Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 2 generacja [VFC]


Recommended Posts

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja praktycznie wyrobiłem "na okrągło" główkę śruby bo bardzo mocno się trzyma :/

 

Widocznie źle dobrałeś śrubokręt. Przy odpowiednim, zakładając, że śruba nie była wcześniej uszkodzona, nie ma prawa się nic wyrobić.

Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma w domu pełen przekrój wkrętaków do wyboru, nie mniej jednak większość przypadków wyrobienia się śrub to nieodpowiednie narzędzie :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dorwałem tą zacną giwerkę w stocku, niegrzebaną oprócz lufy i gumki. Wykonanie, faktycznie kozackie. Lekkie zgrzyty są, ale spokojnie do skorygowania. Bardzo ładnie, precyzyjnie wykonany front, atrapa rury gazowej i te klimaty. Body spasowane super, bez zarzutu, 0 luzu pomiędzy połówkami. Na dniach będę rozbierał gb, wymiana kabli to konieczność, obadam co tam siedzi.

 

Potrzebowałbym nowej atrapy suwadła, tej blaszki z oznaczeniem HK. Jak myślicie, jest to gdzieś do dostania? Bo bez oznaczenia to spoko, widziałem dostępną ale bez tego napisu smutno by było :D Chyba, że jakoś by się dało taki napisik na blaszce stworzyć, tylko gdzie?

Edited by falloutpl
Link to post
Share on other sites

Blaszka bez napisku HK jest nawet w Polsce dostępna, produkcji VFC ale póki co nie kupuję. W mojej urwał się jakimś cudem ten dynks z przodu, co dociska do góry korpusu i powoduje że blaszka nie podnosi się do przodu przy odciąganiu dźwigni przeładowania. W sumie detal, ale ja nie lubię takich poważnych usterek :icon_biggrin: Jakby ktoś miał taką blaszkę, wymontowaną z swojej HK bo cośtam, z napisem HK to proszę o pw, chętnie odkupię.

 

Jakby ktoś był ciekawy jak wygląda całkowity stock po rozdziewiczeniu plomby :icon_biggrin:

xF7F1Hxl.jpg

VODHgnul.jpg

fxv0uBcl.jpg

 

Moje subiektywne spostrzeżenia - kable do wywalenia, standardowo. Zębatki wyglądają ok, ale ciężko coś na ich temat powiedzieć. GB spasowany elegancko, nic nie wypada po rozłożeniu, żaden spust czy AR. Wszystko siedzi na swoim miejscu. Prowadnica sprężyny łożyskowana, fajna. Tłok ma ładny kolor ;), fabrycznie usunięty ząbek i nawet sensownie wygląda. Wiadomo, full szczęka metalowa to nie jest, ale wygląda spoko. I najgorsze - aluminiowa głowica tłoka, grr. Do wywalenia idzie natychmiast. Jak trochę przejrzałem ten temat i chodzą słuchy o kruchym szkielecie gb, to jak ktoś faktycznie wrzucił mocniejszą sprężynę i zostawił tą głowicę to...

Link to post
Share on other sites

Ostatnio mierzyli FPSy na zlocie z dnia 13.04.2014 Miasto kontrola, w raszówce, i na chrono "melduje" się mocą 475, 473, 480, 481 i 471 Nadal śmiga i nic się nie dzieje, aha zapomniałem napisać, że silnik hula w nim z PJ zwiększony moment OBR i takie tam pierdoły.

Czy ja dobrze widzę jakieś inne niż normalnie ząbki na zębatce tłokowej?

 

Nie, źle widzisz, są normalne, standardowe niezmienne od lat.

Edited by muffasaSF
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie, mam do Was pytanie i prośbę.

 

Czy ta bateria wejdzie do kolby?

http://www.specshop....V_2200_mAh_25C_[1+1]

 

Jeśli nie, to proszę o podane linku do baterii ze specshopa która będzie pasować.

 

Nie jestem pewien, czy ta którą wybrałeś wejdzie ale na 100% wchodzi ta: http://www.specshop....0_mAh_20C_[1 1] bo sam takiej używam. O ile dobrze pamiętam, to w sklepie przymierzałem tę większą (ale to chyba była ta 1400maH) i ona nie chciała wejść. Ta którą wysłałem pasuje na pewno w każdym razie.

Edited by AbNox
Link to post
Share on other sites

witam panowie, jestem zupełnie nowy jeżeli chodzi o sprawę tego hk, przymierzam się do zakupu tej repliki i pytanie do was, jak się sprawuję w stocku, co jest na starcie do wymiany, jak sie sprawują części w dalszym użytkowaniu, jak gearbox wytrzymuję mocniejsze sprężyny i w którym sklepie jest najlepiej zamówić? bo podobno też to trochę zależy

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...