Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Montaż latarki w M4A1


Recommended Posts

Mam sobie zwyczajne M4A1, z plastikowymi nakładkami na lufę i na razie nie zamierzam ich zmieniać na konwersję RIS.

 

Sklepy oferują różne sposoby montażu akcesoriów w takim przypadku - a to montaż na lufę, a to na podstawę muszki, a to na szynę przykręconą do dolnej nakładki.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi sposobami i jest w stanie określić, które rozwiązanie jest najlepsze?

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj zakupiłem taki: http://bbmax.com.pl/montaz-zakladany-na-lufe-p-195.html , wybrałem go bo jest dwuczęściowy ,na razie zamocowałem na lufę ,a gdy dokupię dolną szynę to prawdopodobnie wykorzystam jego dwudzielność i przeniosę pod spód chwytu no chyba, że się zanadto przyzwyczaję. Śrubki okleiłem izolacją bo mam wrażenie , że słabo siedzą ( jakby za lekko się wkręcały i wykręcały), a dodatkowo liczę na to , że będzie to chroniło przed odkręcaniem , tudzież zgubieniem. Jeśli chodzi o jakość tego montażu to nie jest on najwyższych lotów, myślę jednak , że będzie bez problemów spełniał swoje zadanie. Całość testowana w warunkach domowych, póki co trzyma się sztywno.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi sposobami i jest w stanie określić, które rozwiązanie jest najlepsze?

Myślę , że sam musisz zdecydować , które z montaży będą Ci odpowiadać pod względem użyteczności bądź wizualnym.

Link to post
Share on other sites

Montowałem latarkę na montażu QD - zrobił bym fotkę, ale już mam wszystko popakowane na jutro, jak wrócę to mogę strzelić i zamieścić. Trzeba się przyzwyczaić, że chwyt robi się "krótszy", ale generalnie daje to radę. Zrezygnowałem z tego bo... mi się przestało podobać :icon_wink:

 

Nie tyle kopiuję patenty IDFu, co sobie gumy z Zahala sprowadziłem :icon_biggrin: (kapitalny patent, szczególnie ten z trzymaczem magazynka)

Link to post
Share on other sites

Głównie mi chodzi o względy praktyczne. Wygodnie ci się tej latarki używało? Dobrze to rozwiązanie działało?

 

Opłacało ci się gumy z Zahala sprowadzać? Ja sobie uszyłem taką opaskę na gumie z pasmanterii, ale i tak jej nie używam, bo pośrodku łoża mam pionowy chwyt

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Jest ok, mógłbym się nawet do takiego rozwiązania przyzwyczaić (gdyby tylko mi się podobało :P). Najlepiej jednak dać dłuższą szynę + M900 (bądź pochodną, w wersji ekonomicznej - chińczyka), ewentualnie chwyt pionowy TDI/CAA z miejscem na świeczkę :)

 

No nie opłacało, ale chciałem czapkę, to i na parę gum (przód i magazynek) się też szarpnąłem ;D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...