Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS74U CM.045 czyli co warto poprawić po Chińczykach...


Recommended Posts

A, dopatrzyłem datę, ostatniej relacji... W takim razie będę coś takiego kombinował u siebie, pytanie, jaki jest najmniej inwazyjny sposób pozbycia się nitów? nie chciałbym skatować body...

 

U siebie będę robił kolbę i obsadę lufy.

 

Edit: dam znać jak poszło, ale po sesji....

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

U mnie wiertarka stołowa z odpowiedniej średnicy wiertłem aby te nity rozwiercić ale wystąpił problem gdyż nity zaczęły się obracać razem z wiertłem. Dremel w rękę z tarcza do cięcia i je po prostu obciąłem a potem lekko wybiłem. Najlepszy sposób. Do dziś dzień żadna ze śrub nie poluzowała/odkręciła się, cała platforma bardzo sztywna. Polecam taką przeróbkę bo jest prosta do wykonania, a spisuję się rewelacyjnie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Namówiony przez verba, podjąłem się naprawy, to znaczy zacząłem naprawiać, zrobiłem pierwszy niełatwy krok, zbiłem nity, oto rezultaty:

 

IMAG2732.jpg

 

IMAG2731.jpg

 

IMAG2729.jpg

 

Czekam na śruby, boję się, że z tyłu może nie być na nie miejsca, ale no pożyjemy, zobaczymy ;) Podziękowania należą się verbowi za odpowiednią motywację ;)

Link to post
Share on other sites

Ja dałem 7pln za śrubki + 4,50 za kropelkę, bo loctite nie miałem i nie było w pobliżu a przycisnęło mnie żeby to skończyć :icon_wink: Czyli dość tanio :icon_wink: Powalczę z obsadą kolby i zdam relację.

 

Edit: trzeba mieć trochę czasu, i sprzętu jednak, ja piłowałem śruby szlifierką stołową, a nity albo ciąłem szlifierką kątową, wierciłem wiertarką albo podważałem śrubokrętem.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Mnie się udało stare nity zdjąć naprawdę łatwo bez nadmiernego naruszania samego korpusu i warstwy lakieru na zewnątrz. Dremel to baaardzo przydatne narzędzie przy takich operacjach. Myślę że kropelka też da sobie rade jako klej do gwintu :)

Czekamy na dalszą relację!

Link to post
Share on other sites

Robiłem taką akcję 2 razy mini szlifierką. Po spiłowaniu łba wystarczyło wdusić pozostałość nita do środka. Nie uszkodziłem w ten sposób ani powłoki lakierniczej ani nie wygiąłem(nie odwracalnie) korpusu.

Największym problemem tego korpusu jest gwint śruby dociskającej lufę. Łatwo go przekręcić oraz przez wykonanie z znalu nie spełnia swojej roli. Można jedynie nawiercić w lufie korytarz pod dłuższą śrubę wtedy będzie lepiej to działać.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zmęczyłem się szukaniem bajeranckich nakrętek i zrobiłem to prosto - odtłuściłem, i potraktowałem poxipolem:

 

IMAG2817.jpg

 

IMAG2818.jpg

 

Z zewnątrz nic nie widać w środku lekko napaćkane, śruby są, żeby skleiło się w dobrym położeniu, teraz opcja jest taka, że wkręcam śruby obklejone poxipolem do body, do obsady kolby i na gwincie i piłuje ile mi nie pasuje.

 

Edit: I przykleiłem ładniejsze nity w miejsce tych od jaskółki.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Czytając temat wymacałem swojego 6 letniego kałaszka cm40. I fakt, ma bardzo małe luzy tu i tam, szczególnie na kolbie. Za jakiś czas czeka mnie podobna zabawa. Śruby które tam wkręcaliście jakie mają rozmiary i gdzie je znaleźliscie- najlepiej coś wysyłkowego.

Link to post
Share on other sites
  • 10 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...