też jest holenderskiego pochodzenia, ale wygląda na bardzo przestarzałe i niewygodne

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...