Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 2 generacja [VFC]


Recommended Posts

Temat o tuningu:

http://forum.wmasg.p...k416-umarexvfc/

----------------------------------------------------------------------------

 

Kupiłem wczoraj HK416 od VFC/Umarex w specshopie za 1394zł i postanowiłem napisać temat, aby udzielić informacji osobą, które chciałby kupić replikę, lub znać różnicę między pierwszą, a drugą generacją. Miałem wcześniej eMkę z VFC no i oczywiście byłem zachwycony wykonaniem, teraz chciałem HaKaczkę, toteż wybrałem właśnie tą. Oznaczenia oczywiście są, wykonanie świetne. Ze stali jest lufa zewnętrzna, tłumik płomieni, magazynek i jakieś tam pierdółki. W środku jest niestety ten sam GB, co w pierwszej generacji. Osiągi zamieszczę prawdopodobnie wieczorem. Jeśli ktoś chciałby się czegoś dowiedzieć jeszcze to piszcie.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites
  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak, sprawdzałem magnesem, a teraz o osiągach. Super nie są, ale nie są też jakieś super złe. Zasięg skuteczny ok.42m, czyli myślę przeciętnie jak na te 360 FPSów, które podają, aczkolwiek jeśli ktoś byłby w stanie potwierdzić prędkość wylotową to byłoby super, bo sprężyna z mojej starej eMki VFC na dobrej szczelności dawała ok.290 FPS(po powrocie na inną 110tkę było już 380 FPS), więc nie wiem czy rzeczywiście tyle ma, czy po prostu aż tak się ubiła.

Edited by butelka
Link to post
Share on other sites

No nic Hk zamówiony ze Speca, docelowo będzie robiony HK m27, wcześniej męczyłem się ze Scarem VFC teraz mam nadzieję, że da się też włożyć gearbox od G&P i ogólnie całe wnętrze aby z tej repliki coś zrobić sensownego. Oby tylko komora nie była tak zwalona jak w Scarach, a najlepiej aby dało się ją zastąpić.

 

Pewnie w styczniu/lutym będzie tuning więc jak coś dam znać, jak ktoś będzie chętny...

Link to post
Share on other sites

Odważnie. Tak czy inaczej szczęścia życzę, daj znać jak przyjdzie.

 

To i tak będzie druga replika jako zapas więc nie musi być na już super, z czasem się ją dopracuje :) Gorzej niż ze Scar raczej nie będzie. I tak się piszę, że środek będzie do wymiany- byle dało się go wymienić i będzie ok.

Link to post
Share on other sites

Przed chwilą dojechała paka ze Speca. Pierwsze wrażenia- ZAJEBISTA. Miałem od groma replik, ale ta robi wrażenie. Waga, wyważenie, wykonanie, oznaczenia, chwyt robią wrażenie.

 

Na szybko co mogłem sprawdzić (bo siedzę w robocie) to komora działa jak Madbulla- super jakby dało się podmienić- aczkolwiek widziałem poprzednią serię hk416 od VFC i miały zwykłą komorę więc i może wejdzie standardowa KA. Komora jest czarna i tak czy inaczej wygląda solidnie.

 

Lufa standard mosiężna szału nie ma, jedna z pierwszych rzeczy do wymiany. Oczywiście da się zrobić dłuższą i krótszą wersję przez stalową przedłużkę. Lufa wew ma długość na oko 363mm. Da się pewnie upchać 407mm aby nie wystawała za tłumik płomienia.

 

Magazynek jak to hicap stanadrd, ale w tym przypadku ułomny hicap bo trzeba go podkręcać kluczykiem ala imbus więc w polu dramat - na półkę się nada, ładnie będzie wyglądać bo nie ma pokrętła od dołu. W dodatku bardzo ciężko wchodzi w body- pierwsze włożenie i mała rysa wzdłuż bo trzeba było go dosłownie siłą wyciągać- pewnie kwestia wyrobienia.

 

Kolba tak jak obiecali genialny patent obracana z tyłu stopka umożliwiająca łatwą wymianę baterii.

 

Wieczorem postaram się sprawdzić inne magi czy podają, bo ten od Umarexa/VFC dziwne ma to mocowanie i może być różnie... Nie jest to zwykła dziura do zatrzasku tylko bardziej jak nadlewka.... Oby inne działały bo na necie nie widziałem, żadnych od Producenta- ani hicap ani mid.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...