Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 2 generacja [VFC]


Recommended Posts

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak już wcześniej pisałem osiągi są powiedzmy przeciętne, bo zasięg skuteczny to 40-45m. Magazynki póki co próbowałem tylko Boyi, SRC i KWA i są OK, oczywiście lekkko się telepią, bo VFC ma szersze gniazdo lekko (w każdej replice eMkowej), ale podają. 430 FPS to wystarczy wymienić tłok, bo jest lipny i sprężynę na SP120 i tyle. ;) A co do komory to podchodzi standardowa. :D

Link to post
Share on other sites

Ja Pmagów raczej nie skołuję, co do tuningu to realnie chyba nie planuję zostawienia czegokolwiek w środku jeśli da się wymienić to wyleci wszystko :) Nie ufam VFC po Scarze z jego wnętrzem. Mimo, że był robiony to i tak się waliło co rusz. Wolę wymienić na zaufane części i mieć spokój.

Link to post
Share on other sites

Dla zainteresowanych tą repliką: nowa dostawa w specshop'ie i na bron.pl w przeciągu około 2 tygodni. Ja się niestety nie załapałem na te z zeszłego miesiąca :(

 

Pytanie tylko czy ta na broń.pl to ta sama. Widzialem HK416 i była inna- raczej starsza wersja bez nowej kolby itd.

Link to post
Share on other sites

Pytanie tylko czy ta na broń.pl to ta sama. Widzialem HK416 i była inna- raczej starsza wersja bez nowej kolby itd.

 

te na bron.pl mają ten nowszy typ kolby z miejscem na akumulatory wewnątrz, dlatego wydaje mi się, że to te same, o których mowa w temacie.

 

edit: Przyznam ze ta kolba w replice na bron.pl wygląda nieco inaczej, chyba warto do nich napisać i się upewnić.

Edited by monczal
Link to post
Share on other sites

Może kogoś zainteresuje szybkie porównanie w wyglądzie i wykonaniu zewnętrzym w stosunku do V1. Z rzeczy które zauważyłem-

- Nowsza kolba i chwyt pistoletowy (każdy widzi ale napisałem dla zasady :icon_razz: ) i zdaje się lepsze tworzywo.

- Kolor body jest "bardziej czarny" - V1 była raczej ciemno szara

- Śruba do przykręcania frontu zmieniona na imbus - V1 miała jak w oryginale.

- Nie pełne oznaczenia wersji ostrej

- na "bolcu" selektora ognia z prawej strony korpusu brakuje strzałki wskazującej ustawienie

selektora

- zdaje się się że lufa zewnętrzna nie posiada oznaczeń

-dźwignia selektora jest stalowa (stara wersja była z alu)

- przeziernik wykonany z alu (stary był w dużej części ze stali)

-ktoś zauważył coś jeszcze?

 

Podsumowując... na korzyść nowej generacji przemawia nowy rodzaj kolby i chwytu oraz ciemniejszy kolor body ale brakuje kilku smaczków z V1 :icon_wink:

Edited by Smutas
Link to post
Share on other sites

Pytanie tylko czy ta na broń.pl to ta sama. Widzialem HK416 i była inna- raczej starsza wersja bez nowej kolby itd.

 

Rzeczywiście na bron.pl jest oferowana 416 pochodząca z pierwszej generacji, mój błąd. "Na chwilę obecną" nie planują wprowadzenia drugiej generacji do oferty.

Link to post
Share on other sites

To nie jest pierwsza generacja VFC, co najwyżej pierwsze próby Umarexa.

 

To rzuca nieco więcej światła na sytuację gdzie przedstawiciel handlowy, z którym rozmawiałem, ociągał się z odpowiedziami na moje pytania :icon_wink: W każdym razie, Smutas czy dałbyś radę podać mi wymiary miejsc przeznaczonych na akumulatory w replice drugiej generacji ? Byłbym niezmiernie wdzięczny za tę informację :icon_smile:

Edited by monczal
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Otrzymałem swoją piękną HaKasię :icon_smile: Wykonanie to dla mnie coś pięknego, świetnie spasowane części, nic nie lata, prezentuje się naprawdę świetnie :icon_smile: No ale żeby nie było zbyt cukierkowo:

 

Magazynek - ciężko wchodzi i wychodzi, delikatne poprawki flexem i można płynnie przeładowywać :icon_smile: Jeśli zgubi wam się kluczyk, wystarczy zdjąć od spodu osłonkę i można nakręcić maga za pomocą, widocznej tam, dużej zębatki :icon_smile: Oznaczenia - miodek, wykonanie również bardzo dobre.

 

Selektor ognia / spust - nie wiem co dokładnie ale przez coś czasem zatnie się spust po przełączeniu selektora z safe na semi-auto, przełączenie na full i znów na semi pomaga.

 

Przewody w kolbie - u mnie wystąpił taki mały problem, że były one słabo, bądź w ogóle nie były spięte w miejscu mocowania kolby do korpusu, musiałem odkręcić kolbę, spiąć kable porządnie, przy okazji zabezpieczyłem je tworzywem termokurczliwym, tak na wszelki :icon_razz:

 

Bolt catch - huehueheu xD bajer ale nie należy go nadużywać gdyż cała konstrukcja tego patentu jest oparta na bardzo drobnym plastikowym elemencie (łatwo złamać), osobiście zdjąłem osłonkę znajdującą się za klapką (dust cover), którą natomiast otwieram za pomocą paznokcia :icon_biggrin:

 

Miejsca na batkę w kolbie - małe, przygotowane dla proponowanych w instrukcji obsługi Nimh 9,6V 3000mah 1+1, pół godzinki pracy z pilnikiem o nie za drobnych ziarnach i otwory mogą pomieścić np GFC Lipo 7,4V 2000mah (1+1), można zmieścić 1+1+1 z ogniwem włożonym w prowadnicę kolby(?), jest tam więcej miejsca niż w dedykowanej dziurze :icon_razz:

 

Polecam wyregulować również pracę silniczka (śruba w chwycie pistoletowym, dostęp od spodu po przekręceniu zaślepki) i zaklejenie gwintu w żądanej pozycji.

 

Strzela zacnie jak na stock, nie wydaję mi się żebym szybko chciał coś tuningować, o ile w ogóle będę, ja kupiłem wersje dłuższą i nie wiem czy kupić krótszą lufę wew. czy dokręcić jakąś atrapę tłumika dźwięku (pod cqb), przedłużka lufy zew. jest odkręcana tak jak i tłumik płomieni. także konfiguracji jest sporo :icon_smile:

 

No to chyba tyle z mojej strony, jeśli ktoś ma jakieś pytania to służę, mam sprawny aparat i kamerę także pomogę choćby w formie zdjęć bądź filmiku :icon_smile: Pozdrawiam.

Edited by monczal
Link to post
Share on other sites

butelka - chodzi mi o miejsca dla baterii dedykowane czyli te dwie podłużne dziury zwężające się przy początku kolby i one wdłg. mnie są małe, jeśli chodzi o prowadnicę to w swoim poprzednim poście napisałem, że jest tam znacznie więcej miejsca i można spokojnie zmieścić nawet trzecie ogniwo.

 

Didi - których elementów chciałbyś więcej fotek ? Czy ogólnie całości ? Jutro złapię za aparat :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...