Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 2 generacja [VFC]


Recommended Posts

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam, stałem się posiadaczem HK416.

Interesuje mnie sprawa magazynków: czy ktoś sprawdzał oryginalne Emagi?

Tak jak mówiono, oryg. Pmag wypada z gniazda.

Może ktoś, kto zdołał sprawdzić magazynki innych firm napisze tu jasno,

na których replika śmigała ok i nie odnotowano przy tym spadku osiągów.

Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czy udało się komuś włożyć inną komorę HU, niż stockowa? Ta niestety ma konstrukcję uniemożliwiającą użycie m-blocka. Blaszka w wyrzutniku łusek ma iście debilną konstrukcję i zatrzymuje się na każdej komorze, nie wracając do pozycji po wciśnięciu bolt catcha, a nawet całkiem się blokując w bezruchu.

Sam m-block wymaga dużo piłowania, aby wejść + 5 sekund piłowania wewnątrz korpusu.

I o co biega z tymi osiągami zależnymi od magazynków?

Jakieś stare pytania bez odpowiedzi się tu mnożą, to powiem - montaż zawieszenia taktycznego standardowy do AEGów; EMAGi na bank by pasowały, ale chyba możemy już o nich sobie tylko pomarzyć; PMAGI należy potraktować dremelem z przodu, tam gdzie magazynek się rozszerza i przez to haczy.

Link to post
Share on other sites

Da się włożyć inną komorę. Miałem Guardera, spiłowałem zębatki i blaszka chodziła, jak należy. Co do osiągów zależnych od magazynków-występuje to u mnie, nie wiem dlaczego i co jest przyczyną, na różnych komorach dobre osiągi otrzymuję jedynie przy magach CA, więc można uznać, że to jedynie przypadek, który wystąpił u mnie i nie jest to wina repliki. A co do EMAGów to z tego co wiem to strasznie latają w gnieździe.

Link to post
Share on other sites

Czy problem przypadkiem nie polega na tym, że co któryś strzał (w porywach nawet co trzeci) zamiast pełnej mocy, ma znacznie obniżoną (tu akurat ~300fps). Na różnych magach występuje to z różną częstotliwością, na magu CA rzeczywiście ani razu. Komora Elementa, gumki nowe Systemy i G&G. Nie chcę nawet pisać, co się wyprawia na komorze ASHU, dopóki nie włożę doń niebieskiego Madbulla. Zauważyłem też, że przy składaniu korpusu dysza ma zawsze problem z trafieniem w komorę (którąkolwiek), może wyrównuje się po całkowitym złożeniu korpusu, a może nie...

Link to post
Share on other sites

Teraz będę teoretyzował, bo nie mam repliki żeby zajrzeć i potwierdzić swoje tezy, tak więc jeśli gadam bzdury to pardon.

Może różne magi różnie odsuwają komorę HU od gb i stąd różne nieszczelności na tej linii? Kombinowałeś założenie sprężyny dociskającej komorę hopa do czoła GB?

Link to post
Share on other sites

Bez tej sprężynki to ja z domu nie wychodzę.

To co piszesz jest kompletnie sensowne. Gdyby to był stały trend to bym zrozumiał, ale stoi chrono, replika nieruchoma, nic się nie zmienia, a co parę strzałów 300 fps (i wyraźnie inny odgłos strzału). Aż normalnie rozmontowałem korpus, żeby na sucho przestrzelać i wychwycić anomalie, ale nic, strzały jednakowe.

Link to post
Share on other sites

Na magach możesz zobaczyć różną długość tych "podajników" kulek, przez co rzeczywiście komora lekko się porusza i może być pod innym kątem, jednak wcale to nic nie zmienia, bo gdy wziąłem innego maga z takim samym podajnikiem, jak w CA to problem już wystąpił. Być może sama skorupa maga wchodzi pod nieco innym kątem, stąd różnica. Nie mam pojęcia, nie wnikam, za dużo czasu, już nad tym spędziłem, co nie przyniosło efektów. Zostaje wykosztować się na magi Classica i mam problem z głowy.

Link to post
Share on other sites

Chyba sam musisz sobie odpowiedzieć. Najpierw określ czego wymagasz i zobacz, czy problemy z jakimi boryka się replika są dla Ciebie nie do przejścia, czy jakoś je przeżyjesz.

Edited by Marrtinez
Nie cytujemy posta znajdującego się bezpośrednio nad naszą odpowiedzią.
Link to post
Share on other sites

Nie generalizujmy. Czy ktoś na stockowej komorze HU doświadczył problemów z magami? Bo nie ma sensu zmieniać ją na standardową Mkową, jeśli nie chce się zamontować Mblocka.

Kombinacja ASHU + Mblock + niebieski Madbull + Pmagi ostatecznie działa.

- Pmagi wymagają tyle piłowania, że powstają dziury w ich skorupach - trzeba je delikatnie zasklepić, żeby syf do środka nie wpadał.

- Instrukcja od ASHU pokazuje jak zmodyfikować bolt catch w replikach z tą częścią niedziałającą - spiłowac dolną część. Tu jest odrwotnie, trzeba spiłować górną część.

- Kabelek od bolt catcha do ASHU to jakaś masakra. Jest tak krótki, że bez modyfikacji wygląda właśnie tak, jak w instrukcji opisano ŹLE. Trzeba spiłować ASHU, aby kabelek nie był maksymalnie napięty i aby nie cisnęły go magi. Samo podłączenie (i odłączanie) kabelka do ASHU trzeba wykonywać przy rozsuniętych połówkach korpusu.

- Kabelek od bolt catcha do ASCU jest stworzony do współpracy z ASCU gen. 2, który trzyma się w prowadnicy kolby - przy podłączeniu go do ASCU gen. 3 zostaje straszny kawał kabla do ułożenia (chociaż w sumie można by ten kabelek skrócić).

- Mblock potrzebuje mnóstwo piłowania po obu stronach.

- ASHU potrzebuje nieco piłowania rączki od regulacji HU i wtedy nie blokuje blaszki.

 

Batka 11,1V 850mAh wchodzi na styk (na grubość) w prowadnicę kolby. Prowadnica jest inna, niż standardow w Mkach, śruba do dokręcania prowadnicy do korpusu jest znacznie krótsza i przestrzeń na batkę jest dzięki temu dużo dłuższa.

Batka 11,1V 1200mAh trójdzielna wejdzie cała w prowadnicę, ale poszczególne cele pasują idealnie do bocznych komór kolby, więc lepiej rozdzielić ją 3 części. Bez kombinowania z kablami wszystko pasuje po rozsunięciu kolby o 2 pozycje. Ale po odpowiednim ich ułożeniu, kolba powinna działać na pełnej regulacji.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

też stałem się posiadaczem tego HK, i szczerze powiedziawszy po za tym, że nie ma luzów, itp, to fajnie, ale tak naprawdę jak bym kupował drugi raz, to bym omijał go szerokim łukiem, Śrubki, i inne pierdoły trzeba wymieniać, ścieraja się szybciej jak w chińskich karabinach, Montaż prowadnicy kolby, na kikucie od korpusu, porażka, do potęgi... . Napisy "grawer" namalowany, porażka, i przez te zasrane śrubki w rękojesci musiałem ją połamać bo nie migłem jej odkręcić i normalnie wyciagnąć, teraz mam jakąś szajsowatą zieloną. ;/ Od razu mówie że odkupię rękojeść do HK jeśli ktoś ją wymienił i jej nie potrzebuje. Prosze w tej sprawie o kontakt. Po za tym co do repliki za tą cene ta jakość mogła by być lepsza, nie powala nie zachwyca, i tylko cieszy że mamy cos co nie lata i jakoś strzela. To moja opinia na temat tej broni, a teraz zapytacie, po co ją kupiłem? Bo nie wiedziałem, że taka jest. Po co ją trzymam, Bo to Najlepszy jak narazie HK 416 na rynku, jak pojawi sie coś lepszego to go od razu sprzedam.

Edited by muffasaSF
Link to post
Share on other sites

@muffasaSF Prawdę prawisz, jak ktoś poszukuje "ładnie wykonanej emki", to w tej cenie jest mnóstwo lepszych opcji (i jeszcze na browary zostanie). Lepsza 416-tka istnieje (chociaż oczywiście zdania są podzielone), ale jej koszt, czyli 2500 za samą replikę (wliczając VAT) + konieczność używania dedykowanych części (właśnie się dowiedziałem, że niewiele trzeba, by działała na standardowych magach), stanowi sporą barierę. Mowa oczywiście o TM.

@Cervantes Pozamiatałeś nas ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Szybkie pytanie, bo niebawem zamierzam kupić montaż zawieszenia przy kolbie w mojej HK. Pytanie mam, jak to zamontować? Domyślam się, że bedę musiał odkręcić całą kolbę i prowadnicę? Jeśli tak, to jak to dokładnie zrobić i czy to jakieś skomplikowane jest? Pytam, bo nie mam obecnie dostępu do repliki, a nie wiem czego się spodziewać. Z góry dzieki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Musisz długim śrubokrętem odkręcić śrubę wewnątrz prowadnicy (jest to denerwujące) i ten pierścień z zewnątrz. Następnie zdejmujesz zaślepkę i w jej miejscu wstawiasz montaż zawieszenia. Dobrze przy okazji zabezpieczyć kable bo łatwo je przez przypadek rozłączyć i będzie problem na strzelance bo bez rozkręcania nie naprawisz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...