Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Parka ECWCS gen.II lub III


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad zakupem jak w temacie, parki ecwcs generacji II lub III (goretex i tylko kontrakt), różnice ze zdjęć jak dla mnie na pierwszy rzut oka to krój, nie miałem okazji "pomacać" (mam spodnie gen. III także jakiś odnośnik jest), prosiłbym użytkowników o wypowiedzi, wiadomo co lepsze. Teoretykom dziękuję bo nic nowego nie wniosą w temacie. Poczytałem trochę jak to to nosić, itp, mam polar (FG) gen. III i termoaktywną bieliznę. Użytkować będę prócz do airsoftu, narty oraz jesienno/zimowe wędrówki. Dziękuję za wszelkie sugestie oraz opisy.

Link to post
Share on other sites

Gen III ma kieszenie tylko przelotowe, gen II ma 6 kieszeni ( 2 na bokach na dole po obu stronach i 2 kieszonki na rzepy na ramionach). Miałem III gen i jak mówi Szaszłyk bardzo cieniutka, natomiast II gen jest sztywny, szeleści gdyż nie ma delikatnego linera ( masz na sobie sam materiał)

Link to post
Share on other sites

Gen 2 używam od kilku lat, gen 3 tylko macałem. Ta pierwsza jest moim zdaniem bardziej odporna, ze względu na grubość materiału i cordurowe wstawki na łokciach.

 

Co do kieszeni to Gen 2 ma ich 8 - szanowny przedmówca zapomniał o 2 sporych kieszeniach wewnętrznych :) Brak linera nie jest wadą , po co liner jak się ją i tak zakłada na polar. Liner miała Gen 1 i nie bez powodu z niego zrezygnowano.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...